Besmrtnost do kraja 21. veka (iluzija ili stvarnost)?

И треба да се повучеш пошто ниси довољно добро упућен у тематику. Оно што ја овде пишем уопште није нешто што сам лично ја измислио већ званични став науке.

Проблем са задовољавањем нагона је ту томе да када мозак научи да осећа задовољство тражи да се то задовољство понавља и у случају да се то не оствари наступа фрустрација, душевна и телесна бол.

Ajde ne lupetaj.
Debeli nikada ne mrsave i alkoholicari jedino mogu da nastave da se unistavaju alkoholom. To sto si ti ogrezao u necemu pa sebi trazis opravdanje u nauci ne znaci da je to u redu.
 
Poslednja izmena:
gledano dugorocno svrha ljudskih bica nemaju u svom cilju planove da postanu besmrtna. teziti ka besmrtnosti je slicno kao i sto se nekome zuri ka smrti.

u periodu u kojem verovatno mi necemo vise postojati ljudi ce kontrolisati vestackom inteligencijom cije ce sposobnosti cak i na jednoj bazicnoj stanici prevazici sva dostignuca i sve umove koji su postojali tokom ljudske istorije i to u jednom trenu..

problem svesti, i njeni potencijali, zaokupljace umove jos mnogo dugo vremena a mozda se budu dobili odgovori i o postojanju ljudske duse, tj. ako dusa postoji i gde se nalazi.
 
Koliko ja znam podtoje i legalni narkotici kao što su čokolada, kofein, guarana, pa čak i trčanje i fizičke aktivnosti koje pored znojenja deluju na lučenje ovih hormonskih stimulansa koi čine mozak srećnim i zadovoljnim. Nisam siguran da bi
korišćenje neke droge izazvalo veće lućenje ovih hormona od na primer obične čokolade.Droge više izazivaju osećaj uzbuđenja, prouzrukuju preterano lučenje adrenalina i izazivaju vizuelne i audio halucinacije pa pojedini korisnici
tih supstanci umišljaju da su videli druge planete, paralelne realnosti itd. I korišćenje droga izaziva trajni poremećaj rada nervnih i drugih ćelija u mozgu koji počinje drugačije da funkcioniše i ne može više normalno da radi bez tih
hemijskih supstanci. I to nazivamo zavisnošću koja je neizlečiva, jer mozak više ne radi na pravilan način i ne postoji šansa da se izleči. Naravno pored ove hemijske zavisnosti imamo i druge oblike zavisnosti od kocke, alkohola i nikotina (i to su neki oblici hemijske
zavisnoti), ali su izlečivi. Jeste da se i ova zavisnost teško leči, ali se ipak leči.

алкохол и дуван су легалне дроге а марихуана то није. то је више ствар локалне културе јер у неким другим културама марихуану користе као лек против несанице.
све што си набројао су на свој начин дроге.


Stav ZVANIČNE NAUKE je da to jesu izmišljotine i gluposti, a ja se slažem sa stavom ZVANIČNE NAUKE.

Није ми познато из којег разлога се све то провлачи као научни табу али, рецимо, постојање феномена ектоплазме није новост за науку. Једноставно, то све иде мимо могућности науке да емпријски докаже необјашњиве ствари. У озбиљној научној литератури је на много места могуће пронаћи примере где се потврђују појаве необјашњиве за науку. Екстрасензорика постоји у овом или оном облику, свиђало се то некоме или не.

- - - - - - - - - -

Ajde ne lupetaj.
Debeli nikada ne mrsave i alkoholicari jedino mogu da nastave da se unistavaju alkoholom. To sto si ti ogrezao u necemu pa sebi trazis opravdanje u nauci ne znaci da je to u redu.

Јесте. Ево те поздравља 26 лепотица из мог харема. Пре следеће сеансе групног секса смо решили да зађемо на Крсту да видимо шта се тамо ради. А тамо видим да си ме већ раскусио све са мојим пороцима.
Узми брате лепо литературу из медицине, физиологије или психологије па прочитај шта тамо пише.
Ја стварно не разумем шта ти хоћеш да кажеш? Са чиме се из оног текста не слажеш?
 
Besmrtnost na ovoj planeti? Život bi stvarno počeo da bude dosadan pa čak i kada bi sa 25 godina prestali da starimo.

Pa čak i ako bi hipotetički postojala mogućnost da dosegnemo besmrtnost, najverovatnije bi svako imao mogućnost izbora, da li će da živi ili će da umre prirodnom smrću od starosti ili kako već...

Eh kad bi vampiri postojali... :aha::kafa::kafa:
 
Pa čak i ako bi hipotetički postojala mogućnost da dosegnemo besmrtnost, najverovatnije bi svako imao mogućnost izbora, da li će da živi ili će da umre prirodnom smrću od starosti ili kako već...

Eh kad bi vampiri postojali... :aha::kafa::kafa:
vidje pesimizma. a kako je smrtnost pa moguća? jel neko dokazao da je stvarno umro?

nepromenivost stanja nije moguća. ovo proističe iz kauzalnosti.
ali sve što je bilo i jest i dan danas ..ima neki dugi oblik. uz staro rodjeno je i novo..
 
Сасвим свежа вест. На универзитету из Овиеда продужен живот лабораторијским мишевима за 2/3. Ако преведемо на људе, са просечним веком од рецимо 75 година се добија "бонус" од 50, па се ћивотни век пење да 120 година.

http://www.nature.com/srep/2015/150805/srep12716/full/srep12716.html

и не само да продужава животни век него и подмађује ћелије.
Цео принцип се заснива на биолошком блокирању беланчевине која изазива старење.
 
Сасвим свежа вест. На универзитету из Овиеда продужен живот лабораторијским мишевима за 2/3. Ако преведемо на људе, са просечним веком од рецимо 75 година се добија "бонус" од 50, па се ћивотни век пење да 120 година.

http://www.nature.com/srep/2015/150805/srep12716/full/srep12716.html

и не само да продужава животни век него и подмађује ћелије.
Цео принцип се заснива на биолошком блокирању беланчевине која изазива старење.

Jesi li siguran da si stavio pravi link? Koliko vidim, ovo je link ka nekom istraživanju vezanom za ekspresiju i subcelularnu distribuciju jedne grupe retroelemenata. Nisam videla da se igde pominje starenje. :confused:
 
Ovo već ima smisla. :D A baš je moćan ovaj NF-kB. Nisam znala da je uključen i u proces starenja, sve što sam do sada znala o njemu je bilo u kontekstu (neuro)inflamacije i tumora.
Šteta što ne može da se skine kompletan rad, već samo apstrakt. :(

da, da... citao sam malo i o tome da je vazan za regulisanje kancera. Sve u svemu, do ovog otkrica o produzivanju zivota misevima su dosli slucajno kao rezultat nekih sasvim drugih istrazivanja :)
 
Pa čak i ako bi hipotetički postojala mogućnost da dosegnemo besmrtnost, najverovatnije bi svako imao mogućnost izbora, da li će da živi ili će da umre prirodnom smrću od starosti ili kako već...

Пре ће услов за стицање бесмртности бити стерилизација тј одустајaње од остављања потомства.
Јер без тог услова та могућнoст водила би пренасељености и крају цивлизације у општем хаосу.

Заправо, и без тога такав сценарио је известан.

Мислите ли да ће овај бројач вечно овако одбројавати?

http://www.worldometers.info/world-population/

И баш ме зaнима да ли би нуђење бесмртности успело да га заустави? Сумњам? :think:

.
 
Najveci ljudski strah iz koga nastaju svi ostali strahovi je strah od smrti. Pod uticajem njega smo izmedju ostalog izmislili i Boga:pop2:. Ja licno ne bih ( sve i kad bih mogao) da zivim vjecno na ovakvoj planeti. Iz moje perspektive (iako mi je to sada daleka buducnost) ne bih volio da zivim vise od 65. Ako zapadnjaci ikad izmisle nacin da se i zivotno vrijeme prodaje, ja cu rado prodati sve sto mi ostane posle 65-te.
Najveci problem sa besmrtnoscu je sto posle 200 slijedi 201 a ne 21. Nisam bas siguran da covjek u tim godinama na jednoj ovakvoj planeti moze naci nesto sto ga uzbudjuje pa sledi dosada-frustracija-depresija-:bum:-mozda ipak smrtnost.

A posle smrti mozda nesto postoji i mozda je drugacije od svega onoga sto su napisali ljudi koji su izmislili bogove. E pa to "mozda" mi vise vrijedi nego vjecnost na ovakvoj planeti.
 
Najveci ljudski strah iz koga nastaju svi ostali strahovi je strah od smrti. Pod uticajem njega smo izmedju ostalog izmislili i Boga:pop2:.

Напокон да неко каже нешто паметно. То је суштина целе приче и веровање у Бога је веровање у бесмтрност. Бог је човеков узор од када зна за себе и због тога је логично да је врло нормално тежити ка бесмтрности


Ja licno ne bih ( sve i kad bih mogao) da zivim vjecno na ovakvoj planeti. Iz moje perspektive (iako mi je to sada daleka buducnost) ne bih volio da zivim vise od 65. Ako zapadnjaci ikad izmisle nacin da se i zivotno vrijeme prodaje, ja cu rado prodati sve sto mi ostane posle 65-te.

По тумачењу психологије, један такав став би се могао кокарактерисати као патолошки. По науци, главни показатељ душевног здравља човека је тај да ли се он позитивно односи према животу или не.

Najveci problem sa besmrtnoscu je sto posle 200 slijedi 201 a ne 21. Nisam bas siguran da covjek u tim godinama na jednoj ovakvoj planeti moze naci nesto sto ga uzbudjuje pa sledi dosada-frustracija-depresija-:bum:-mozda ipak smrtnost.

Продужење људског живота иде упоредо са подмлађивањем људских органа и елинимацијом разноразних врста болести. Без тога цела прича губи сваки смисао.



A
 
Besmrtnost ili život bez smrti. Ljudska rasa je uveliko zakoračila u 21.
Dakle? Šta mislite? Želeo bih da čujem vaše mišljenje jer ovo je po meni sada aktuelna tema.

...u teoriji velikog praska , njenoj filosofiji i nauci , tako nešto nije moguće....kosmos ima početak postojanja i imaće kraj - kakav , gde , kako , kad o tome možemo da raspravljamo zamišljajući....model velikog praska kaže , da biće kosmosa odlikuje život....a život je ograničen rađanjem i umiranjem....svaka kosmička čestica matrijalno/energetska rađa se i umire ( kretanje materije i energije- bez kretanja nema kosmosa )....mi smo biološka takozvana bića , sazdana od matrijalno/energetskih čestica , stoga smo i propadljivi....
...hoću da kažem , večni život je nemoguć , ali je zato moguća dugovečnost...a to bi značilo iz decenije u deceniju rast prosečnog ljudskog veka...negde sam čitao nekakve naučne prognoze , kojima se predviđa prosečan ljudski vek krajem ovog veka biće nekih ~130 godina...navodno , i sad imamo tih životnih potencijala , ali smo duhovnoispod telesnih mogućnosti pa neracionalno arčimo telo a sa njim i sve ono što zovemo telesna biološka umnost...no videćemo....
....svako drugo očekivanje , mislim da je nerealno čak i u naučnoj fantastici !

Kada bi se stvarno,pronasao nacin,da ljudi postanu besmrtni,to bi bio kraj nase civilizacije.Nema dovoljno hrane,ni sada,
kada je ljudski vek,ogranicen godinama starosti.Ne smem ni da pomislim,sta bi se desilo,pronalaskom ljudske
besmrtnosti.Pa nastala bi uzasna prenaseljenost.Morali bi pod hitno da se "namontiraju" ratovi,u svrhu masovnog unistenja
stanovnistva.
Nastala bi velika nestasica,hrane vode...i svega onoga,sto mi danas koristimo,kao normalan standard zivljenja.
....priraštaj stanovništva u tesnoj je vezi sa tehničko tehnološkim razvojem ljudske civilizacije....resursi u vaseljeni su konstanta....nemoguće je rast nečega iz ničega...naprosto , treba znati da u vaseljeni imamo nezaustavljiv proces kruženja matrijalno/energenskih zvari , javljale se oei kao čisti prirodni , biološko simbiozni ili čisto biološki - sve u svemu , suma sumarus je constantna....do kosmičkog kraja , u vaseljeni biće dovoljno resursa za biloški život i njegov evolutivni progres...hrane je uvek bilo više...i dan dani je ima u višku / baca se , baca - proizvodi se nemaština , sirotinja , beda ; tako se vlada ), i ona nije problem ; nije ni voda problem ; nije ni enrgeja problem ...sve što bude biološkom životu potrebno proizvešće u dovoljnoj meri , da može da baca i tako stvara veštačke alatke da vlada mnoštvom....
...sa ovim pitanjima čovečanstvo i prost puk kinje bolesni vlastodršci i neljudski eugeničari....
...treba pažljivo pratiti , sve što je veći broj ljudi , sve se brže proizvodi hrana i sve ostalo što ljudima treba - ali sve se više i bacaju ti proizvodi....postoji rekao bih paralelan trend u rastu na planeti mnogoljudnosti i razvoju tehničko tehnoloških proizvodnih mogućnosti čovečanstava....mnim da ne treba se plašiti gladi ili manjkavosti resursa , treba se plašiti umobolnih vlastodržaca i njihov priguznih intelektualaca ....

Ziveci duze,ljudi duze primaju penzije,opterecuju budzet.Jednostavno,smetaju daljem ekonomskom napretku zemlje.
Kada bi penzioneri bili uvidjajni,mozda ne bi uzimali bas toliko lekova,kojima sebi produzavaju zivot.Napredak covecanstva,
nije ni u besmrtnosti,niti u produzavanju ljudskog veka.Naprotiv,da bi oni koji ostaju,koji su mladji,potrebno je da na zemlji
dodje,do smanjenja broja ljudi.Manje usta,koja jedu,ostaje vise hrane ! Tuzno jeste,ali je istinito !!!

..ova priča je priča kostićevaca i kancelarovih botista....klasično je projektovanje mržnje prema dugovečnosti / starosti pa i mudrosti...no da krenemo redom....kad god se ljudski prosečan vek u nekoj državi povećao , ta država je produžila radni vek građanstvu i pooštrila uslove penzionisanja ( nažalost , u nas , zavljujući narodnjačko stiroporskoj pameti i njihovom fašisoidnom evropejstvu , otvoreno se zagovara eutanazija radništva državnim zakonodavstvom , pa imamo najveću smrtnost u evropi i najkraći ljudski vek , sa najnižim standardom života - ali se penzioni uslovi pred naše stanovništvo postavljaju kao da smo švajcarci )...tako kad ljudski vek bude bio ~130 godina , evropski takozvani standardi biće za punu penziju ~125godina...stim nema zezanja...
...evropski vlastodršci biju bitku , pa i preko radničkih prava , da unište građansku državu i vrate narodnu - oće reći , da država bude starija od građanina i raspolaže sa njegovim umiranjem a u kasnijoj fazi i rađanjem...
....naši "intelektualci" , ponašaju se kao da su svi predsednikovi fakultetski drugovi , pa preko državnih budžetskih pitanja hoće da legalizuju eutanaziju svakog slobodno mislećeg čoveka ,a naročito one koje prevale četrdesetu....u tom dobu čovek se trezni od mladalačke prepariranosti obrazovnog istema i počinje da razmišlja , slobodno , ljudski - te mu sve bi9va jasno...a podguznoj intelegenciji ne treba to konkurentno osvešćivanje....

---logika kaže , produžetkom prosečnog ljudskog veka , biće veći broj ljudi radno aktivan , pa će biti i veća poresko budžetska zahvatanja !
 
Živa bića se rađaju,deobom odvajaju da bi umrla I time omogučila drugimbićima da se pojave u postojanju...
Ko ne shvata da je smrt sastavni deo tog procesa-ne kapira sve delove I funkcije te mašinerije...
Jednostavnije:u tom perpetum mobile je smrt važan factor bez kog perpetum mobile staje-nema ni života!
Jak mi je filozof ko ovo ne kapira...:sad2:
 
Živa bića se rađaju,deobom odvajaju da bi umrla I time omogučila drugimbićima da se pojave u postojanju...
Ko ne shvata da je smrt sastavni deo tog procesa-ne kapira sve delove I funkcije te mašinerije...
Jednostavnije:u tom perpetum mobile je smrt važan factor bez kog perpetum mobile staje-nema ni života!
Jak mi je filozof ko ovo ne kapira...:sad2:

Dobro, mnogo toga mi jos uvek ne znamo, ali ove cinjenice znamo. Jos ne znamo da li je taj ciklus beskonacan
ili se zaustavlja negde, ali u domenu naseg vremenskog shvatanja jeste.
Besmrtnost nekolicine, verovatno, ne bi uticao na ovaj proces.
Tako, da ko voli neka uziva u besmrtnosti.:)
 

Back
Top