Београђани, јел' смо ми икада Трамвајски мост доживљавали као део свог идентитета?

Ispod moje renovirane ulice u centru bgd ima više onih zakrpa vodovodnih cevi tačnije mislim da je cela nova napravljena od tih zakrpa. Kopano je jedno milion puta.
da, eto..i to nisu odradili kvalitetno! ali im odgovara da duze rade, jer ide vise novca u dzep!
 
Slaboumni naprednjaci ruše mostove!
https://uzivokamere.com/gazela/

Gazela:
Screenshot_2022-11-24-17-58-52-138_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg


Brankov most:
Screenshot_2022-11-24-18-04-27-729_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 

Зарић добио мурал на мосту који је спасао​

Aкција Покрета слободних грађана и петнаестак организација укључених у одбрану Старог савског моста једна је у низу оних које су преузели они који се противе рушењу саобраћајнице изграђене пре 80 година

https://www.politika.rs/scc/clanak/526318/stari-savski-most-zaric-mural

677z381_Most-zaric-da.jpg


SMRT FAŠIZMU SLOBODA NARODU!
 

Зарић добио мурал на мосту који је спасао​

Aкција Покрета слободних грађана и петнаестак организација укључених у одбрану Старог савског моста једна је у низу оних које су преузели они који се противе рушењу саобраћајнице изграђене пре 80 година

https://www.politika.rs/scc/clanak/526318/stari-savski-most-zaric-mural

Pogledajte prilog 1261160

SMRT FAŠIZMU SLOBODA NARODU!

Добро је, ови чувају нацистима мост,
кад их неко нападне да су негативци,
а они лепо покажу да то није тачно, да су градили по освојеним територијама,
и да је прогресивно грађанско становништво
сачувало њихових руку дело.

Такође то прогресивно грађанско становништво је спремно
својим телима да штити нацистичких руку дело,
и спремно је да руши тек саграђене грађевине по Београду на води.
 
Није у питању само овај мост.Годинама гледамо како се људи који имају моћ из петиних жила и по саку цену труде да разруше Београд и од њега направе нешто друго.Озбиљно треба да се запитамо зашто људи који немају заправо никакву дубљу везу са Београдом имају ту патолошку потребу да га систематски уништавају.
 
Није у питању само овај мост.Годинама гледамо како се људи који имају моћ из петиних жила и по саку цену труде да разруше Београд и од њега направе нешто друго.Озбиљно треба да се запитамо зашто људи који немају заправо никакву дубљу везу са Београдом имају ту патолошку потребу да га систематски уништавају.
Некада се Београд ширио на области које до тада није обухватао, то је у реду. Наравно, десиће се и да се нешто старо замени новим... Одавно Београђани не живе само по приземним кућама.

Али дивљаштво које се сада спроводи, да ново потпуно баци у сенку и доведе до бесмисла све старо - то је наопако.

Леп поглед са Калемегдана је сада наружен са обе стране - десно са насељем на месту бившег Бека, лево са Преваром на води.
 
Некада се Београд ширио на области које до тада није обухватао, то је у реду. Наравно, десиће се и да се нешто старо замени новим... Одавно Београђани не живе само по приземним кућама.

Али дивљаштво које се сада спроводи, да ново потпуно баци у сенку и доведе до бесмисла све старо - то је наопако.

Леп поглед са Калемегдана је сада наружен са обе стране - десно са насељем на месту бившег Бека, лево са Преваром на води.
Тачно, Нови Београд је био само предах у том монструозном пројекту.Она дивљчка рушења и хистерична зидања су била само почетак напада на срце града.
 
Najvise me boli sto ce sad da pocnu da vilene na potezu Starog sajmista...
Pored Banjice jos jedan podsetnik na II sv.rat i nase stradanje.

IMT na Novom Beogradu ce tek pokazati kako alavost na "kvadrate" unistava koliko toliko podnosljiv zivot u gradu.
 
Ја сам матор човек па се сећам рушевина по Београду са којих је однет употребљив грађевински материјал, или не.Мој отац ме је водио у дуге шетње и причао ми шта где било на местима тих рушевина.Те су приче за мене биле врло упечатљиве па их и данас памтим а да никада стварно нисам видео те зграде.Памтим и оне зграде и улице или делове улица које "изградња" порушила, а оне су у мнгом већем броју од последица бомбардовања.
 
Горе написах, проблем је што заузима баш битну позицију,
која захтева много квалитетнији мост.

Иначе нико није луд - што би га склањали ?
Izgleda da ima ludaka.
 
Ја сам матор човек па се сећам рушевина по Београду са којих је однет употребљив грађевински материјал, или не.Мој отац ме је водио у дуге шетње и причао ми шта где било на местима тих рушевина.Те су приче за мене биле врло упечатљиве па их и данас памтим а да никада стварно нисам видео те зграде.Памтим и оне зграде и улице или делове улица које "изградња" порушила, а оне су у мнгом већем броју од последица бомбардовања.

Ti bre kao o Rimu da pričaš !
Ni danas skoro da nema ništa ekstremne arhitektonske vrednosti u Beogradu, a kamoli pre 50, 100 godina.

Otac ti je verovatno pokazivao mesta koja su bila od nekog intimnog značaja, a i da ti razvije ljubav prema svom gradu.

Ima u našem gradu još jako puno potpuno bezveznih krovinjara, da ne može ni sva sila kontraverznih investitora to da zameni planski građenim, komfornim zgradama.
 

Back
Top