Beogradski grafiti nose poruke

Lada

Legenda
Moderator
Poruka
51.602
Svaki grad ima neko svoje obelezje,murale,grafite...e i nas beograd ima grafite koji su najcesce poruke stanovnicima
la-santa[1].jpg
24px5b4[1].jpg

Lada

Legenda
Moderator
Poruka
51.602
Prvi grafiti se u Beogradu grafiti pojavljuju 1985. kada su momci koji su igrali breakdance osnovali prvu grafiti ekipu u našoj zemlji, poznatiji kao RCC (Rap City Crew). Medjutim scena u Beogradu kreće da se razvija tek 90-ih kada tadašnji klinci kreću da crtaju istinska umetnička dela na zidovima 45-og bloka. Tu 1997. osnivaju ekipu AGC, koja predstavlja prvu pravu grafiti ekipu, koju su činili Viet, Jens, Sane, Vandal...
grafgo10[1].jpg
7924_1130658105034_1184686936_30477612_3976442_n[1].jpg

Poruka
7.315
pa daj neki, ako ih već imaš u kraju :aha:
ма није ово промоција мог краја, нити сам их баш љубитељ...

а и вероватно се мислило на ове стилизоване, хипхоперске графите
ја сам мислио на буквално натписе и поруке аутолаком по зидовима :lol:

bokaruki

Iskusan
Poruka
5.105
Najstariji, vrlo popularan i cak u pesmi opevan, "grafit" je bio onaj na Slaviji, mislim da ta zgrada vise ne postoji, nisam sigurna.
Delo vojnika Crvene Armije prilikom oslobodjenja Beograda - проверено мин нет.

Drugi legendarni koji pamtim iz mladosti, ne mogu da se setim gde bese, na Vracaru negde cini mi se, - Dok ja tamo, ono medjutim. Nekako mi je bio i saljiv i filozofski, pravi beogradski. Nina, Fabrika, pricalica... gde je bese to bilo...Beogradska, Njegoseva? Uf sto mrzim kad ne mogu da se setim....

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.