Beogradski mali pijac

Šnicle šarana 760 din/kg na Kalenicu ..ribarnice digle cenu valjda zbog posta
на нашој пијаци је та цена већ годину дана.
цене рибе су се дигле одавно и држе се, без обзира да ли је пост или не...а у овом посту риба се ни не једе (осим за празник Благовести), тако да није то разлог дизања цене.
 
била сам јуче на пијаци - салата ''кристал'' 100 дин, ротквице веза - 50 дин, кромпирићи 300 дин за кг, а стари кромпир 100 дин
млади лук веза (црни) - 40 дин, љуте паприке комад - 2 за 50
шаргарепа кило 80 дин, јагоде кило 350 дин
 
а стари кромпир 100 дин
Moj rodjak iz ivanjickog kraja, nadm.visina 1000m, krompir proizvodi i to kakav krompir :zaljubljena:bio skoro kamionom za bg, nisam sigurna gde, mislim na kvantasu, prodavao po 20d/kg....kaze jako slaba prodaja....
a krompir-prosto bozanstven...
na nista napravise postenog seljaka, bem te 'drzavo'
.
 
била сам јуче на пијаци - салата ''кристал'' 100 дин, ротквице веза - 50 дин, кромпирићи 300 дин за кг, а стари кромпир 100 дин
млади лук веза (црни) - 40 дин, љуте паприке комад - 2 за 50
шаргарепа кило 80 дин, јагоде кило 350 дин

Oвде је стари кромпир 60 дин за кило. Зелена салата је поскупела и креће се од 50 (мала главица) до 100 за комад.
Млади купус 100 - 120 дин за кило.
 
Moj rodjak iz ivanjickog kraja, nadm.visina 1000m, krompir proizvodi i to kakav krompir :zaljubljena:bio skoro kamionom za bg, nisam sigurna gde, mislim na kvantasu, prodavao po 20d/kg....kaze jako slaba prodaja....
a krompir-prosto bozanstven...
na nista napravise postenog seljaka, bem te 'drzavo'
.
и код нас има тих са камионима, али неће да продају испод 10 кила идједном и цена је 50 дин.
није проблем цена, али немам где да држим 10 кила кромпира, а и да имам - шта ће ми толико...не поједемо толико за 4 месеца, отпилике.
а не волим кад проклија кромпир, то ме баш нервира :lol:
 
ovaj je bas stari proizvodjac, zato mu je cena 20d, a extra kvalitet, zdrava zemlja, planina, jos uvek nezagadjena od strane zlotvora.
ti sto prodaju po 50 verujem da su druga ruka...
ova tema me posebno dotice jer sam iz tog krompirskog kraja, rodjaci se generacijama bave poljoprivredom, kod nas je sistemski i seljak unisten i domaca hrana, uvozimo kojesta.
 
ovaj je bas stari proizvodjac, zato mu je cena 20d, a extra kvalitet, zdrava zemlja, planina, jos uvek nezagadjena od strane zlotvora.
ti sto prodaju po 50 verujem da su druga ruka...
ova tema me posebno dotice jer sam iz tog krompirskog kraja, rodjaci se generacijama bave poljoprivredom, kod nas je sistemski i seljak unisten i domaca hrana, uvozimo kojesta.
код нас је све систематски уништавано, гребо...погледај какве су нам школе и здравство...мислим, ови људи што раде у здравству већ годину дана у пандемији - свака им част...да ме не схватите погрешно.
али су некад лекари били (као и професори) - сасвим други ликови.
ово данас - ниђе везе, осим часних изузетака.
тако је и са сељацима (нема их више) и ко зна чиме још....
 
Poslednja izmena:
Ево једна пијачна вест, оде Жика.
Тужно али неумитно, нема више Жике Обретковића !

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2021&mm=04&dd=27&nav_id=1849422
1619610932491.png
 
Kalenic-danas sam samo na jednom mestu pitala posto su krompirici...
350din:eek:
да, код нас су 300 били прекјуче. муж купио...по обичају - препуни воде и од кило кромпирића једва се нас троје мало најело са зеленом салатом и краставцима.
у идеи су сто и нешто, али нису као са пијаце....мада ја кромпириће и не волим :lol:
 
.по обичају - препуни воде и од кило кромпирића
znas da se setih da si ovo napisala, pa kupih stare krompire od mojih zemljaka, i usput izogovarasmo neko dvoje ljudi iz sela, od kojih je jedno moja snaja
557176.gif


-st.krompiri 80d
-srebrnjak 3 za 100
-ljute papricice 3 za 100
-banane, slatke, 170d
-persun 30d
-kupus 150
-kod sredoja iz sjenice, upakovan mlad kajmak, prekrasan, 800 d/kg
-cajna i cvarci kod sredoja po 900...

ne kupih, ali videh, pa ako nekog zanima - prasece pecenje u agropapuk mesari 850d
 
код нас су банане 120 дин, а нађох и влашац (много га волим у салатама и са прженим јајима)...и то и бели и црни, струк (веома богат) је 30 дин, као и першун.
ал зеље што је скупо :lol: веза - 70 кинти.
јагоде су до 400 дин највише
е да, оне суве шљиве без коштица што су биле 300 дин, па 350...јууче су биле 400 дин за кг (код исто продавца). значи за непуних месец дана 30% поскупљења....којих тријес евра, помоћи иди бегај....
 
код нас су банане 120 дин, а нађох и влашац (много га волим у салатама и са прженим јајима)...и то и бели и црни, струк (веома богат) је 30 дин, као и першун.
ал зеље што је скупо :lol: веза - 70 кинти.
јагоде су до 400 дин највише
е да, оне суве шљиве без коштица што су биле 300 дин, па 350...јууче су биле 400 дин за кг (код исто продавца). значи за непуних месец дана 30% поскупљења....којих тријес евра, помоћи иди бегај....
На Зеленом венцу зеље је било 20 динара веза.
 
na Kalenicu videh tri sjajna muzicara....danas je jedan saksafonista sjajan bio, odlicni su i dvoje violinista na drednjem ulazu u pijacu, iz njegoseve....a jedna dama, obicno vikendom, sedi i peva iza stajalista gsp-a na pocetku maksima gorkog, kod parkinga....fenomenalna je
и код нас на пијаци одлични музичари - џез, блуз, класика...пун им кофер ситног папирнатног новца, ваљда људи схватају да музичари те врсте немају од чега да живе.
 
jagode 250/ kg ..dobre
у блоку 44 се цене крећу од 150 до 250...и све су ок, само што су најскупље - најкрупније.
мој муж наравно купује ситне, јер верује да су те више домаће од ових крупних :lol: и онда га лепо оставим за судопером да чисти две киле ситних јагода...ја их и овако не једем.
 

Back
Top