Quantcast

Besana noć

ambidekster65

Buduća legenda
Moderator
Poruka
48.225
Subota, deveti maj 2020, 2:34 a.m. Legao sam malo prije 1h. Pokušao sam zaspati, ali nisam mogao. Kao da sam popio kafu u 22h, uopšte mi se ne spava. Malo iza 2h vidim da san neće na oči. Ustajem i palim kompjuter. Kao i obično, palim i Firefox i Chrome. Na potonjem otvaram youtube pejđ. Malo gledam desno šta mi nudi. Biram hitove Fil Kolinsa. Prva pjesma je Another Day In Paradise. Prija mi u ova doba. Dok sam ležao u krevetu najprije sam ležao na boku, dok sam gajio iluziju da ću ubrzo zaspati. U jednom trenutku sam se okrenuo na leđa. Neke ideje su počele da mi prolaze kroz glavu. Jedna od njih je ova: da počnem da blogujem na forumu Krstarice. Neki dan sam na istom forumu objavio blog o Arno Gujonu, ali to i ne računam kao blog, jer je većinom to bio kopi/pejst rad. Ima dva dana da sam se vratio na pravoslavni forum Žive reči utehe. Provjerio sam ima li tamo noćnih ptica. Nema. O čemu sam razmišljao u krevetu? Pa, svakako najviše o onom što me čeka ujutro. Prethodnog jutra sam se čuo sa mojim duhovnikom – ocem Nikolom. Tražio sam razgovor i nakon njega ispovijest. Odlučio sam da dam obećanje Bogu da više nikada neću igrati kladionicu. Gordo sam dugo vremena igrao klađu i išao u crkvu. Odlično sam znao da mi vjera brani klađenje. Ali, tumačio sam to sebi kao da je to način da se zabavim nekoliko sati. Ne pušim, ne pijem, pa mogu valjda odigrati par tiketa. Ohrabrivalo me i to što sam u kladionici viđao nekoliko momaka koje viđam u crkvi. Naravno, i to što sport pratim čitav život i odlično ga poznajem. Sad je 3:05. Razmišljao sam i o tome da pitam generala i pukovnika da idemo u utorak u Mrkonjiće. Pročitao sam na netu da će biti liturgija. Kolins je smorio, pustiću nešto drugo. Biram mix balada iz osamdesetih. Takođe sam dobio ideju da napravim blog sa rodoslovom sela Orašja iz Popovog polja, iz kojeg sam porijeklom. To još niko nije objavio na internetu. Ranije sam čuo Nikola iz Dubrovnika ima taj rodoslov. Kad sam maloprije upalio kompjuter prvo sam otvorio gugl i upisao: selo orašje popovo polje. Saznao sam da postoje dvije različite Vikipedijine strane u Orašju. Obje su dražesno problematične. U jednoj ima dio: poznate ličnosti (ili kako je već tamo nazvano). Piše samo Risto Tubić! Koja sramota, ne piše ime pokojnog akademika filozofije Spasoja Ćuzulana. Na toj stranici piše da je Orašje mjesto, a ne selo. Šou je tek na drugoj Vikipedijinoj strani. Na njoj piše da je Orašje u Federaciji BiH. Dalje nisam htio čitati. Ko piše takve bulšits? CIA snajka? Lako moguće. Ili možda Englezi? Ma ko će ga znati. Youtube svira: Spandau Ballet – True. To se nekad slušalo u srednjoj školi. Sat kaže: 3:29. Prethodnog dana sam naprasno počeo da slušam remikseve. Ranije sam ih bojkotovao. Nikad nije kasno da ih počnem slušati. Na fb zadnji spot koji sam postavio juče je: Dire Straits – Why Worry. Obradovao me je posebno lajk od Sekinog muža Entonija iz Melburna. Nekoliko dana ranije bio je još jedan lajk iz Melburna – od Renate. Onako, baj d vej, da konstatujem da na fb ne kačim spotove zbog lajkova. Jednostavno želim da sa mojim prijateljima podijelim neke meni drage pjesme. Sat kaže: 3:38. Ovaj blog privodim kraju. Kad ga okačim na forum leći ću u krevet i čitati iz tableta knjigu: Andrej Makin – Francusko zaveštanje. End.

Poslednja izmena:
Poruka
8.149
Znam za jedno i drugo Orašje ( naime zaista postoje dva- Hercegovačko kraj Trebinja ako se ne varam i Bosansko na granici sa Hr, Posavina ).
Ovo drugo Orašje, kraj Save, nažalost znam bolje. Zadalo mi je mnogo briga u dva navrata.
Ima mnogo mesta širom ex yu koja noste ista imena ... :kpozdrav:

Pozdravljam odluku o blogovanju :kpozdrav:
( iako sam sama odustala od istog )

mirka*

Aktivan član
Poruka
1.847
Kao sto je Zizi 1 napisala pusti misli da lutaju, u tom lutanju se svi preispitujemo, pronalazimo, tragamo za onom sto je u nama, pronalazimo odgovore na to -ko smo, sta smo, tonemo u neke skrivene kutke nase duse.

Putuj dalje, jer put uvek negde vodi, vuce da trazis dalje i dalje, dublje u beskraj lepote zivota.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.