Београд увози дупло више него што извози.

  • Začetnik teme Začetnik teme SSJ4
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

SSJ4

Ističe se
Poruka
2.327
Највеће учешће у извозу Србије у прва три месеца ове године имао је регион Војводине - 35,6 одсто, док је највеће учешће у увозу имао Београдски регион - 45,1 одсто, показали су подаци Републичког завода за статистику (РЗС).

После Војводине, највеће учешће у извозу имао је регион јужне и источне Србије - 23,4 одсто, Београдски регион - 20,7 одсто, регион Шумадије и западне Србије - 20,1 одсто, а око 0,1 одсто извоза је неразврстано по територијама.

Највеће учешће у увозу, после Београдског региона, имао је регион Војводине - 31,2 одсто, регион Шумадије и западне Србије - 11,9 одсто, регион јужне и источне Србије - 10,9 одсто, а око 0,8 одсто увоза је неразврстано по територијама.

http://www.rtv.rs/sr_ci/ekonomija/najveci-izvoz-vojvodine_252532.html
 
A niko se ne pita zasto je to tako.E problem je sledeci.Kada zelis da napravis firmu koja uvozi,ona ne sme da ugrozava firme iz BG-a.Jer tamo se uglavnom nalaze podrepne muve koje zuje oko vlade i ministarstava i oni jedini su povlasceni da mogu da rade uvoz,a ostali nek se .....Zato nam je unutrasnjost sve praznija,jer mladi jedino u BG i mogu da nadju iole pristojan posao,dok unutrasnjost odumire.
Ja to odavno govorim.Ako zelimo da spasimo Srbiju,mislim teritorijalno,pod hitno moramo da izmestimo prestonicu.Jer ako se to ne ucini u dogledno vreme,na ostatak Srbije se nece moci racunati jer ce ostati samo starci a i moze se ocekivati doseljavanje drugih naroda na ove prostore.Znaci imamo izbor ili Beograd ili Srbija.odlucite sami.
 
A niko se ne pita zasto je to tako.E problem je sledeci.Kada zelis da napravis firmu koja uvozi,ona ne sme da ugrozava firme iz BG-a.Jer tamo se uglavnom nalaze podrepne muve koje zuje oko vlade i ministarstava i oni jedini su povlasceni da mogu da rade uvoz,a ostali nek se .....Zato nam je unutrasnjost sve praznija,jer mladi jedino u BG i mogu da nadju iole pristojan posao,dok unutrasnjost odumire.
Ja to odavno govorim.Ako zelimo da spasimo Srbiju,mislim teritorijalno,pod hitno moramo da izmestimo prestonicu.Jer ako se to ne ucini u dogledno vreme,na ostatak Srbije se nece moci racunati jer ce ostati samo starci a i moze se ocekivati doseljavanje drugih naroda na ove prostore.Znaci imamo izbor ili Beograd ili Srbija.odlucite sami.

I imaces raseljavanje Beograda u tu neku prestonicu :hahaha:
 
A niko se ne pita zasto je to tako.E problem je sledeci.Kada zelis da napravis firmu koja uvozi,ona ne sme da ugrozava firme iz BG-a.Jer tamo se uglavnom nalaze podrepne muve koje zuje oko vlade i ministarstava i oni jedini su povlasceni da mogu da rade uvoz,a ostali nek se

slazem se, ali to opet ne opravdava beograd sto se tice izvoza, da bedan region juzne i istochne srbije ima vise da ponudi strancima nego europski BG je porazavajuce
 

Мислим да је објашњење у томе што је Београд најбогатији, и једноставно се има више кинте за увозне производе.

Могуће да доста тог новца долази од кредита, па зато не постоји равнотежа увоза и извоза.

Американци рецимо исто важе као неко ко доста позајмљује, и неко ко има већи увоз него извоз.
 
Највеће учешће у извозу Србије у прва три месеца ове године имао је регион Војводине - 35,6 одсто, док је највеће учешће у увозу имао Београдски регион - 45,1 одсто, показали су подаци Републичког завода за статистику (РЗС).

После Војводине, највеће учешће у извозу имао је регион јужне и источне Србије - 23,4 одсто, Београдски регион - 20,7 одсто, регион Шумадије и западне Србије - 20,1 одсто, а око 0,1 одсто извоза је неразврстано по територијама.

Највеће учешће у увозу, после Београдског региона, имао је регион Војводине - 31,2 одсто, регион Шумадије и западне Србије - 11,9 одсто, регион јужне и источне Србије - 10,9 одсто, а око 0,8 одсто увоза је неразврстано по територијама.

http://www.rtv.rs/sr_ci/ekonomija/najveci-izvoz-vojvodine_252532.html

znaci najbogatiji delovi Srbije su najveci uvoznici i najmanji izvoznici osim Vojvodine...Beograd inace i ne zivi od izvoza robe, glavna privredna grana u BG-u je kao i u svim velikim gradovima usluzni sektor, takva sitvacija je i u Novom Sadu...
 
, takva sitvacija je i u Novom Sadu...
Ali na mnogo manjoj skali.

Beograd je trgovinski i usluzni centar. Nikako proizvodni...niti bi to trebala da mu bude namena...proslo je vreme radnicke klase iz Rakovice i slicnog...Tu ne racunam okolinu BG-a u krugu od 30 kilometara.....
Bilo bi to mozda i ok da nije pola Srbije u Beogradu.
 
Ali na mnogo manjoj skali.


Bilo bi to mozda i ok da nije pola Srbije u Beogradu.

Pa resenje je da se kroz poresku politiku favorizuju drugi gradovi tj. otvaranje fabrika u istim...+ poneke restriktivne mere npr. skuplja struja u Beogradu nego u ostatku zemlje, zatim veci porez i posebna taksa za izdavace stanova....izmestanje nekih fakulteta u druge gradove....
 

Back
Top