Quantcast

Beogradski grafiti nose poruke

Lada

Elita
Moderator
Poruka
24.110
Prvi grafiti se u Beogradu grafiti pojavljuju 1985. kada su momci koji su igrali breakdance osnovali prvu grafiti ekipu u našoj zemlji, poznatiji kao RCC (Rap City Crew). Medjutim scena u Beogradu kreće da se razvija tek 90-ih kada tadašnji klinci kreću da crtaju istinska umetnička dela na zidovima 45-og bloka. Tu 1997. osnivaju ekipu AGC, koja predstavlja prvu pravu grafiti ekipu, koju su činili Viet, Jens, Sane, Vandal...
grafgo10[1].jpg
7924_1130658105034_1184686936_30477612_3976442_n[1].jpg

Poruka
6.649
pa daj neki, ako ih već imaš u kraju :aha:
ма није ово промоција мог краја, нити сам их баш љубитељ...

а и вероватно се мислило на ове стилизоване, хипхоперске графите
ја сам мислио на буквално натписе и поруке аутолаком по зидовима :lol:

bokaruki

Iskusan
Poruka
5.085
Najstariji, vrlo popularan i cak u pesmi opevan, "grafit" je bio onaj na Slaviji, mislim da ta zgrada vise ne postoji, nisam sigurna.
Delo vojnika Crvene Armije prilikom oslobodjenja Beograda - проверено мин нет.

Drugi legendarni koji pamtim iz mladosti, ne mogu da se setim gde bese, na Vracaru negde cini mi se, - Dok ja tamo, ono medjutim. Nekako mi je bio i saljiv i filozofski, pravi beogradski. Nina, Fabrika, pricalica... gde je bese to bilo...Beogradska, Njegoseva? Uf sto mrzim kad ne mogu da se setim....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.