Bерник, ко је то?

4thman

Poznat
Poruka
8.109
Bolje budisam nego na silu budisnekim uz 3 tone tableta.
Trik je u posvećivanju.

Ja nažalost ne mogu, ne dozvoljava mi ovo malo logičke inteligencije što imam.
Ne bojim se toga da neću imati večnost. A ni smrti... ne pitam se. A ni moja sociološka inteligencija ne traži da pripada, iako nekad poželi...

Ali i ne radim ono što ne želim da se meni radi, ne kradem, ne ubijam...

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
Kad pitaš...

Koren je takav.
Ma koliko da je učenje pravo. I koliko ga pojedinac razume ili ne razume.

Svako današnje hrišćanstvo se udaljilo od izvornog.
A zasto tako mislis,istrazivao si bukvalno sve hriscanske denominacije ili si mozda samo preuzeo necije izlaganje,koje je po meni potpuno neosnovano ?
Evo primera radi,mislim da si do sada mogao primetiti da se ja deklarisem za hriscanina i da ja uobicajeno sve teoloske stavove argumentiram konkretnim i jasnim Bibliskim tekstovima. E sad,dali imas neke konkretne primedbe na sve te moje navode u smislu toga da one nisu u skladu sa izvornim hriscanstvom i ako imas - molim te iznesi dokaze iz Biblije da je to zaista tako ( naravno,ako vec tako kazes).

A ni ono nije bilo na dobrim osnovama. Hristov čuvar(njegova psihoza da je stvarno poseban i Božiji sin) ga žrtvovao, nakon toga i sve sledbenike Hristove(i danas)... kao i što su crkve ukrale slobodu Hrišćana.

ako postoji 1 Bog zar nismo svi deca tog čuvara? Tu je osnova licemerstva(sve monoteističke religije imaju to bazu).
Izvini ali ovo ti nisam uopste razumeo. Zasto pominjes Njegovu navodnu "psihozu"kada je On samo prisutnima otkrivao Njegov pravi identitet ?
E sad,to sto se nekima to nije dopadalo tada kao i mnogima danas to je sasvim druga stvar i problem trebas locirati opet kod ljude a ne kod Boga.

Ne dopada mi se takva ideja o Bogu, da moramo da biramo kojem učenju i religiji pripadamo.
Bojim se da ti je ovo samo zakljucak u nedostatku pravih informacija o Bogu Nebeskome.
Naime,vernici definitivno ne trebaju BIRATI ucenje i religiju jer na svetu postoji samo jedna vera i jedno krstenje dok je sve ostalo nevera !!!

Misao...da li sam robot ili čovek...
Ti si definitivno covek koji ima prava odabrati dali ce biti vernik ili nevernik a ne onakav ili ovakav "vernik"jel to ne postoji.
...dakle ti si covek koji je pozvan da sluzi Bogu Nebeskome i kome na raspolaganju stoje sve nebeske riznice u smislu Bozanskih intervencija i privilegije koje su obecane onima koji ce odluciti da budu deo Njegovog naroda.
Dakle imas konkretnu ponudu na sto a tvoje je da izaberes dali ces je prihvatiti ili odbaciti.
Ovakvu opciju roboti jednostavno nemaju !!!

DedaStojan

Iskusan
Banovan
Poruka
5.049
Trik je u posvećivanju.

Ja nažalost ne mogu, ne dozvoljava mi ovo malo logičke inteligencije što imam.
Ne bojim se toga da neću imati večnost. A ni smrti... ne pitam se. A ni moja sociološka inteligencija ne traži da pripada, iako nekad poželi...

Ali i ne radim ono što ne želim da se meni radi, ne kradem, ne ubijam...
Pusti ego ukljuci razum.
Nisi sposoban trcati sprint na 100 m i to je to.
Zasto nisi sposoban?
To je tvoja stvar.

4thman

Poznat
Poruka
8.109
Pusti ego ukljuci razum.
Nisi sposoban trcati sprint na 100 m i to je to.
Zasto nisi sposoban?
To je tvoja stvar.
Da. Ko zna šta je razlog pa nisam sprinter ili DedaStojan...
Nije samo volja.
Nisu samo fizičke predispozicije.
Nije ni situacija u kojoj si se našao pa i pronašao a i izgubio.
Nije ni ljubav ili neljubav prema trčanju.
Nije ni kopija dokazivanja.
Ali jeste to što jeste, nekom ništa nekom sve. Barem meni ako nikom drugom...

Ironija u hrišćanstvu je i da te uče da smo svi podjednako važni, da vrednujemo druge, a opet ima veći i manji Hristov sledbenik na osnovu (o)cene(i subjektivne i objektivne prirode)-(namerno Hristov sledbenik jel je on žrtveno jagnje te religije koja se oslikava kroz crkve i (ne)vernike)...
a ima i ili jesi ili nisi vernik...opet podela...

DedaStojan

Iskusan
Banovan
Poruka
5.049
Da. Ko zna šta je razlog pa nisam sprinter ili DedaStojan...
Nije samo volja.
Nisu samo fizičke predispozicije.
Nije ni situacija u kojoj si se našao pa i pronašao a i izgubio.
Nije ni ljubav ili neljubav prema trčanju.
Nije ni kopija dokazivanja.
Ali jeste to što jeste, nekom ništa nekom sve. Barem meni ako nikom drugom...

Ironija u hrišćanstvu je i da te uče da smo svi podjednako važni, da vrednujemo druge, a opet ima veći i manji Hristov sledbenik na osnovu (o)cene(i subjektivne i objektivne prirode)-(namerno Hristov sledbenik jel je on žrtveno jagnje te religije koja se oslikava kroz crkve i (ne)vernike)...
a ima i ili jesi ili nisi vernik...opet podela...
Nebitni su razlozi,to je tvoja stvar tvoja svetinja.

4thman

Poznat
Poruka
8.109
Рекао си све ? Дакле имплицираш да нико не познаје Библију ? Смео закључак, али га не поткрепљујеш са објашњењем.
Ne. Nego ljudi su ga pisali. Stari Zavet više vekova i perioda, a Novi Zavet oko 100 godina. A onda su hiljadama godina prepisivali i prevodili...

Nadahnuti svojim ubeđenjima. Ili ako već veruješ božijim mislima.
Ali šta nije Njegova misao?

I ova tvoja sledeća je, a ova moja iznad je.
Iako nije nadahnuta koliko i pomenuta reč iz Biblije...

A tumačenja su tek posebna priča...

coco bill

Poznat
Poruka
9.597
Да ли је верник онај ко се изјашњава да верује у Бога или ипак он не може бити јер се не придржава свих десет Божијих заповести?
Да ли је верник онај ко верује срцем и душом или онај што верује Библијом?
Да појасним
Читајући неке постове схватих да има оних који сматрају да ако је неко верник мора да прочита библију.
Да ли је то баш тако?
Šta je vera?
Ljudi zamišljaju da znaju šta je vera. Međutim, nije lako razumeti šta je vera. Ona se u Jevanđeljima naziva seme u čovekovom umu.
Hrist kaže: "Ako imate vjere koliko zrno gorušičino, reći ćete gori ovoj: pređi odavde tamo, i preći će", i dodaje sledeće neobične reči: "... ništa vam neće biti nemoguće". (Mat. 17: 20)
Hrist je ove reči uputio svojim učenicima koji su ga, ne uspevši da izleče dečaka bolesnog od epilepsije, upitali zašto nisu bili u stanju da to učine. Prvi odgovor na njihovo pitanje je: "Za nevjerovanje vaše". Događaj se zbio ovako:
"... kada dođoše narodu, pristupi mu čovjek i pade na koljena pred njim govoreći: Gospode, pomiluj sina mojega, jer je
mjesečar i muči se Ijuto; jer mnogo puta pada u vatru, i mnogo puta u vodu. I dovedoh ga učenicima tvojima i ne mogaše ga
iscijeliti.
A Isus odgovarajući reče: O rode nevjerni i pokvareni! Dokle ću biti s vama? Dokle ću vas trpjeti? Dovedite mi ga amo.
I zaprijeti mu Isus; i demon iziđe iz njega; i ozdravi momče od onoga časa. Tada pristupiše učenici Isusu i nasamo mu rekoše:
Zašto ga mi ne mogasmo izgnati? A Isus im reče: Za nevjerovanje vaše. Jer zaista vam kažem: Ako imate vjere koliko zrno gorušičino, reći ćete gori ovoj: predi odavde tamo, i preći će, i ništa vam neće biti nemoguće". (Mat. 17: 14-21)

Učenicima je rečeno da nisu uspeli u lečenju zato što su imali "malo vere", ali u nekim starim verzijama Jevanđelja kaže
se da je Hrist govorio kako nisu uspeli u lečenju jer nisu imali vere.
Čovek se u Jevanđeljima deli na onog koji ima veru i onog koji nema veru. Čini se čudnim da je za učenike koji su
verovali Hristu, za koje se takođe kaže da su napustili sve da bi ga pratili, rečeno da pripadaju onima koji nemaju vere.
Pokušajmo da razumemo na šta se ovde mislilo.
Vera nije, kako to Ijudi zamišljaju, uobičajeno verovanje. Nikodim je verovao u Hrista jer je ovaj činio čuda, a Isus je to gledište odbacio, odgovorivši mu: "Ako se ko ne rodi odozgo, ne može vidjeti Carstva Božijega". (Jov. 3: 3)
Vera je nešto više od običnog verovanja. Hrist je opisuje kao seme, a seme je u sebi uređeno tako da ima sopstveni život, da može da raste. Ako seme ima vere u sebi, takav čovek je živ na način kako je to prikazano u paraboli o bludnom sinu: "Jer ovaj sin moj bješe mrtav, i oživje...". (Luka 15: 24)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.