Beogradski mali pijac

bila na nbg pa u zemun i svratih na pijacu..nisam odavno bila i videh da su premestili ribarnice i cini mi se da je sada bolje
videh jednog šarana kao kit je veliki ..uzas
na brzaka videh da je crni luk 1 kg 100 din, veza peršuna 30 din, mandarine 150 din,banane 150 din/ kg, patka 450 din/ kg kod jedne bake kod koje je veliki red ..mleveni mak ..ne znam cenu mislim da je 500 gr.400 din
pijaca krcata a cene solidne..golubovi pitomi ne plase se i ladno idu uporedo sa pesacima

kupila sam luk :lol: i još koješta za celu nedelju sam mirna
 
Poslednja izmena:
Код те бабе је увек ред, код ње узимам кад имам стрпљења да чекам.
Што се рибарница тиче, оне су ту привремено док се не заврши она полигонална кућица за то намењена. Прастари објекат који се реновира сто година.
 
Успела сам да се докопам точене павлаке за шлаг у Круна-комерцу и млевеног за сарму код Косановића. Ред се отегао јутрос, десет метара дугачак.
mrzim praznike zbog histerije ljudi...znaci svuda redovi redovi, cak je bio red za kafu u nevesinjskoj,napolju sam stajala u redu
od-vra-tno!
 
park kod `kruznog` toka kod kalenica...desno, blizu je zgrada opstine vracar........par dana i juce, nije moglo da se prodje od prodavaca jadnih zivih jelki (bez busena!).....sto su prodali - prodali, sto nisu, tu su stavili....
JUTROS radnici jkp, sa malim belim kamionetom skupljaju `djubre` koje je otpadalo od jelki, i jelke ubacuju u kamionce...
nisam mogla/smela da slikama ooogromnu gomilu jelki jer su radnici bili tu, uspeh samo ove kojie su malo dalje bile od njih.
zar nije zabranjeno prodavati jelke bez busena? kakav javasluk vlada kod nas, strasno. pa koliko samo treba godina da jelka ovoliko izraste, to su sve vece jelke.uzas, katastrofa!
mi nemamo neprijatelje spolja, i ne trebaju nam, sami sebi smo neprijatelji
DSC04712.JPG

DSC04713.JPG
 
пијаце јесу затворене, али мале продавнице око пијаце су се снашле и почеле да продају свеже поврће...нарочито оно зелено, које је у маркетима обично у очајном стањз - салата, млади лук, спанаћ, прешун, итд. чак и продавнице здраве хране су почеле да продају поврће.
 
Имам и ја једну приватну самопослугу/пиљару у крају, само што они набијају цене.
па јесте...и код ових су цене мало више, али је ред мањи и баш је свеже....млади лук је још увек 40. шта вреди што је у идеи 25, кад га нема.
 

Back
Top