Besmrtnost?

Znači, kad te Hristos vaskrsne, ti kao fol-hrišćanin, ćeš eventualno da poziviš još neku godinicu, pa Jovo nanovo u prašnjavo groblje jer besmrtnost nikako ne postoji u kontekstu čoveka? Sad si se odo.

To je kod vas sadukejaca sektaša odavno jedna velika istina jer ne čitate ni Novi Zavet ni dela apostolska, pošto i ne verujete u Hrista. On vam dođe kao neka mimikrija kojom prikrivate svoju mrtvačku veru.
Zar je moguce da nista nisi shvatio?
Ili se dogadja ovo:
https://m.facebook.com/reel/5431447480295496/
Ja bih reko da se ovo gore dogadja...
 
Znači, kad te Hristos vaskrsne, ti kao fol-hrišćanin, ćeš eventualno da poziviš još neku godinicu, pa Jovo nanovo u prašnjavo groblje jer besmrtnost nikako ne postoji u kontekstu čoveka? Sad si se odo.

To je kod vas sadukejaca sektaša odavno jedna velika istina jer ne čitate ni Novi Zavet ni dela apostolska, pošto i ne verujete u Hrista. On vam dođe kao neka mimikrija kojom prikrivate svoju mrtvačku veru.
Ma oni su isto sto i ateisti, koji veruju u vaskrsenje praha. No to cisto bez veze jer prah nikako ne moze pretstavljati osobu... sa te strane
satanisti veruju da ce covek postati besmrtan uz pomoc tehnologije. Svakako da bi bilo tako da ne postoji dusa...
 
Ma oni su isto sto i ateisti, koji veruju u vaskrsenje praha. No to cisto bez veze jer prah nikako ne moze pretstavljati osobu... sa te strane
satanisti veruju da ce covek postati besmrtan uz pomoc tehnologije. Svakako da bi bilo tako da ne postoji dusa...
Govori nam covek koji cita knjige coveka koji prizna da je satanista i koji kaze da mu veruje?

Onda nije ni cudo da je tebi ucenje Jevandjelja strani pojam.
Strano telo.
Jov 19,25Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
Jov 19,26I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Jov 19,27Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne druge. A bubrega mojih

Neverovatno...
 
ti i logika
vecnost je vecna
btw stavila sam ti na ignore klona :aha:
Bog neposlusnima moze oduzeti zivot - vecni zivot.
onda nije večni nego privremeni
znam da treba razmišljati, ali potrudi se.
večno je nešto bezvremeno, besmrtno je povezano i sa vremenom. dao sam ti primer meduze (ako nema spoljnog neprijatelja) ona je besmrtna.
čovek je po prirodi smrtan i dobija besmrtnost samo po volji svog tvorca. besmrtnost ima svpj početak u tvorevini, tvorac nema početak i on je večan. što znači da je iz naše perspektive i besmrtan po prirodi jer se ne može uništiti.
koliko vidim postanje nisi ni razumela, bog po neposlušnosti zabranjuje adamu i evi da jedu sa drveta života da ne bi doveka živeli (večno). smrtnu prirodu je to drvo održavalo u život, prestankom konzumacije drva života počinje telo da propada.
navedi mi jedno bestelesno biće anđela ili demona iz biblije koje je uništeno ili umrlo?
 
Govori nam covek koji cita knjige coveka koji prizna da je satanista i koji kaze da mu veruje?

Onda nije ni cudo da je tebi ucenje Jevandhelja strani pojam.
Jov 19,25Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
Jov 19,26I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Jov 19,27Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne druge. A bubrega mojih

Neverovatno...
Evo opet izvuceno iz konteksta, ajde ono o zemlji senki iz iste knjige, zemlji gde mrtvi odlaze :P
 
onda nije večni nego privremeni
znam da treba razmišljati, ali potrudi se.
večno je nešto bezvremeno, besmrtno je povezano i sa vremenom. dao sam ti primer meduze (ako nema spoljnog neprijatelja) ona je besmrtna.
čovek je po prirodi smrtan i dobija besmrtnost samo po volji svog tvorca. besmrtnost ima svpj početak u tvorevini, tvorac nema početak i on je večan. što znači da je iz naše perspektive i besmrtan po prirodi jer se ne može uništiti.
koliko vidim postanje nisi ni razumela, bog po neposlušnosti zabranjuje adamu i evi da jedu sa drveta života da ne bi doveka živeli (večno). smrtnu prirodu je to drvo održavalo u život, prestankom konzumacije drva života počinje telo da propada.
navedi mi jedno bestelesno biće anđela ili demona iz biblije koje je uništeno ili umrlo?
Besmrtnost duse je u tome sto je ona telo Boga, tj Bog je taj koji nas je stvorio kao osobe, tako da smo besmrtni isto kolko je Bog besmrtan.
Dakle, mi smo deo Boga, i zivot uopste postoji samo u Bogu. Verujem u to zato sto je materijalni AI nemoguc, tj materija ne moze
biti inteligentna. Dakle kad te pitao odakle mi pamet, kazes, nije moja pamet, nego sam deo Bozje pameti...
Polako, i naucnici ce doci do tog otkrica, koje je samo stepenica, za pronalazenje Boga...
 
nije šija nego je vrat.. :lol:

Mona i Glasnik večni život vide kao život Drakule. Ili kao ovi što bi da
učitaju sadržaj u klaud, pa da to postane samosvesno.
Čisto materijalistički pogled na svet.
naravno, js idu dotle da će čak biti bemrtni u ovom telu, 150 godina nikako neka generacija da to doživi a kao i svaki naraštaj js baš on će živeti večno u ovom telu. nije sebi džabe dala nik besmrtna ili sad aeternum. a nada poslednja umire. :D
inače sva protestantska teologija je materijalistička. a vlast im je najslađa. eno ih na nebu sa hristom vladaju jer eto nisu stigli na zemlji. :D
 
Evo opet izvuceno iz konteksta, ajde ono o zemlji senki iz iste knjige, zemlji gde mrtvi odlaze :P
Dobro.
Nije prvi put da pokazujes da be verujes bibliji jer ti se njeno ucenje ne uklapa u zvig knjigopisca.

Pa pokazi nam ti u biblij gde bar kaze da je dusa besmtzna?
Osim u knjigama masona ciju nauku sledis?
 
Besmrtnost duse je u tome sto je ona telo Boga, tj Bog je taj koji nas je stvorio kao osobe, tako da smo besmrtni isto kolko je Bog besmrtan.
Dakle, mi smo deo Boga, i zivot uopste postoji samo u Bogu. Verujem u to zato sto je materijalni AI nemoguc, tj materija ne moze
biti inteligentna. Dakle kad te pitao odakle mi pamet, kazes, nije moja pamet, nego sam deo Bozje pameti...
Polako, i naucnici ce doci do tog otkrica, koje je samo stepenica, za pronalazenje Boga...
Ti si hriscanin nemoj da nam navodis budisticka ucenja.
 
Dobro.
Nije prvi put da pokazujes da be verujes bibliji jer ti se njeno ucenje ne uklapa u zvig knjigopisca.

Pa pokazi nam ti u biblij gde bar kaze da je dusa besmtzna?
Osim u knjigama masona ciju nauku sledis?
Nista oni nisu svoje izmislili. Bavili se komparativnom religijom, uzeli malo odavde, malo odande, pa napravili New Age religiju...
No da je dusa besmrtna zna se, polako, dokazace nauka...
A theory that human awareness survives after death has been advanced by several respected researchers who claim that physical death does not mean the end of human consciousness. These scientists claim that people have souls that leave the body after their hosts' bodies die.
https://www.stevewentworth.co.uk/po...,leave the body after their hosts' bodies die.
 
xnije šija nego je vrat.. :lol:

Mona i Glasnik večni život vide kao život Drakule. Ili kao ovi što bi da
učitaju sadržaj u klaud, pa da to postane samosvesno.
Čisto materijalistički pogled na svet.
Kada bi malo poznavala bibliju i hriscanstvo znala bi sta glasnik misli.

Ako si ti sada vampir onda su i oni koji budu vaskrsli vampiri.

Jov 19,25Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
Jov 19,26I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Jov 19,27Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne druge. A bubrega mojih
 
Nista oni nisu svoje izmislili. Bavili se komparativnom religijom, uzeli malo odavde, malo odande, pa napravili New Age religiju...
No da je dusa besmrtna zna se, polako, dokazace nauka...
A theory that human awareness survives after death has been advanced by several respected researchers who claim that physical death does not mean the end of human consciousness. These scientists claim that people have souls that leave the body after their hosts' bodies die.
https://www.stevewentworth.co.uk/post/scientists-say-that-human-beings-have-souls-which-survive-after-death#:~:text=A theory that human awareness survives after death,leave the body after their hosts' bodies die.
Bravo.
Vazno je da si prizo svoje izvorr.
New Age.
Sa hriscanske strane gledista antihruscanska nauka sto i samo pravoslavlje pitvrdjuje.
Ne moze se sluziti bogu i mamonu.

A kao dokaz o besmrtnisti duse iz biblije nemas!
Vec samo kazes zna se?

Vise nam ne treba.
 
Kada bi malo poznavala bibliju i hriscanstvo znala bi sta glasnik misli.

Ako si ti sada vampir onda su i oni koji budu vaskrsli vampiri.

Jov 19,25Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
Jov 19,26I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Jov 19,27Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne druge. A bubrega mojih
Za razumevanje Knjige o Jovu važno je znati da je nastala u vreme kada kod Izraelaca još uvek ne postoji ideja o životu posle života i nagradi za stradanja na zemlji. Po verovanju Izraelaca, čovek posle života ne nestaje potpuno već prelazi u neki magloviti, neodređeni šeol. U tom novom obitavalištu svi su jednaki, i bogati i siromašni, i dobri i zli. Sa tog stanovišta mogla je jedino da se razvije ideja o nagradi u ovom životu za pobožnost i dobra dela. Nagrada za dobro ili kazna za zlo sagledavaju se u zemaljskoj perspektivi i naglašavaju se vremenske sankcije. Iz te perspektive knjiga o Jovu pripada razdoblju kada ideja o nagradi u sadašnjem životu nailazi na nepremostive teškoće. Ideja o nagradi posle života za pravednike javiće se tek u prvoj polovini 2. v. p. n. e. Knjiga o Jovu predstavlja pomak u traženju rešenja koje će odgovarati stvarnosti.
 
Postavljaj argumebte ta svoja tvrdjenja.
Izvor.
Ovo nije oblast politike da dajem argumente i poreklo saznanja. Ovo je nešto što svako sam sebi dokazuje, u ovom ili u nekom od narednih života.
Kada osoba dovoljno uzdigne svoju svest onda počne imati obilje dokaza i tada iskustveno zna.
Ako lično osetiš potrebu za najvišim saznanjima ti ćeš sam osetiti da tamo gde jesi više nema duhovne hrane i da si tako nešto nadrastao pa ćeš tražitzi novi i uzvišeniji nivo istine. Kada je pravo vreme počnu se imati iskustva na višim realnostima i iskustva sa duhovnom Svetlošću i duhovnim Zvukom. Bog komunicira sa svojom kreacijom, Dušama, upravo preko Svetlosti i Zvuka od kojih smo i sami, kao Duše, načinjeni.
 
Ovo nije oblast politike da dajem argumente i poreklo saznanja. Ovo je nešto što svako sam sebi dokazuje, u ovom ili u nekom od narednih života.
Kada osoba dovoljno uzdigne svoju svest onda počne imati obilje dokaza i tada iskustveno zna.
Ako lično osetiš potrebu za najvišim saznanjima ti ćeš sam osetiti da tamo gde jesi više nema duhovne hrane i da si tako nešto nadrastao pa ćeš tražitzi novi i uzvišeniji nivo istine. Kada je pravo vreme počnu se imati iskustva na višim realnostima i iskustva sa duhovnom Svetlošću i duhovnim Zvukom. Bog komunicira sa svojom kreacijom, Dušama, upravo preko Svetlosti i Zvuka od kojih smo i sami, kao Duše, načinjeni.
nemaš argument jer ne citiraš bibliju. :D
 
Ovo nije oblast politike da dajem argumente i poreklo saznanja. Ovo je nešto što svako sam sebi dokazuje, u ovom ili u nekom od narednih života.
Kada osoba dovoljno uzdigne svoju svest onda počne imati obilje dokaza i tada iskustveno zna.
Ako lično osetiš potrebu za najvišim saznanjima ti ćeš sam osetiti da tamo gde jesi više nema duhovne hrane i da si tako nešto nadrastao pa ćeš tražitzi novi i uzvišeniji nivo istine. Kada je pravo vreme počnu se imati iskustva na višim realnostima i iskustva sa duhovnom Svetlošću i duhovnim Zvukom. Bog komunicira sa svojom kreacijom, Dušama, upravo preko Svetlosti i Zvuka od kojih smo i sami, kao Duše, načinjeni.
Znaci ti si pravoslacac a pozivas se na ucenjec budizma?

Pa vi ste ovde vecinom napustili svoju veru.
Ostale samo korirce...
Razunem te.
Nemas argumete bec samo verovanje sto ljudi kazu.

Ali apostoli nas ne uce tako.
Oni kazu blagoslov je u proveravanju.
Sve proveravajte.
A merilo je pismo.
 
Znaci ti si pravoslacac a pozivas se na ucenjec budizma?

Pa vi ste ovde vecinom napuszili svoju veru.
Ostale samo korirce...
Nije cini mi se pravoslavac. Ja sam pravoslavac... Pravoslavac je onaj koji se Pricescuje i ide na Liturgiju. Meni svestenik dolazi u kucu i slavim
slavu. Ne praktikujem nista osim Pravoslavnih tehnika, koje sam produbio proucavajuci ezoteriju :P
 
nemaš argument jer ne citiraš bibliju. :D

Znaci ti si pravoslacac a pozivas se na ucenjec budizma?

Pa vi ste ovde vecinom napuszili svoju veru.
Ostale samo korirce...
Nikada nisam sledio Hrišćanstvo iako sam izčitao Bibliju.
Ni jedna jedina religija ili istočnjačko učenje nije bilo predmet mog interesovanja iako mi je poznato dosta toga iz njihovih verovanja i ubeđenja.
Jednostavno, čovek mora umeti da razmišlja dok nešto istražuje, dok proučava.
Ja bih uvek preispitivao svaku tvrdnju svakog učenja ili religije pre nego bih prihvati određena učenja. Praktično, pojedinac mora svoja saznanja pokrivati i svojim iskustvima. Ukoliko toga nema onda čemu on veruje i koga ili šta sledi?
 

Back
Top