Besnilo

Luftiguz

Zainteresovan član
Poruka
440
Jeste li culi da su pronasli besnu lisicu po sred Novog Beograda i naravno, odmah proglasili hajku na pse lutalice. Moj veterinar kaze da su okasnili, posto tu foru obicno plasiraju jos u novembru kako bi potamanili sto veci broj pasa. Bune se sva drustva za zastitu zivotinja ali nikom nista.
Ja se brinem za ovih pet malenih koje cuvamo i njihovu majku. Ona je dobra, mila i mirna i uhvatice je dok si rek'o keks...inace, ubijaju ih odmah, ne mozes ni da probas da ih izvuces iz Ovce.:evil: :evil: :evil:
 
Meni stvarno nije jasno da jos uvek resavamo problem pasa lutalica na tako varvarski nacin. Ovo nije bas toliko velika zemlja da se sa par vecih donacija ne moze izgraditi nekoliko normalnih kafilerija i prihvatilista.
 
Luftiguz:
Jeste li culi da su pronasli besnu lisicu po sred Novog Beograda i naravno, odmah proglasili hajku na pse lutalice. Moj veterinar kaze da su okasnili, posto tu foru obicno plasiraju jos u novembru kako bi potamanili sto veci broj pasa. Bune se sva drustva za zastitu zivotinja ali nikom nista.
Ja se brinem za ovih pet malenih koje cuvamo i njihovu majku. Ona je dobra, mila i mirna i uhvatice je dok si rek'o keks...inace, ubijaju ih odmah, ne mozes ni da probas da ih izvuces iz Ovce.:evil: :evil: :evil:

Najbolje bi ti bilo da vakcinises te pse protiv besnila,sa tim papirom i markicom ne mogu ti nista.Nazalost ako nisu vakcinisani nemocan si,mada to je i logicno jel sa besnilom se ne treba saliti.Po zakonu svaki pas stariji od 4 meseca mora biti vakcinisan.
Druga stvar je kako se kod nas postupa sa lutalicama.To je strasno ali jos je gore sto se ni sa ljudima bolje ne postupa.
Inace ta toliko "brizna" drustva za zastitu zivotinja i nisu tolikoo brizna.Cak i ne shvatam njihovu politiku.Ovde u Novom Sadu izgradjen je stacionar po najboljim evropskim standardima a razne ARCE,ORCE odmah jurnule sa krivicnim prijavama.Izgleda da njihovi motivi i nisu bas tako humani
 
Ma te nazovi humane organizacije za zastitu zivotinja ovde ne sluze nicemu. Cula sam pricu od jedne devojke koja je odnela psa kojeg je nasla na ulici u organizaciju orca, i oni su ga samo vakcinisali i vratili ga njoj,kao eto mi nista ne mozemo.Pa da je htela da ga uzme nebi ga tu dovodila.
 
Moram da se priključim, onako.. uz put... Dakle, pošto smo još boranija država, bolje ne možemo ni da očekujemo... Po mom mišljenju, između svega ostalog trebala bi se uvesti i registracija kućnih ljubimaca, dakako besplatna ili sa nekom simboličnom cenom ali obavezna.. Razlog je što masa ljudi pokupuje kućne ljubimce ili do njih dođe na neki drugi način, a isti im dosade posle nekog vremena, pa ih šutnu na ulicu.. Inspekcije bi se vršile jednom godišnje i kome nedostaje kućni ljubimac.. ošamariti ga po džepu da se samo puši... Znam da je to jako teško izvesti jer nam je država u žešćem bedaku, a i tako sve pare idu iz gradskog budžeta, koji je jako skroman.. Pa i domovi za nezbrinutu decu su prepuni i bez kinte...
Inače ja sam svoju mačku pokupio sa ulice, rasnu sijamku, koja je nekome, isto tako, dosadila, a u to vreme sam već imao prelepog tigrastog mačora, kojeg sam othranio na cuclu, jjer je bio poslednji u leglu i osuđen da ugine.. kojeg sam takođe pokupio sa ulice....
Toliko od moje malenkosti..
 
Svaka cast Guru42 za spasavanje maca sa ulice.To je bas humano.I moj macor je spasen,ali ne sa moje strane,nego su ga spasili porodicni prijatelji pa smo ga mi posle usvojili.Njega je neko,zajedno sa sestricom,mislim da su bili stari samo par dana posto su bili jos uvek slepi,ostavio bukvalno u kontejneru.Ali je zato sada najrazmazenija macketina koja postoji.
A sto se tice izbacenih pasa moram javno da zamolim sve vlasnike pasa da na svoje pse stave adresare ili bilo kakvu informaciju o psu.Za slucaj da, na daj boze, se izgube ili umaknu,mnogo ce ih lakse naci.
 
Nekako uvek tokom zime, u Beogradu se pojave slucaji besnila. Kako prikladno! Eto bas treba prodati sve te silne vakcine koje su se nasle na lageru! A sto se tice lutalica, sa njima cemo lako! Idealno za resavanje problema lutalica - potamaniti ih, posto su, verovatno, zarazeni besnilom!
Potom cujemo vesti koje kazu da se besnilo pojavilo i u Zemunu, i, zamislite, u opstini Stari grad! (Zalutaju te besne lisice svuda gde treba "resavati" problem lutalica!)
Ne znam kako su ostali Beogradjani primili ovu vest, ali meni je vise dosta! Odmah se setim Pekicevog "Besnila" i londonskog aerodroma, i pitam se kako to da nasa vlast nije proglasila vanredno stanje, kad se,vec, besnilo tako brzo siri! Izgleda da je dovoljno ubijati lutalice.
Inace, veterinar nase Bubice nezvanicno je izjavio da je poslednji slucaj besnila u Beogradu zabelezen u 19. veku, a da su ovi noviji slucaji... pa, zakljucite sami!
 
ielena:
Nekako uvek tokom zime, u Beogradu se pojave slucaji besnila. Kako prikladno! Eto bas treba prodati sve te silne vakcine koje su se nasle na lageru! A sto se tice lutalica, sa njima cemo lako! Idealno za resavanje problema lutalica - potamaniti ih, posto su, verovatno, zarazeni besnilom!
Potom cujemo vesti koje kazu da se besnilo pojavilo i u Zemunu, i, zamislite, u opstini Stari grad! (Zalutaju te besne lisice svuda gde treba "resavati" problem lutalica!)
Ne znam kako su ostali Beogradjani primili ovu vest, ali meni je vise dosta! Odmah se setim Pekicevog "Besnila" i londonskog aerodroma, i pitam se kako to da nasa vlast nije proglasila vanredno stanje, kad se,vec, besnilo tako brzo siri! Izgleda da je dovoljno ubijati lutalice.
Inace, veterinar nase Bubice nezvanicno je izjavio da je poslednji slucaj besnila u Beogradu zabelezen u 19. veku, a da su ovi noviji slucaji... pa, zakljucite sami!

Istu stvar kaze nas veterinar. Mi sada lepo pokupujemo vakcine od drzave, vakcinisemo sve lutalice o kojima vodimo racuna a onda fino shinteri prodju, pokupe i potamane te iste pse koje smo hranili, lecili, sterilisali i vakcinisali protiv tog istog besnila! I tako.....bas smo pravi debili....
 
Zakonska je obaveza da svi psi stariji od 4 meseca budu vakcinisani protiv besnila.Tako da prica praznjenja lagera ne pije vodu.Svako ko ima psa to mora da uradi jednom godisnje a lovci dva puta.
 
evo delova saopštenja org. sloboda za životinje

"Besnilo je opaka i neizleciva bolest, ali ne i razlog zbog koga treba izazivati paniku kod gradjana Beograda. Pre svega, radi se o silvaticnom, tj. sumskom obliku besnila. Bez obzira da li je jedna ili vise mrtvih besnih lisica pronadjeno, one nisu mogle ujedom zaraziti toliki broj pasa i rasiriti besnilo po gradu do mere koja zahteva masakr napustenih pasa i macaka.
(...)
Zasto se nasi nadlezni ne zapitaju kako to da na ulicama velikih evropskih i severnoamerickih gradova nema besnila? Kako to lisice tamo ne ulivaju strah gradjanima? Kao zanimljiv podatak navodimo da stanovnici Londona cak i hrane lisice u svojim dvoristima, tj. svakodnevno ostavljaju hranu i vodu u posudice specijalno namenjene njima. Zasto tamo nema napustenih pasa? Zato sto su uvedene rigorozne mere koje na vreme sprecavaju pojavu istog!


Masovnim ubijanjem pasa problem nece biti resen jer se deluje na posledicu a ne na uzrok! Uzrok je ljudska nebriga i neodgovornost, pa bi stoga ovde trebalo primeniti eticke mere kojima je ovaj problem resen u civilizovanim zemljama (u koje mi, ocigledno, jos uvek ne spadamo) – obavezna vakcinacija pasa uz obelezavanje svih zivotinja (bilo cipovima, bilo tetoviranjem ili na neki drugi odgovarajuci nacin) i precizna evidencija svih pasa i njihovih vlasnika; zatim, obavezna kastracija mesanaca ukoliko nisu predvidjeni za priplod, velike kazne za prekrsioce kao i za samo neobavljanje ili odbijanje vakcinacije, kastracije, zanemarivanje, zlostavljanje ili napustanje psa ili macke. (...)

(...) A onima koji ne zele da na adekvatan nacin brinu o tim zivotinjama, trebalo bi savetovati da ih ni ne nabavljaju. Ovo sto se sada radi pre lici na gasenje zgarista kada je sve vec izgorelo, umesto da se na vreme spreci pozar.

Takodje insistiramo od nadleznih da nam dostave zvanican obdukcioni nalaz, tj. izvestaj nacinjen na osnovu nalaza obdukcije mrtve lisice, jer u suprotnom imamo osnova da sumnjamo da je cela ova hajka napravljena u cilju nezakonitog i nehumanog ubijanja pasa i macaka bez opravdanog razloga."


kompletno saopšenje na www.sloboda-za-životinje.org
 
Mackic:
Ma te nazovi humane organizacije za zastitu zivotinja ovde ne sluze nicemu. Cula sam pricu od jedne devojke koja je odnela psa kojeg je nasla na ulici u organizaciju orca, i oni su ga samo vakcinisali i vratili ga njoj,kao eto mi nista ne mozemo.Pa da je htela da ga uzme nebi ga tu dovodila.

Ja se ne bih slozila sa tim. A gde vi mislite da ti silni psi smeste? Uostalom, i vakcina kosta 500 dinara. Koliko mi imamo azila ovde, a da u njima ima mesta i koliko pasa vec ORCA ima za udomljavanje? Onoliko koliko se gradska vlast trudi, tako i jeste. ORCA se izdrzava od clanarina i dobrovoljnih priloga, a drzava ne ulaze nista u postojanje takvih organizacija, a mora se priznati da se ni gradjani bas ne trude da uplacuju neke cifre ni njima ni azilima. Ne moze se ocekivati da ce svaki clan kuci imati po 5 pasa i macaka samo zato jer po azilima nema mesta i jer su uslovi ocajni. Pa tom jadnom psu bi bilo bolje da bude u nekom dvoristu i da ima koliko-toliko redovan obrok nego da bude u Ovci. Ni te azile drzava ne pokriva koliko bi trebalo. Oni se samo pobrinu, adekvatno doduse i upravo na nacin koji im odgovara, da proglase neko besnilo i smisle izgovor za ubijanje lutalica. Grad oduvek ima problema sa tim i tako ce biti dokle god ima tih briznih vlasnika koji svoje ljubimce izbacuju napolje jer su im dosadili, a ove bas briga da malo bolje razmisle, daju pare za azile i spasu te mukice. Pa nisu oni krivi sto su izbaceni na ulicu ili sto se odjednom pojavila "neka" lisica i svi moraju biti uspavani.
 
Sada cu da probam da budem blaga u iznosenju svog misljenja o drustvima za zast. zivotinja, pre svega Orke! Bucko, kome je jedini zadatak da se slika za televiziju, vozi dzip i sebi je obezbedio lepo i humano zanimanje i, verovatno, finu platu. U celoj prici najvise naj..u volonteri koji ciste govanca, hrane i cuvaju te nesretne zivotinje. Zasto bi i ta drustva bila mimo svega u Srbiji?

U kancelarijama vet. inspekcija ili kako se to vec zove sede ista g...a. Jednog poznajem i licno. Ne samo da ne zna da da inekciju zivotinji a krasi ga titula "mr" nego ga boli guza za iste, narocito lutalice. Prema sopstvenim recima zaposlio se tamo da bi preko dozvola i sl. maznjavao lovu.

Zato, ja pravim ljubiteljem zivotinja smatram zenu koja je u jednom novobeogradskom parku napravila kucice za dva psa (lutalice) koje svakodnevno cisti i odrzava i na koje za Novu godinu okaci tri sarena balona!
Zatim, moju komsinicu domacicu koja od proglasenja besnila, umesto da kuva rucak, zivi na prozoru spremna da sa svojih celih 45 kg od shintera odbrani uredno vakcinisanu i neverovatno miroljubivu zenkicu koja zivi ispred ulaza.
Tu su i silne bake i deke koje nose ostatke svog rucka,i da ne pominjem charobne klince koji od dzeparca kupuju mleko i trce kuci da ga, na ovom minusu, podgreju i odnesu svojim kucecim pajtosima ( Pitam se kako ih jos nisu izujedali?)....
E, zato mi nije jasno sta bre 'oce ta Drustva? Umesto da stvarno rade nesto konkretno (prave azile, zbrinjavaju, sterilisu, traze sponzore) oni sad kao traze dokaz da je lija bila besna!!! Sad je to najvaznije!! Naravno da je fora!!! Ovo je Srbija, zemlja lazi i prevare, pa da hoce inspektori ima da dokazu da je muchena lija imala i ebolu, pticji grip i sidu ako treba, i to sve u isto vreme....
 
nikada mi neće biti jasno zašto neki ljudi kada tako vole pse i mace ne nose kući te žvionjice i lepo se brinu o njima nego ih ostave na ulici kao brinu se o njima...nije valjda da pored tolike ljubavi nemaju mesta za jedno jadno napušteno stvorenje?
meni tu nešto nije u redu...
 
Svetu ne mozes ugoditi. Hajde da se ukupan broj lutalica na teritoriji recimo Beograda podeli na nas, odvratne ljubitelje istih, i da svako povede svojoj kuci te pse ali da onda obecate da se nece pojaviti novi dushebriznici kojima ce i to smetati. Probaj da posedujes vise pasa u stanu ili kuci i videces da ce i to smetati ljudima. Dakle, izgleda da ljudima nista ne odgovara.
Gigule, ja psa imam. Da zivim u svom stanu imala bih ih jos. Pomenuta komsinica cuva vec dva koja su stalni stanari, da ne pominjem i veliki broj stenaca koji prodje kroz njenu kucu na putu ka svom novom domu.
I jos jedna stvar. Nisu sve lutalice napusteni kucni ljubimci i psi koje je neko izbacio iz kuce . Najveci broj ipak radjaju nesterilisane zenke, zar ne?
 
Ps/Mi koji volimo zivotinje uglavnom smo okarakterisani kao ludaci. Obicno kazu da bi trebalo da vodimo racuna o , na primer, deci bez roditelja. Da li je neko od vas, na primer, usvojio neko dete? Da li pomazete neko klinche? Dajete li dobrotvorne priloge? Primili ste izbeglice?
 
To sto Bucko radi, njemu na savest, ali ima tih volontera koji ih hrane i cuvaju. Na njih sam i mislila jer jedan covek ne odredjuje celu organizaciju. Svakako, neko ce tu uvek kroz te jadnicke da vidi profit, a neko ce uvek da daje sve od sebe. A kakvo bi to uopste bilo drustvo u ovoj Srbiji, a da nema nekog masnog tipa ko je glavni, koji vozi dzip i ide na ruckove, pa malo para stavi u dzep i tako. Sto se tice inspekcije, ali i veterinara, vrlo mali broj je onih koji to radi iz ljubavi i veterinari i jesu najveci lopovi, kako rece prof. na vet. fakultetu, a to znam na primeru svojih pasa i macaka.

Slazem se da nesto nije u redu u toj silnoj ljubavi. Ja imam u svom dvoristu, u kuci i u stanu, pored svog dobermana, jos dva mesanca, jednog smo nasli ispod Brankovog mosta, drugu je neko izbacio napolje, a mnogo je slatka i sterilisana kujica, jednu macku koju smo nasli polu mrtvu jer je pas skoro prekinuo na pola, mace kome je polomljena noga (cije bandaziranje i snimanje na svake dve nedelje kosta djavo i po i toliko o vetrinarima), jos jednog debelog i lenjog macora koji puca od zdravlja, do skoro smo imali vevericu koja nija mogla da pokrece zadnje noge pa je pre nedelju dana uginula, a za mesec dana mi dolazi jos jedan bebac, mesanac haskija i nekog domaceg cicka. Eto, sve ovo treba nahraniti i zbrinuti, a ja nemam licna primanja pa sve delimo i pomazu sa svih strana... I nije mi tesko jer najveci deo posla obavljam ja. Bez uvrede, ali moja baka je svoje ostatke rucka davala svim mogucim zivotinjama samo zato da ga ne baci, ne i zato sto joj je bilo zao jer ce sinteri da naprave cistac...
 
Svako od nas bira o cemu ce voditi racuna. Ja imam svoje dete i zato ne mogu bas da budem objektivna sto se ovoga tice. Pomazem svima, onoliko koliko mogu i koliko mi se dozvoljava i generalno ne pravim razliku. Ali ovom lusi sto svira harmoniku ispred zgrade pomazu svi koji prodju, neko baci koju kintu, neko kupi kiflu, o decici da ne govorim, a pse i macke sutiraju. Hocu da kazem, vrlo malo je onih koji ce se odluciti na to da vole i pomazu zivotinjama i zato oni i jesu ludaci za ove druge koji stvari posmatraju na malo "realniji" nacin. Ti psi i macke zavise iskljucivo od nas koji ih volimo, ovi drugi "realniji" ih nece ni pogledati. A na dete ne mozes ostati ravnodusan, kao ni na drugu prostu dusu kojoj treba pomoc. Izmedju tih stvari uopste ne treba praviti poredjenje. To je smesno.
 
luftiguz,
vidiš žestoko si u pravu, svetu ne možeš ugoditi... pa ni tebi...
recimo ti pljuješ po društvima za zaštitu životinja smatrajući sve istim šljamom koji gleda samo da izvuče neku finansijsku korist od toga... a sigurno među njima ima ljudi koji su kao i ti vođeni pre svega ljubavlju prema životinjama svesni da im mi, ljudi, moramo pomoći...
i način kako ljudi pomažu životinjama su raznorazni i ne misli da si samo ti tu u pravu i da samo ono što ti smaraš da je dobro jeste jedno dobro.
razumem da si ljuta što stvari tako stoje ali si preterala. i to ono zbog čega ulazim u raspravu sa tobom.

i molim te najlepše, nemoj meni niti bilo kome ovde nabijati na nos te gluposti o tome šta "oni" pričaju o "vama" ljubiteljima životinja... poptuno je nepotrebno...
svak tebi čast ali znaš, nisi jedina koja se brine o životinjama i koja je možda zato imala neprijatnosti...
 
"To sto Bucko radi, njemu na savest, ali ima tih volontera koji ih hrane i cuvaju." Ja to i rekoh, kol'ko se secam.

"Slazem se da nesto nije u redu u toj silnoj ljubavi." ....pa ide nabrajenje primera ljubavi prema zivotinjama...taj mi deo nije jasan.:?

Ljudi, to onda znaci da ja nisam u redu?:? Ba sbih volela da mi objasnite zasto. Ako ja brinem o psu koji je na ulici a pri tom ga na istu nisam izbacila ja, niti sam ja kriva za njegov nastanak, ako ga hranim ( samim im je pas socijalizovan i pitomiji nego sto bi bio da ne jede nista) i sto je vaznije za drustvo, redovno vakcinisem i lecim ( nije opasan po zajednicu), ako ga sterilisem ( i time sprecim nastanak jos veceg broja pasa na ulicama) i to sve od svog kucnog budzeta bez da sam na bilo koji nacin ostetila vas novcanik - bas me zanima sta me to cini ludom, nenormalnom, kako vec? Zar ja ne saniram koliko god mogu posledice necega sto nije moja krivica? Zasto da sinteri ubiju psa koji nije nikakva pretnja ili, ako hocete, psa u koga je neko ulagao novac shodno apelima same drzave koja je sama predlagala upravo takvo resenje problema pasa lutalica?
Ja ne kapiram sta bi ste vi vise voleli? Da idemo okolo i macolama im lomimo glave ili im ubrizgavamo insekticid? Ja shvatam da postoje ljudi koji ne vole zivotinje i na to imaju potpuno pravo ali to ne opravdava necivilizovane postupke. Koje vi resenje predlazete? Kako treba da se ponasam da bih bila normalna?

Ovako ih "sakupljaju", dakle stvarno sam luda sto sam protiv toga.....
 
da li je meni nešto promaklo ili šta... da li na ovoj temi postoji post ili deo posta u kome neko kaže da je to što rade šinteri sa tim nesrećnim životinjama u redu... da li je bilo ko napisao da to tako treba?????
ili da li postoji post ili deo posta u kome neko kaže da je dobro da se kao zbog besnila masovno ubijaju psi lutalice????
 
Pa sto se mi ondak raspravljamo?
Ja sam onako uopsteno izrazavala svoj gnev a ti si, gigule, uletela sa ovom recenicom

nikada mi neće biti jasno zašto neki ljudi kada tako vole pse i mace ne nose kući te žvionjice i lepo se brinu o njima nego ih ostave na ulici kao brinu se o njima...nije valjda da pored tolike ljubavi nemaju mesta za jedno jadno napušteno stvorenje?
meni tu nešto nije u redu...


pa sam pokusavala da dokucim zasto mislis da to nije u redu i zasto je pogresno to sto ja radim...
 
Ovde neko ne cita dobro.

Naravno da niko nije rekao da si ti nenormalna po primerima koje si nabrojala

A, uz to, sta ti nije jasno u nabrajanju primera ljubavi prema zivotinjama i gde je tu problem? Verovatno tu sto sam ih sve pokupila koliko sam mogla pa nisam dozvolila da ih neko dokrajci dok sam ja na poslu i slicno. Ni jednog trenutka nisam htela da se hvalim i dokazujem svoju silnu ljubav tako sto cu doci na ovaj forum i zato ne vidim sta ti smeta u tom nabrajanju. Cinjenica, moglo je i bez toga. U mom stanu i u mom dvoristu im je sigurnije nego na ulici, a pod punim mojim nadzorom. Zar i ja na ovaj nacin ne saniram nesto sto nije moja greska, zar ih i ja ne lecim, vakcinisem i hranim? Jedino ih ne ostavljam na ulici i pravim u sopstvenoj kuci i stanu zooloski vrt. Da li ja treba sada da kazem kako si ti zrtva necije nemarnosti i sopstvene brige da bi ti bila zadovoljna ili treba da ti skinem kapu i kazem "da, ti si u pravu i najbolja si i najhumanija na svetu, a svi mi ostali smo budale i jedva cekano da neki pas strada"? E, pa, vidis...ne cini mi se da bi iko od nas vise voleo macole i sve to sto si nabrojala, i ne verujem da bi iko od nas, a kojima je stvarno stalo, dozvolio nesto od toga ni manje ni vise od tebe. I uopste ne razumem zasto ti sad imas ogroman razlog i potrebu za prepucavanje i nadmudrivanje.

Ti ces sa prozora da ga nagledas ceo dan, a onda ce da dodje neko i da zvekne tom istom macolom dok ti mirno spavas, kuvas kafu ili rucas?! Onda mora da ja nisam normalna.
 
Stvarno je jadno ovo sto im se radi. I pitanje je da li ce to ikad prestati ma koliko se mi trudili da ih sklonimo, cuvamo i hranimo, cak i da se posvadjamo zbog toga. Uvek ce neki jadnicak ovako zavrsiti...
 
vildza:
Ovde neko ne cita dobro.

Naravno da niko nije rekao da si ti nenormalna po primerima koje si nabrojala

A, uz to, sta ti nije jasno u nabrajanju primera ljubavi prema zivotinjama i gde je tu problem? Verovatno tu sto sam ih sve pokupila koliko sam mogla pa nisam dozvolila da ih neko dokrajci dok sam ja na poslu i slicno. Ni jednog trenutka nisam htela da se hvalim i dokazujem svoju silnu ljubav tako sto cu doci na ovaj forum i zato ne vidim sta ti smeta u tom nabrajanju. Cinjenica, moglo je i bez toga. U mom stanu i u mom dvoristu im je sigurnije nego na ulici, a pod punim mojim nadzorom. Zar i ja na ovaj nacin ne saniram nesto sto nije moja greska, zar ih i ja ne lecim, vakcinisem i hranim? Jedino ih ne ostavljam na ulici i pravim u sopstvenoj kuci i stanu zooloski vrt. Da li ja treba sada da kazem kako si ti zrtva necije nemarnosti i sopstvene brige da bi ti bila zadovoljna ili treba da ti skinem kapu i kazem "da, ti si u pravu i najbolja si i najhumanija na svetu, a svi mi ostali smo budale i jedva cekano da neki pas strada"? E, pa, vidis...ne cini mi se da bi iko od nas vise voleo macole i sve to sto si nabrojala, i ne verujem da bi iko od nas, a kojima je stvarno stalo, dozvolio nesto od toga ni manje ni vise od tebe. I uopste ne razumem zasto ti sad imas ogroman razlog i potrebu za prepucavanje i nadmudrivanje.

Ti ces sa prozora da ga nagledas ceo dan, a onda ce da dodje neko i da zvekne tom istom macolom dok ti mirno spavas, kuvas kafu ili rucas?! Onda mora da ja nisam normalna.
Ja tebe nista ne razumem a koliko vidim ni ti mene.
Bolje da obustavimo.
 

Back
Top