Beogradu fale još samo Tesline munje....

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/232998/Munje-Nikole-Tesle-obasjavace-Beograd

BEOGRAD - Austrija je od Mocarta napravila svoj brend, a mi nemamo ništa bolje od Nikole Tesle i zato predlažemo da u Beogradu izgradimo naučno-razvojni centar “Nikola Tesla”. Zgrada bi bila u obliku Teslinog tornja koji bi munjama obasjavao srpsku prestonicu, kaže za “Blic” Petar Rajačić, predsednik Srpske akademije inovacionih nauka koja je pokrenula ovu inicijativu.

Mogući novi simbol Beograda: Toranj Nikole Tesle

Teslin toranj, kako predlaže Rajačić, bio bi izgrađen u nekom novom kvartu grada, bilo da se radi o Novom Beogradu ili o prostoru Luke Beograd. Predlog kako bi on izgledao uradila je mlada dizajnerka Marija Popivoda, ali to je samo prva ideja koja bi mogla da podstakne i druge dizajnere i arhitekte da daju svoje predloge.

Moj komentar:
P.S. Niko na svetu ne zloupotrebljava ime, prezime ovog Amerikanca srpskog porekla kao mi. Bruka i sramota, inače Tesla ima veze sa Srbijom isto kao Kenet Kaunda sa "danskom kraljevskim dinastijama", dakle nikakve.Da sam neki rod Nikloline loze,... tražio bi zakonom da se zabrani upotreba njegovog lika, dela u Srbiji za sva vremena.
P.S. Dok pola Srbije gladuje, ne zna kako da preživi, neki skotovi nas zamlaćuju sa munjama i novim tornjevima u Beogradu. Strašno.
 
Poslednja izmena:
Inicijativa za novu gradsku atrakciju
Munje Nikole Tesle obasjavaće Beograd

Branislav Grković | 02. 02. 2011. - 00:19h | Komentara: 166


BEOGRAD - Austrija je od Mocarta napravila svoj brend, a mi nemamo ništa bolje od Nikole Tesle i zato predlažemo da u Beogradu izgradimo naučno-razvojni centar “Nikola Tesla”. Zgrada bi bila u obliku Teslinog tornja koji bi munjama obasjavao srpsku prestonicu, kaže za “Blic” Petar Rajačić, predsednik Srpske akademije inovacionih nauka koja je pokrenula ovu inicijativu.

113016_01-bgtesla1_f.jpg
Mogući novi simbol Beograda: Toranj Nikole Tesle




Teslin toranj, kako predlaže Rajačić, bio bi izgrađen u nekom novom kvartu grada, bilo da se radi o Novom Beogradu ili o prostoru Luke Beograd. Predlog kako bi on izgledao uradila je mlada dizajnerka Marija Popivoda, ali to je samo prva ideja koja bi mogla da podstakne i druge dizajnere i arhitekte da daju svoje predloge.




- Teslin toranj mogao bi da postane novi simbol Beograda. On bi, osim naučnog karaktera, bio i gradska atrakcija jer je ideja da pravi munje. U određeno doba dana obasjavalo bi grad, što bi davalo jedan poseban izazov. Vi znate šta Ajfelov toranj znači za Pariz. Isto bi Teslin toranj mogao da bude za Beograd - kaže Rajačić, uz ocenu da bi ovakav centar imao značaj i za ekonomski, odnosno turistički razvoj.



113017_bgtesla-petar-rajacic_hs.jpg
Petar Rajačić


Naučno-razvojni centar okupljao bi ljude koji imaju ideje za nove proizvode i tehnologije, a bavio bi se obrazovanjem mladih jer, kao kaže Rajačić, “možda se među nama krije neki novi Tesla, a mi ga ne prepoznajemo”.

Centar se ne bi poklapao sa drugim naučnim institucijama, već bi sarađivao s njima. U njemu bi postojale konferencijske sale, održavale bi se radionice, služio bi za povezivanje sa inovatorima u svetu. Ne isključuje se čak ni mogućnost da u ovom centru postoji i hotel. Na vrhu tornja, u kugli, bila bio neka vrsta izložbenog prostra.

- Želimo da stvorimo mesto odakle ćemo slati nove proizvode u svet, a ne samo da oni dolaze iz sveta kod nas. Mi danas nemamo razvojni centar ovakvog tipa koji bi bio povezan sa razvojnim centrima Evrope i sveta i sa kojima bismo sarađivali. Nemamo razmenu informacija sa svetom, a to je veoma bitno za svaki razvoj - objašnjava predsednik Srpske akademije inovacionih nauka.



*********************************************************************


Дивна идеја, аутентична, корисна, модерна, напредна - ПОДРЖАВАМ СА ОБЕ РУКЕ.....:super::super::super::super::super:
 
Moj komentar:
P.S. Niko na svetu ne zloupotrebljava ime, prezime ovog Amerikanca srpskog porekla kao mi. Bruka i sramota, inače Tesla ima veze sa Srbijom isto kao Kenet Kaunda sa "danskom kraljevskim dinastijama", dakle nikakve.Da sam neki rod Nikloline loze,... tražio bi zakonom da se zabrani upotreba njegovog lika, dela u Srbiji za sva vremena.
P.S. Dok pola Srbije gladuje, ne zna kako da preživi, neki skotovi nas zamlaćuju sa munjama i novim tornjevima u Beogradu. Strašno.

Teсла није рођен на тлу Америке па да буде Американац српског порекла.
Тај термин се употребљава за људе рођене на тлу Америке чији родитељи су српски емигранти.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/232998/Munje-Nikole-Tesle-obasjavace-Beograd

BEOGRAD - Austrija je od Mocarta napravila svoj brend, a mi nemamo ništa bolje od Nikole Tesle i zato predlažemo da u Beogradu izgradimo naučno-razvojni centar “Nikola Tesla”. Zgrada bi bila u obliku Teslinog tornja koji bi munjama obasjavao srpsku prestonicu, kaže za “Blic” Petar Rajačić, predsednik Srpske akademije inovacionih nauka koja je pokrenula ovu inicijativu.

Mogući novi simbol Beograda: Toranj Nikole Tesle

Teslin toranj, kako predlaže Rajačić, bio bi izgrađen u nekom novom kvartu grada, bilo da se radi o Novom Beogradu ili o prostoru Luke Beograd. Predlog kako bi on izgledao uradila je mlada dizajnerka Marija Popivoda, ali to je samo prva ideja koja bi mogla da podstakne i druge dizajnere i arhitekte da daju svoje predloge.

Moj komentar:
P.S. Niko na svetu ne zloupotrebljava ime, prezime ovog Amerikanca srpskog porekla kao mi. Bruka i sramota, inače Tesla ima veze sa Srbijom isto kao Kenet Kaunda sa "danskom kraljevskim dinastijama", dakle nikakve.Da sam neki rod Nikloline loze,... tražio bi zakonom da se zabrani upotreba njegovog lika, dela u Srbiji za sva vremena.
P.S. Dok pola Srbije gladuje, ne zna kako da preživi, neki skotovi nas zamlaćuju sa munjama i novim tornjevima u Beogradu. Strašno
.

:worth: isto mislim...
 
Teсла није рођен на тлу Америке па да буде Американац српског порекла.
Тај термин се употребљава за људе рођене на тлу Америке чији родитељи су српски емигранти.

Ne mlati i ne lupaj bogati ko otvoren prozor...
Gde je rodjen guverner Kalifornije Arnold Švarceneger ?

Arnold Švarceneger
Biografija
Datum rođenja 30. jul 1947.
Mesto rođenja Tal, Štajerska, Austrija
Veroispovest Katolik
 
Poslednja izmena:
Не верујем, зашто би му сметало када му је последња жеља песма српских војника са Крфа који су патили за својом домовиномм?


Koju je izveo najveći violinist tog vremena Hrvat Zlatko Baloković, a misu zadušnicu je predvodio New York-ski Kardinal!Velik čovjek je bio Tesla
 
Teсла није рођен на тлу Америке па да буде Американац српског порекла.
Тај термин се употребљава за људе рођене на тлу Америке чији родитељи су српски емигранти.

Ne lupaj, drzavljanstvo se moze uzeti bilo kad.
 
113016_01-bgtesla1_f.jpg


ovo ce da tresne gromom gejeve i ostale anarholevichare kad bude parada shita u bg,
a ni rbatima bash ne bih preporuchio da dolaze u bgd posle svih onih divnih deshavanja u 20 veku,
onda ce maniti ka pichic u skladu sa ldp mantrom da optuzhi teslu za klerofashizam
podrshku mladicu i velikosrpske ideje :sad2:
 
Poslednja izmena:
Državljanstvo nema veze sa nacionalnom pripadnošću koja je odraz osećanja čoveka.

Samo kod vas se nacija veze za religiju, Ameri je bogme vezu za drzavu pa im je drzavljanstvo izjednaceno sa nationality.

Tesla je svoja osjecanja pokazao potpuno ispravnim ispaljivanjem iz balkanskih ovcojebina u Ameriku, gdje je mogao normalno raditi i zivjeti.
 

Back
Top