Besmrtnost?

Nikada nisam sledio Hrišćanstvo iako sam izčitao Bibliju.
Ni jedna jedina religija ili istočnjačko učenje nije bilo predmet mog interesovanja iako mi je poznato dosta toga iz njihovih verovanja i ubeđenja.
Jednostavno, čovek mora umeti da razmišlja dok nešto istražuje, dok proučava.
Ja bih uvek preispitivao svaku tvrdnju svakog učenja ili religije pre nego bih prihvati određena učenja. Praktično, pojedinac mora svoja saznanja pokrivati i svojim iskustvima. Ukoliko toga nema onda čemu on veruje i koga ili šta sledi?
I bas imas budisticko nju ejdj shvatanja.
Onako slucajno?
 
onda nije večni nego privremeni
znam da treba razmišljati, ali potrudi se.
večno je nešto bezvremeno, besmrtno je povezano i sa vremenom. dao sam ti primer meduze (ako nema spoljnog neprijatelja) ona je besmrtna.
čovek je po prirodi smrtan i dobija besmrtnost samo po volji svog tvorca. besmrtnost ima svpj početak u tvorevini, tvorac nema početak i on je večan. što znači da je iz naše perspektive i besmrtan po prirodi jer se ne može uništiti.
koliko vidim postanje nisi ni razumela, bog po neposlušnosti zabranjuje adamu i evi da jedu sa drveta života da ne bi doveka živeli (večno). smrtnu prirodu je to drvo održavalo u život, prestankom konzumacije drva života počinje telo da propada.
navedi mi jedno bestelesno biće anđela ili demona iz biblije koje je uništeno ili umrlo?
ti si hit iako ne znas nesto objasnjavas
nema veze naucices citaj sta je vecnost a sta besmrtnost
nista nisi razumeo a i neces da se potrudis da razumes
to je tvoj problem ja sam lepo objasnila
demoni i Sotona ce biti unisteni
da su besmrtno ne bi mogli to
Covek je po prirodi vecan a smrt je dobio zbogt neposlusnosti
ti vidim nista ne razumes
 
ti si hit iako ne znas nesto objasnjavas
nema veze naucices citaj sta je vecnost a sta besmrtnost
nista nisi razumeo a i neces da se potrudis da razumes
to je tvoj problem ja sam lepo objasnila
demoni i Sotona ce biti unisteni
da su besmrtno ne bi mogli to
Covek je po prirodi vecan a smrt je dobio zbogt neposlusnosti
ti vidim nista ne razumes
To nije zanimljivo nama koji ne verujemo u nebeski život
 
ti si hit iako ne znas nesto objasnjavas
nema veze naucices citaj sta je vecnost a sta besmrtnost
nista nisi razumeo a i neces da se potrudis da razumes
to je tvoj problem ja sam lepo objasnila
demoni i Sotona ce biti unisteni
da su besmrtno ne bi mogli to
Covek je po prirodi vecan a smrt je dobio zbogt neposlusnosti
ti vidim nista ne razumes
Vidis da priroda coveka zavisi od njegove volje.Drugo su nase zelje.
 
Gde si ti video besmrtnost kod zivotinja?
Zivotinje su smrtne

Kako kad pise ovo dole, gdje idu duse onda?

1670600316162.png
 
Je li zemlja pustila duse? Odakle dolaze zivotinjske duse?
Propovjednik 3,18Rekoh u srcu svom za sinove ljudske da im je Bog pokazao da vide da su kao stoka.
Propovjednik 3,19Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
Propovjednik 3,20Sve ide na jedno mjesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.
 
Propovjednik 3,18Rekoh u srcu svom za sinove ljudske da im je Bog pokazao da vide da su kao stoka.
Propovjednik 3,19Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
Propovjednik 3,20Sve ide na jedno mjesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.

Dakle imaju i zivotinje duh.
Sta se dogadja sa duhom? Je li postane 1. Mrtvi, 2. Duh kada je u zemlji? Za razliku od zivog duha.
Sta to znaci? Sta znaci mrtvi duh?
 

Back
Top