Besplatan sunovrat

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.225
Da li smo shvatili da kada je nešto besplatno, za to moramo platiti veoma visoku cenu?

Dobitnik Nobelove nagrade Desmond Tutu jednom je rekao:

"Kada su misionari došli u Afriku, oni su imali Bibliju, a mi zemlju.
Rekli su: "Došli smo da se molimo za vas"...
Zatvorili smo oči, a kada smo ih otvorili, imali smo Bibliju u rukama, a oni našu zemlju".

Na isti način, kada su došle društvene mreže, oni su imali Facebook, TikTok, Instagram
i WhatsApp, a mi smo imali slobodu i privatnost...
"Besplatno je" - rekli su...
Zatvorili smo oči, a kada smo ih ponovo otvorili, imali smo Facebook, TikTok, Instagram
i WhatsApp, a oni su imali našu slobodu i lične podatke...

I tu je počeo naš sunovrat...
Toliki, da čak ni ne shvatamo ovo gore napisano...

:sad2::sad2::sad2:

Na isti način, kada su došle društvene mreže, oni su imali Facebook, TikTok, Instagram
i WhatsApp,
a mi smo imali slobodu i privatnost...
Zatvorili smo oči, a kada smo ih ponovo otvorili, imali smo Facebook, TikTok, Instagram

Slažem se. Pored navedenih društvenih mreža, dodala bih i pretraživač Google.

Veoma je važno šta delimo na društvenim mrežama.

Kada je Google u pitanju, nedavno sam videla koje podatke skuplja. Datum i vreme mog dolaska u Pet shop na Banjici, datum i vreme mog dolaska u apoteku..linije gradskog prevoza koje sam koristila!

U podešavanjima Google naloga brisala sam te podatke i onemogućila da Google to radi i dalje.

Ne znam da li bi pomoglo da se odjavimo sa svih društvenih mreža, ma koliko nam one značile?

Ili je prekasno za to?

Slažem se. Pored navedenih društvenih mreža, dodala bih i pretraživač Google.

Veoma je važno šta delimo na društvenim mrežama.

Kada je Google u pitanju, nedavno sam videla koje podatke skuplja. Datum i vreme mog dolaska u Pet shop na Banjici, datum i vreme mog dolaska u apoteku..linije gradskog prevoza koje sam koristila!

U podešavanjima Google naloga brisala sam te podatke i onemogućila da Google to radi i dalje.

Ne znam da li bi pomoglo da se odjavimo sa svih društvenih mreža, ma koliko nam one značile?

Ili je prekasno za to?
Čak i kada ugasiš telefon, snima sve okolo i prisluškuje šta pričaš... iako si u trećoj sobi...
Meni javlja ovako: "Hej, vidi gde si bila 22. decembra 2022!"

Dođe mi da izgazim telefon i da sasvim pređem na fiksni...
Ali, to nam rade i sa kompjuterskim monitorima... sve isto...
Ne bih se iznenadila da nas snima i prisluškuje i pegla i vodokotlić, tv svakako...

Mislim da je greška što smo svi na telefonu instalirali Google.

Davno sam na nekoj temi u ovom potforumu postavila pitanje šta bi se desilo da nestane internet? Mislim da bismo bili slobodniji.

Realno posmatrano, internet mi treba za e-banking, da ne stojim u redu u pošti ili banci. Uz kafu,u fotelji plaćam račune.

Internet je potreban i svima onima koji rade online, ili koriste programe sa interneta za svoj posao.

Sva plaćanja vršim preko svoje banke.

Nikada ne plaćam online proizvode u kojima se traži broj debitne kartice.

I dalje se pitam, da li je kasno da se iz sunovrata vratimo na površinu?

A ne mora mislim besplatan obrok i nocenje je ljudski traziti i pruziti putniku,dati garderobu i nesto od stvari sta ne treba,a leba preko pogace to vec treba da kosta ko petra kajgana,da ne pricam u vezi zdravlja sto ne treba da se placa a da ne kosta posle

Nedavno sam našla ovaj tekst, pa evo, dopuna za temu:

Screenshot_118.png

:cvet::cvet::cvet:

Da li smo shvatili da kada je nešto besplatno, za to moramo platiti veoma visoku cenu?

Dobitnik Nobelove nagrade Desmond Tutu jednom je rekao:

"Kada su misionari došli u Afriku, oni su imali Bibliju, a mi zemlju.
Rekli su: "Došli smo da se molimo za vas"...
Zatvorili smo oči, a kada smo ih otvorili, imali smo Bibliju u rukama, a oni našu zemlju".

i WhatsApp, a mi smo imali slobodu i privatnost...

Toliki, da čak ni ne shvatamo ovo gore napisano...

:sad2::sad2::sad2:
sunovrat je poceo kada je unuk postao vazniji od dede

Back