Berišin predstavnik zatražio ujedinjenje svih albanskih teritorija

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Član Predsedništva Albanske demokratske partije (ADP) Azgan Haklaj je, kao predstavnik premijera Albanije Sali Beriše, zatražio danas u Oraovici kod Preševa ujedinjenje svih albanskih teritorija u jednu državu. Na komemoraciji koja je održana u tom selu nastanjenom isključivo Albancima povodom desetogodišnjice borbi i pogibije boraca Oslobodilačke vojske Preševa, Bujanovca i Medveđe, poziv Haklaja podržao je predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa.

Zahtev o ujedinjenju izneo je i predstavnik Partije Grčkih Cama, koja ima dva poslanika u albanskom Parlamentu.



Komemoraciju je organizovala Organizacija vojnih veteran OVPMB, a prisustvovali su joj predstavnici lokalnih vlasti iz Preševa.

Organizatori ističu da predsednik Partije demokratskog delovanja i poslanik u Skupštini Srbije Riza Halimi nije bio u Oraovici, u kojoj je danas organizovan i fudbalski turnir, a otkriven je i spomenik palim borcima.

U selu Oraovica pre tačno deset godina vođene su poslednje borbe pred razoružavanje pripadnika OVPMB i ulaska srpskih Združenih snaga bezbednosti u Kopnenu zonu bezbednosti, čime su završeni oružani sukobi na jugu Srbije koji su počeli u oktobru 2000. godine.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/2...atrazio-ujedinjenje-svih-albanskih-teritorija


Јел се разведе Ната од Даче?
А коме ЈК показе прсте?
И, колко оно доби Цеца?
:think:
 

karleusa-vredja-498.jpg
 
Не треба ово схватити неозбиљно. Смејали смо се и на приче "Косово Република"....

То неозбиљно сватају само граџани еуропске обећане и њихови просрпски представници са све неовисним медијима,
ал зато млого озбиљније сватају разводе, испаде и пресуде својим идолима те саосећају шњима...
 

Back
Top