Београд, ж. станица "Центар"

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.475
Данас сам имао нека посла по Н. Београду
и бауљајући набасам на ж. станицу код бувљака,
те испаде да ми је најзгодније да се у стари део града вратим возом.

Наиђе "Соко" и ја се одушевљено "огребем" за бесплатну вожњу до задње станице,
а то је одмах ту, преко реке, чувени "Београд - Центар",
да не идем одвратним БГ-возом.

Заиста сам био импресиониран Соколовом лепотом ентеријера,
те удавим неког момчића који рече да иде из Новога Сада питањима.
Каже заиста иде 200 на сат, карта је 400 кинти ...

Чврсто ја одлучим да одем до Српске Атине на неку чорбу првом приликом.

Вожња се завршила преко реке за пар минута,
и изађем да сачекам тај београдски метро.
Станица је лепо сређена, без кичераја, украса и сличних глупости,
али онда почнем да се нервирам:

1. Спикер се апсолутно не разуме, разглас је катастрофа.
2. Подаци о возном реду су једноставно написани, ипак недовољно једноставно
за оног ко је први пут ту и жури му се !
Њему треба помоћ службеника за информације,

3. али таквог у предвиђеном простору нема !!!

На крају је наишао БГ-воз из Батаје, али даље није могао - нешто се напред испречило !
Љут сам отишао уз гомилу степеница према градском бусу 36,
и остало сам описао на сродној теми (о клими у београдским бусевима)

Кажу да се ово није десило задње две године
е па другови нисам ја ишао - то је то !!! :poludeo:
 
A sta bi bilo da nisi uspeo da nadjes stepenice? Ili recimo da si ih nasao a ono gore zakljucana vrata?

Prokop je super mesto za spavanje kad nemas gde -- narocito zimi. Steta jedino sto sobu moras da delis s ljudima sumnjivog porekla i sto hotelsko osoblje kad dolazi ujutru da cisti ne kuca i ne pita nego se dere na tebe ko da si im ti licno kriv sto su malo placeni.
 
A sta bi bilo da nisi uspeo da nadjes stepenice? Ili recimo da si ih nasao a ono gore zakljucana vrata?

Prokop je super mesto za spavanje kad nemas gde -- narocito zimi. Steta jedino sto sobu moras da delis s ljudima sumnjivog porekla i sto hotelsko osoblje kad dolazi ujutru da cisti ne kuca i ne pita nego se dere na tebe ko da si im ti licno kriv sto su malo placeni.

Nisi imao ništa pametnije da napišeš ?
 
Obilicu u kojoj Srbiji ti zivis ?

Pa od Milosevica je PROKOP (kako mu ime i kaze) sluzio da se isisavaju pare
da se narod mlati pricom o metrou, da sanjamo neke nerealne snove...
Jos malo pa ce i Kucu cveca i "copavog zagorca" da premeste da sazidaju
neki trzni centar ili jos neku vilu za Karice ... imace Bogi para od Makisa
i svih tih zgradetina ...

Koji BG Centar koji Prokop... Ti si ocekivao nesto da funkcionise?

Svasta
 
Prkokop, kao ž stanica funkcioniše.
Ono što je problem je pristup samoj stanici i njeno okruženje a to je sve isključivo u nadležnosti grada.
Pre 10 ak dana i ja sam se provozala sokolom. Prvo što mi je - ne samo zaparalo uši nego me i iznerviralo je kad je najavljeno da "intersiti voz" dolazi na drugi kolosek.
Onda fora sa "next stejšn"
Alo... prevodilac (za sledeća stanica) u međugradskom vozu?!?
U vozu žena sa dve male devojčice od 3-4 godine i bebom u kolicima.
Beba vrišti, aj' to joj pos'o, ali klinke jure po vagonu ko na igralištu a majka se bacila na priču o (pre/pos) porođajnim mukama sa nekom devojkom iz šapca, pala u trans pa ne radi svoj pos'o - ne smiruje decu nečim tipa alo devojke niste na ulici same.
Da ne pričam da mi je šabački "naglaasak" ekstremno iritantan.
Bez namere da ikoga vređam jednostavno mi nije prijatan za slušanje.
U NS smo stigli za 35 min.
Onda sam se iznervirala kad sam videla da je gospođa trostruka porodilja iz beograda ostavila svo đubre (čaše od kafe, sokova kesice od čokoladica) na sedištu.
Nisam se uveče vratila tim vozom (imala sam povratnu kartu) jer sam videla (tj. čula) da su opet na stanici i da bi se vraćala istim vozom sa trpl mamom. Pitala sam da li mogu kartu da iskoristim za "običan" voz koji dolazi pola sata kasnije i rekoše mi da može.
"Običan" voz putuje nekih 45 min duže, što i nije strašno kad se uzme u obzir da "intersiti" voz stane u prokopu, na nbgd pa u ns a "putnički" voz staje na svim stanicama između BG i NS.
 
Prkokop, kao ž stanica funkcioniše.
Ono što je problem je pristup samoj stanici i njeno okruženje a to je sve isključivo u nadležnosti grada.
Pre 10 ak dana i ja sam se provozala sokolom. Prvo što mi je - ne samo zaparalo uši nego me i iznerviralo je kad je najavljeno da "intersiti voz" dolazi na drugi kolosek.
Onda fora sa "next stejšn"
Alo... prevodilac (za sledeća stanica) u međugradskom vozu?!?
U vozu žena sa dve male devojčice od 3-4 godine i bebom u kolicima.
Beba vrišti, aj' to joj pos'o, ali klinke jure po vagonu ko na igralištu a majka se bacila na priču o (pre/pos) porođajnim mukama sa nekom devojkom iz šapca, pala u trans pa ne radi svoj pos'o - ne smiruje decu nečim tipa alo devojke niste na ulici same.
Da ne pričam da mi je šabački "naglaasak" ekstremno iritantan.
Bez namere da ikoga vređam jednostavno mi nije prijatan za slušanje.
U NS smo stigli za 35 min.
Onda sam se iznervirala kad sam videla da je gospođa trostruka porodilja iz beograda ostavila svo đubre (čaše od kafe, sokova kesice od čokoladica) na sedištu.
Nisam se uveče vratila tim vozom (imala sam povratnu kartu) jer sam videla (tj. čula) da su opet na stanici i da bi se vraćala istim vozom sa trpl mamom. Pitala sam da li mogu kartu da iskoristim za "običan" voz koji dolazi pola sata kasnije i rekoše mi da može.
"Običan" voz putuje nekih 45 min duže, što i nije strašno kad se uzme u obzir da "intersiti" voz stane u prokopu, na nbgd pa u ns a "putnički" voz staje na svim stanicama između BG i NS.
Ajoooj :lol: ebes taj najjaci utisak.
 
Ajoooj :lol: ebes taj najjaci utisak.

ali da ti ne pričam da me zahebali novosađani i pola grada prepešačih ali u kontra smeru.
otišla sam autobusom od železničke stanice (novi sad) do petrovaradina. obišla tvrđavu i rešilla da šetam do centra grada tj nazad do železničke. međutim laaaale su me pogrešno uputile i ja sam stigla na ž stanicu petrovaradin i još sam napravila i dva kruga. jer sam prepoznala iskrivljeni saobraćajni znak- putokaz ka žs koji me iznervirao kad sam ga prvi put videla pa pomislih brt što ovi mrze vozove? ali onda prepoznah i ostalo.
ispade onda da sam na potpuno drugom kraju grada i to podaleko. već je počeo da pada mrak i samo sam malo procunjala po centru u blizini železničke stanice
 
Ajoooj :lol: ebes taj najjaci utisak.

ali da ti ne pričam da me zahebali novosađani i pola grada prepešačih ali u kontra smeru.
otišla sam autobusom od železničke stanice (novi sad) do petrovaradina. obišla tvrđavu i rešilla da šetam do centra grada tj nazad do železničke. međutim laaaale su me pogrešno uputile i ja sam stigla na ž stanicu petrovaradin i još sam napravila i dva kruga. jer sam prepoznala iskrivljeni saobraćajni znak- putokaz ka žs koji me iznervirao kad sam ga prvi put videla pa pomislih brt što ovi mrze vozove? ali onda prepoznah i ostalo.
ispade onda da sam na potpuno drugom kraju grada i to podaleko. već je počeo da pada mrak i samo sam malo procunjala po centru u blizini železničke stanice
Kaces opet vozom do NS i tvrdjave? :kez:
 
e ali preko 10 min sam blejala čekajući nekoga ko mi "ne deluje opasno" jer nisam smela da prođem sama kroz neosvetljeni tunel sa stepništem... :lol: sreća neka mačka naišla pa mi pravila društvo dok nije stigla grupica poljskih penzosa i sa njima sam se prošvercovala
ako ništa, kupih tamo plavu niveu u stiku za "samo" 260 din.
ovde je 300 a te klasične plave nema da se nađe već 2-3 meseca
 
e ali preko 10 min sam blejala čekajući nekoga ko mi " ne deluje opasno" jer nisam smela da prođem sama kroz neosvetljeni tunel sa stepništem... :lol: sreća neka mačka naišla pa mi pravila društvo
ako ništa, kupih tamo plavu niveu u stiku za "samo" 260 din.
ovde je 300 a te klasične plave nema da se nađe već 2-3 meseca
Bar nesto dobro, Hrabra Sunchaya. :lol:
 
ja sam očekivala da će i taj voz proći pored vetrenjača....
išla sam više puta onim za vršac samo zbog njih ali i tamo je stanica nepovezana sa gradom
prvi put sam otegla papke hodajući i odustala bez da sam i stigla do samog grada a sledećih nekoliko puta nisam ni pokušavala nego se vratim nazad istim vozom kojim sam došla
 
ja sam očekivala da će i taj voz proći pored vetrenjača....
išla sam više puta onim za vršac samo zbog njih ali i tamo je stanica nepovezana sa gradom
prvi put sam otegla papke hodajući i odustala bez da sam i stigla do samog grada a sledećih nekoliko puta nisam ni pokušavala nego se vratim nazad istim vozom kojim sam došla
Da si stigla do njih, mogle su te rashladiti kao ventilator. :lol:
 
Ajoooj :lol: ebes taj najjaci utisak.

ali da ti ne pričam da me zahebali novosađani i pola grada prepešačih ali u kontra smeru.
otišla sam autobusom od železničke stanice (novi sad) do petrovaradina. obišla tvrđavu i rešilla da šetam do centra grada tj nazad do železničke. međutim laaaale su me pogrešno uputile i ja sam stigla na ž stanicu petrovaradin i još sam napravila i dva kruga. jer sam prepoznala iskrivljeni saobraćajni znak- putokaz ka žs koji me iznervirao kad sam ga prvi put videla pa pomislih brt što ovi mrze vozove? ali onda prepoznah i ostalo.
ispade onda da sam na potpuno drugom kraju grada i to podaleko. već je počeo da pada mrak i samo sam malo procunjala po centru u blizini železničke stanice
to su SELJE dodjosi nikad te novosadjanin ne bi zahebao !
Sto se nisi javila meni za GPS koordinate?
Daj bre ☀️ ...
 
Obilicu u kojoj Srbiji ti zivis ?
...
Koji BG Centar koji Prokop... Ti si ocekivao nesto da funkcionise?

Svasta

Е па функционише !

Данас сам имао више времена, те одлучих да мало боље проучим ж. станицу Центар,
и евентуално купим карту до Новог Сада.

- Прво, постоји инфо центар и чова који даје корисне информације.
- Друго, пронашао сам где се шалтерски купују карте,
и одушевљено схватио да се карте могу купити и на аутомату помоћу платне картице.
- Треће постоји веце, не плаћа се, и за наше стандарде је чист.
- Постоје и два лифта који воде до буса, и оба раде (још да их неко мало опере ...)
- Карте су екстремно јефтине, за све правце !
400 до НС, 800 до Ужица, 900 до Ниша.
(Мислим да сам пронашао нови хоби, викенд обиласци Србије возом).
- И даље се спикер уопште не разуме шта прича и најављује,
али је прилично разумљив када се уђе у чекаоницу - тамо не одјекује.
- Са станице полазе три градска буса, и са одушевљењем сам схватио да један иде до моје куће (линија у коју никада нисам ушао !)

Сутра (уствари вечерас) ћу вам јавити како је било у Новом Саду.
 
Е па функционише !

Данас сам имао више времена, те одлучих да мало боље проучим ж. станицу Центар,
и евентуално купим карту до Новог Сада.

- Прво, постоји инфо центар и чова који даје корисне информације.
- Друго, пронашао сам где се шалтерски купују карте,
и одушевљено схватио да се карте могу купити и на аутомату помоћу платне картице.
- Треће постоји веце, не плаћа се, и за наше стандарде је чист.
- Постоје и два лифта који воде до буса, и оба раде (још да их неко мало опере ...)
- Карте су екстремно јефтине, за све правце !
400 до НС, 800 до Ужица, 900 до Ниша.
(Мислим да сам пронашао нови хоби, викенд обиласци Србије возом).
- И даље се спикер уопште не разуме шта прича и најављује,
али је прилично разумљив када се уђе у чекаоницу - тамо не одјекује.
- Са станице полазе три градска буса, и са одушевљењем сам схватио да један иде до моје куће (линија у коју никада нисам ушао !)

Сутра (уствари вечерас) ћу вам јавити како је било у Новом Саду.
Па... колико "брзо" иду наши возови, заиста ће ти требати цео викенд да одеш негде и вратиш се.

Мени, који сам у центру града, је та станица "Центар"... негде тамо далеко, са два превоза итд. Боље да идем аутом.

Када једног дана буду обновили више пруга, то све ће имати више смисла. За сада је делимично урађено, до НС, а договорено је до Суботице. Шта је са свим осталим, немам појма.
 
...

Мени, који сам у центру града, је та станица "Центар"... негде тамо далеко, са два превоза итд. Боље да идем аутом.
...

То сам и ја мислио да ми требају два буса, али сам се преварио
Иду: 34, 36, 38А, 40, 41
Ако треба мало и прошеташ, не бој се - није страшно.

Страшно је било кад сам ја дошао до 200 мегара дневно ходања !
Ееј, сам сам себе паралисао !
Сад богами ходам - прелазим и пар километара дневно, и то одушевљено !

...
Када једног дана буду обновили више пруга, то све ће имати више смисла. За сада је делимично урађено, до НС, а договорено је до Суботице. Шта је са свим осталим, немам појма.

Ма иду возови за све правце по Србији, десетине линија,
него смо необавештени јер нам не треба.

Није то на неком нивоу, али за те паре, тј с обзиром да је џабе ...
 

Back
Top