Besplatna legalizacija! Država će vratiti novac svima koji su platili za legalizaciju

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.187
Ministarstvo za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine ne samo da planira da besplatno legalizuje oko 600.000 objekata, već i da refundira novac onima koji su već legalizovali svoje objekte. To će se najverovatnije rešiti odbijanjem tog iznosa od poreza na imovinu koji bi građani morali da plate u narednim godinama, saznaje “Blic”. Ministar Oliver Dulić bi trebalo da se u januaru naredne godine sastane sa čelnicima najvećih opština, kako bi se kompletna legalizacija završila u 2011.

Da bi ovo imalo valjanu pravnu osnovu sprema se specijalni dekret koji će imati jačinu Zakona o legalizaciji.
Popuni se samo najobičniji formular, a lokalne samouprave će morati da najbržom procedurom da legalizuju bespravne objekte na svojoj teritoriji bez ikakve naknade.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/22...novac-svima-koji-su-platili-za---legalizaciju

Krajnje pametan potez sadašnje vlasti koji će umnogome pomoći građanima koji će tako rešiti pitanje krova nad glavom. Obaška što će doneti mnogo poena vlasti pred predstojeće izbore. Svaka čast!

Doduše, možda tixi ima neku informaciju kakva se ujdurma krije iza ovoga.:zelenko:

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.699
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/22...novac-svima-koji-su-platili-za---legalizaciju

Krajnje pametan potez sadašnje vlasti koji će umnogome pomoći građanima koji će tako rešiti pitanje krova nad glavom. Obaška što će doneti mnogo poena vlasti pred predstojeće izbore. Svaka čast!

Doduše, možda tixi ima neku informaciju kakva se ujdurma krije iza ovoga.:zelenko:

nije bio dobar odziv na tu legalizaciju pa ce ovako da odrese veci porez svima koji nesto imaju pa da kroz to vrate
tako da treba svi lepo legalizuju dzabe a onda par puta veci porez

dok ima koze na ledjima nece prestati dranje

gola koska je ovo ko i sve drugo

mar-comm

Primećen član
Poruka
980

A ti li beše ono iz sve snage hvalio i branio Zakon o legalizaciji ???

Pa šta je sad ???

Valjalo kada je uvođen,
valja i kada ga kao lošeg ukidaju
i to dekretom ...

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.779

E, jednom zaista dobra vest!

Mada ako ne plate na mostu, platice na cupriji, kroz povecan porez na nekretnine.

Poslednja izmena:

darko darko

Ističe se
Poruka
2.567
prvo hvala bogu jel je moj krov je dobio resenje za rusenje, jer nisam hteo da platim reket zato sto sam menjao ktrov na zgradi napravljenoj 40 godina, ali ljudi bice veruj te mi, kao u doba robin huda, skupljace harac na svakom koraku, kad jednom neplatis lepo zaplena, a radicemo svi za deltu tako da ce plata biti i do deset puta manja od poreze struje i komunalija, za benzini i auto da i nespominjem, ali meni nece ja sam pametniji od njih i mene nemogu tv vestima da plase...

Zapadni susjed

Elita
Banovan
Poruka
17.686
Ministarstvo za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine ne samo da planira da besplatno legalizuje oko 600.000 objekata, već i da refundira novac onima koji su već legalizovali svoje objekte. To će se najverovatnije rešiti odbijanjem tog iznosa od poreza na imovinu koji bi građani morali da plate u narednim godinama.

Logicno, ne moze se naplatiti porez na nelegalan objekat.

Prvo legaliziranje pa onda udri namete. Prefrigano, nema sto.

Narod-ovca, jos se i obraduje :lol: Beheheeee, bleeee....

gost 227949

Veoma poznat
Poruka
13.999

Ovo je samo još jedan pokazatelj kakva je ovo sprdnja od države i kakvi nesposobni
majmuni su na njenom čelu.

Pošto su teletabisi uvideli da 90% ljudi nema novca za legalizaciju, sada će oni
kao tobože velikodušno da besplatno legalizuju ljudima objekte, kako bi mogli da im
naplaćuju poreze koje će povećati pet puta 2012 godine.

A baš zbog tih ogromnih poreza, mnogi neće hteti da legalizuju svoje objekte, bez
obzira na ovu "velikodušnost" socijalno odgovorne vlade, tako da opet mnogi neće
uopšte plaćati porez dok će ljude koji sve redovno plaćaju dodatno (pre)opteretiti.

Stoka bahata!

Poruka
19.909
Предизборна кампања је већ почела.
Најбоља варијанта би била да људи узму свој новац и на изборима једном заувек ишутирају највеће неспособњаковиће, криминалце, лопове и издајнике које је овај народ видео. Што би се рекло "2 ин 1".

Zapadni susjed

Elita
Banovan
Poruka
17.686
Kroati, Srbi...ista balkanska bara. Ništa vam ne treba dati. Udri, deri, zaebavaj. Samo tako. Pučina je stoka jedna grdna.

Drzava brine za nas, weeeeeeeee........

ovca.jpg

Braca Banacanin

Primećen član
Banovan
Poruka
574

Al nas narod nije bas toliko glup, cenim da ce i ovaj pokusaj drzavne podvale doziveti neuspeh.
Kod nas su u Bosni pre rata delili za dzaba neke misotrove al fakat retko je ko teo to uzeti.
Onda ostavise to pred osptinom i odose lepo.
Onaj ko je uzo to besplatno trebo se samo upisati, e posle mu stigli racuni za trebljenje glodara.

zelenaalternativa

Primećen član
Poruka
595
Ovo je samo još jedan pokazatelj kakva je ovo sprdnja od države i kakvi nesposobni
majmuni su na njenom čelu.

Pošto su teletabisi uvideli da 90% ljudi nema novca za legalizaciju, sada će oni
kao tobože velikodušno da besplatno legalizuju ljudima objekte, kako bi mogli da im
naplaćuju poreze koje će povećati pet puta 2012 godine.

A baš zbog tih ogromnih poreza, mnogi neće hteti da legalizuju svoje objekte, bez
obzira na ovu "velikodušnost" socijalno odgovorne vlade, tako da opet mnogi neće
uopšte plaćati porez dok će ljude koji sve redovno plaćaju dodatno (pre)opteretiti.

Stoka bahata!

Ovog puta svi ce da legalizuju.Prednosti legalizovanog objekat su vesestruke, ali da navedem samo dve najvaznije: mogucnost prodaje nekretnina po znantno boljim cenamai i mogucnost dobijanja povoljnog hipotekarnog kredita. iako ce ova pametna odluka vlade da im poveca rejting, ipak mislim da nece biti dovoljno da pobede na izborima. narod dobro zna ko su oni i nista im neveruje.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.242

Itekako moze!!!
Moj surak pre mesec dana isao nesto da radi u vezi zgrade jer je predsednik kucnog saveta i sazna da njihova zgrada uopste nije uknjizena kao ni stanovi!
A porez placaju od useljenja tj. 5 godina!!!
Zna drzava kad treba da se uzima harac!

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Porez mora da se plati - uvek i svuda. (Nije li i Al Kapone uhapšen zbog poreza?)
Ako ima neko ko poznaje prilike u SAD neka kaže koliki je porez na imovinu u ekskluzivnom delu Majamija na Floridi. Kada bi mi neko tamo poklonio vilu samo na jedan dan, morao bih da odbijem jer ne bih imao dovoljno da platim porez za taj jedan dan!
Tako bi i na Dedinju trebalo oporezovati vile a tek onda i sve ostale objekte.

Bolja Srbija

Ističe se
Poruka
2.378

Optužujete Tihog često da iznosi netačne informacije a sada to činiš ti ......

DAKLE DULIĆ JUČE U BEOGRADSKOJ HRONICI IZJAVIO : ......

1. Neće biti vraćanja novca onima koji su platili legalizaciju .....

2. Objekti namenjeni bilo kakvoj profitabilnoj delatnosti ..... PALĆAĆE SE LEGALIZACIJA

3. Za objekte iznad određene kvadrature ( videćemo kolike) bez obzira na namenu .... PLAĆAĆE SE LEGALIZACIJA

4. Za objekte koji nisu profitabilni i koji su ispod određene kvadratura , vlada će ostaviti mogućnost da se izvrši besplatna legalizacija .... ALI TO ĆE PRE SVEGA ZAVISITI OD ODLUKE LOKALNE SAMOUPRAVE ....prema Dulićevim saznanjima , Đilas će u BG dozvoliti za takve objekte besplatnu legalizaciju .....

5. Na kraju Dulić je napomenuo da se sve ovo još nalazi u fazi razmatranja .........

E tako ..... a moje mišljenje je da ideja nije loša ...ali ću se od eventualnih pohvala ili kritika suzdržati dok se čitava ta priča ne izvede do kraja , jer sam naučio da ne verujem na reč .....

dang

Zainteresovan član
Poruka
466
I niko da objasni šta će biti besplatno. Kod legalnog dobijanja dozvole najveća stavka su komunalni troškovi koje naplaćuje direkcija i nešto ne verujem da će se gradovi odreći tih para. A ne vidim ni logiku da bespravno podignuti objekti dobiju sve priključke a da ne plate ono što svi plaćaju.

Za prikljucke, izvini, ali legalno su potplaceni, narocito oni iz elektrodistribucije.Pa sta mislis kako mene jedan prikljucak za struju kosta 2500 evra-zvanicno oko 60 000 dinara. E sad sto se legalizacije tice, necu legalizovati ni dzaba, sem ako mi drzava plati minimum 110 000 evra. A evo i zasto: Za ceo radni staz nisam dobio stan za koji su mi redovno odbijali od plate, zbog mita i korupcije. Ono koji su dobili stanove dzabe, otkupili su ih za kutiju cigara, a pravili kuce koje hoce opet da legalizuju dzabe. Da ne govorim o onima koji su na mucku i kriminalnim radnjama dosli do stana dzabe i prodali ga za dobru lovu sa kojom su pravili ogromne kuce koje hoce da legalizuju dzabe. Znaci svi oni hoce dva puta poklon, a sirotinja od koje je sve oteto jos da im doplati. Zato su svi dosadasnji pokusaji legalizacije propadali , a i ubuduce ce. Zato u ustav treba zapisati da se objekti za stanovanje ne poprezuju, i da ljudi koji ma je to prva nepokretnost oslobode bilo kakvog placanja legalizacije.