Beogradski Sajam Knjiga 2009!!!

I... Šta čita?:zper:

Samo je merkao knjige i koga sve gleda. I naravno smeškao se onako znalački... :mrgreen: Naš maneken... :hahaha:

Ma to on cisto da ljudi vide da je pismen :hahaha:

Ne vredi mu to ništa, ja i dalje ne verujem da ume... :PPPP Da čita mislim... :))))

Inace, jos sutra i to bi trebalo da bude to, ako sam dobro informisan?

Ne znam, ja mislim da je danas bio poslednji dan. A nisam stigao opet da odem, ako ima i sutra moram otići da uzmem još neke naslove na jednom mestu sve da nađem a ne da se mučim po gradu da jurim po knjižarama.
 
Seneka je odlican.Pisma prijatelju je knjiga za sva vremena.Veovatno je Rada kupila tu knjigu u Deretinom izdanju.Nekad se ta knjiga mogla kupiti jeftinije,jos pre 2-3 godine.
Na sajam ne idem vec dve godine a nekada sam uvek isao i kupovao po 20 knjiga.
Sad ne idem zbog jakih cena,posebno su bezobrazni oni sa polovnim knjigama.Oni imaju dobre naslove ali su skuplji na sajmu nego pre sajma.
Izdavaci novih knjiga daju premali popust i kad se uzme osnovna cena onda i sa popustom bude skupo.Nekada je Dereta davala na sajmu 50% popust i tako sam ja od njih kupio sve epohalna dela,izmedju ostalog i Seneku.
Neko je ovde napisao da je kupio komplet Dostojevskog od 12 knjiga za 5000din.
Ja radim sa knjigama,kupujem za sebe ali i za prodaju,i znam da je to skupo.Izadje po knjizi Dostojevski vise od 400 din a van Sajma Dostojevski se moze preko godine naci i za 200 din po knjizi.Kad se kupi komplet onda valjda treba da bude jeftinije jer se kupuje odjednom 12 knjiga,dok kod nas preprodavci vacare i prodaju skuplje komplet nego jednu knjigu.Ja sam sebi neka skupa dela nabavio tako sto sam kupovao knjigu po knjigu i tako sastavio komplet,puno je jeftinije.
Na sajam ne treba ici jer se tad koristi prilika da se narod odere.
Ja sam ovih dana van sajma kupio sebi odlicne knjige za po 200 din a one su nasajmu bar duplo skuplje,recimo Timaj(Platon),Hajdeger,Kjerkegor,Hegel...
To su filozofska dela koja su skuplja od beletristike i na sajmu su posebno skupa.
 
Nautilus,pa mozda je kupila polovnu.Ja sam recimo skoro imao Ragzovori sa Geteom od Ekermana,cuvena knjiga koja u Dereti kosta 2000 din,a ja sam je jedva prodao za 400din,i to se mustarija cenjakala sa mnom,trazio za manje od 400 din.Eto a ja sam je za sebe u antikvarnici pre sest godina platio 800din.
Seneka polovan moze da se nadje za 1000,mada ide cak i do 2000.
 
Ragzovori sa Geteom od Ekermana,cuvena knjiga koja u Dereti kosta 2000 din
Иначе, само да напоменем, превео ју је давно, давно мој деда, али ја задњих година нисам инала ни времена ни воље да се јурим с разним издавачима (није то само Екерман, и није само Дерета) за ауторска права :mrgreen:
 
Jeste interesantan naziv, jesi počeo da je čitaš...?
Ili je bar prelistao?

Da nam kažeš okvirno o čemu se radi?

Nisam još počeo da čitam, ali prelistao jesam. :)
Deluje dobro, videćemo kad pročitam.
Knjiga je mešavina istorijske misterije i savremenog trilera.

...jedne se mracne noci rodio sedmi sin sedmoga sina koji je po drevnim verovanjima na ovaj svet dosao sa posebnim darom. Sakriven u podrumima jednog mirnog manastira, on ce, koristeci svoj dar, otpoceti stvaranje biblioteke – biblioteke mrtvih sa knjigama koje sadrze datume rodjenja i smrti ljudi iz svih zemalja, iz svih vekova, iz svih epoha: proslih, sadasnjih... i buducih. Tajna obavijena velom sudbine, istorije, zla i korupcije...
 
Gotovo celu subotu sam provela na Sajmu, a otišla sam neposredno pred dolazak predsednika. :)

Za tih skoro osam sati, imala sam jedva vremena da od gužve i od zastajkivanja (i od pričanja sa dragim ljudima, poznatim meni... ali i potpuno nepoznatim :)) pogledam sve...

Ne bih mogla da tvrdim da me je u nečemu razočarao Sajam, jer nisam ništa ni očekivala od njega.
Ne bih mogla da ga poredim sa prethodnima, jer ovo mi je prvi put da sam bila na Beogradskom sajmu. :(

Imala sam prilike u Nišu da dve godine radim tri sajma za ''Klio'', i jako mi se sviđaju njihova izdanja, iako se ne uklapaju potpuno u ono što je moja sfera i rada i interesovanja.
Oni imaju zanimljive edicije koje se tiču najpre istorije, ali, koliko sam videla, i novinarstva, tako da ću ih preporučiti studentima žurnalistike... Naravno, postoji tu edicija vezana za umetnost i sociologiju i menandžment i...

Ali... Da spomenem ono što je meni interesantno, a to su ''Likovi romantizma''. U isto vreme mi je i naučna i beletristička, mogao bi i lepo bi bilo da je svako ima kao neku enciklopediju.

Kad već spomenuh enciklopedije, one me uvek oduševe svojom originalnošću i za njih nikad ne žalim novac...

Najbolje su, po mom mišljenju, enciklopedije koje izdaje ''Mladinska knjiga'', mada je interesantnih stvari bilo i u izdavaštvu ''Belog puta''...
 
Dalje, pošto je moje interesovanje široko :), a obuhvata i klasike, i filozofiju, i etnoglogiju... da navedem od toga šta mi se dopalo, a čega nema u mojoj biblioteci.

Rečnik srpskog jezika, Beogradska knjiga - 3 600 din. sajamski popust.

Knjige Milana Šipke - ovo je jedinstvena prilika da pitam čitao li ga je ko i šta misli (njegove knjige su pretežno vezane za jezik, nekakve zanimljivosti i začkoljice koje imamo u jeziku i govoru).

Pošto mi se dopada sve što je vezano za folkloristiku, onda sam na štandu izdavačke kuće ''Komart'' pronašla enciklopediju ''Narodne nošnje Srba''...

A svaka knjiga vezana za znakove i simbole mi je, takođe, privlačna...
 
Nešto interesantno što sam našla jeste knjiga Ivana Draganića - Beleške o kosmičkom dvorištu.

Ako sam dobro videla, ovaj autor je pokušao da napravi roman-filozofiju preko pojmova i teorema iz prirodnih nauka... To mi se učinilo simpatičnim.

Ja sam, inače, malo i zaluđena za metafiziku, pa su mi neka dela sa štanda ''Ezoterije'' uvek zanimljiva...
Osho je tu kao neko obavezno štivo, ukoliko neko želi da se bavi materijom duhovnosti. :)

''Enciklopedija kristala'' mi je privukla pažnju (još odavno), ali je i sada bila skupa.

Ali. Koliko me interesuje srpstvo, tako mi je i misticizam (poslebnmo islamski) egzotičan.

Koga interesuje ova tematika, preporučila bih knjigu ''Tajna četiri derviša'' i ''Sedam princeza''.
Bio je štand iz Sarajeva koji su imali knjige vezane za Kur-an, Kur-an sam, naravno, ali isto tako i priručnike (knjige) o sufizmu, derviškim plesovima...
 
Ima li ovde studenata anglistike ili nekog ko se zanima za engleski jezik?

Videla sam da postoji englesko-srpski rečnik slenga, pa me baš zanima da li je iko pogledao to.

Milunka je spomenula da je interesuju knjige o Beogradu. Bilo je neke, čini mi se da je autor Milan Jovanović - Siluete starog Beograda. I takođe putopisi iz XIX veka, a vezani za stari Beograd...
I dosta knjiga o Novom Sadu, vrlo lepih, mahom objavio ''Prometej''.
 
I najzad (dosta ispisah za kratko vreme :)) - popularna literatura, naučna fantastika...

U oči mi je upala samo knjiga nekog Rusa, a knjiga se zove ''Metro 2003''.

Sve što je neko od pomenutog čitao, neka mi napiše utiske.

Aha... I ''Ekstremna budućnost'' bi mogla da se podvede pod nekakvu naučnu fantastiku, mada je više zasnovana na realnim događajima, pa tako pouzdanijim pretpostavkama razvoja naše civilizacije - čemu se možemo nadati u budućnosti što se tiče svih sfera života...
 
Dalje, pošto je moje interesovanje široko :), a obuhvata i klasike, i filozofiju, i etnoglogiju... da navedem od toga šta mi se dopalo, a čega nema u mojoj biblioteci.

Rečnik srpskog jezika, Beogradska knjiga - 3 600 din. sajamski popust.

Knjige Milana Šipke - ovo je jedinstvena prilika da pitam čitao li ga je ko i šta misli (njegove knjige su pretežno vezane za jezik, nekakve zanimljivosti i začkoljice koje imamo u jeziku i govoru).

Pošto mi se dopada sve što je vezano za folkloristiku, onda sam na štandu izdavačke kuće ''Komart'' pronašla enciklopediju ''Narodne nošnje Srba''...

A svaka knjiga vezana za znakove i simbole mi je, takođe, privlačna...

Imam Ilustrovanu enciklopediju znakova i simbola u izdanju JRJ. Nije bila jeftina, 5200 din., ali sam je uzela na 20 rata.
Što se Šipke tiče, interesantna je bila ponuda za pretplatu na Pravopisni rečnik srpskog jezika, ali sam zakasnila.

http://www.prometej.co.rs/E-Knjizara/2193/Pravopisni+recnik+srpskog+jezika.shtml

Biće valjda još povoljnosti na Niškom sajmu.
 

Back
Top