Beograd nudi azil Moameru Gadafiju?

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/256085/Beograd-nudi-azil-Moameru-Gadafiju
Beograd nudi azil Moameru Gadafiju?
PARIZ - Diplomate vodećih zemalja NATO garantovaće bezbednost Moameru el Gadafiju (59) i njegovoj porodici ako ode u izgnanstvo u Srbiju, koja se dobrovoljno ponudila da primi libijskog lidera, objavio je juče uticajni francuski nedeljnik “Kanar anšene” („Le Canard enchaine“) pozivajući se na izvore iz vlade francuskog premijera Nikole Sarkozija.
145183_0215-gadafi-foto-fonetepa_f.jpg

Izvori iz francuske vlade povezali Moamera Gadafija sa Srbijom
“Dok francuski i britanski avioni pokušavaju da ga ubiju, diplomate mu obećavaju da će (Gadafi) sačuvati svoj život ako se povuče”, počinje članak francuskog nedeljnika.

Prema izvorima “Kanar anšenea”, pregovori su počeli pre dve nedelje, a kao alternativna utočišta pominju se Ujedinjeni Arapski Emirati ili “neka treća zemlja po njegovom (Gadafijevom) izboru”.

Klod Anželi (79), pisac članka i izvršni urednik “Kanar anšenea”, kaže za “Blic” da je informacija potekla od njegovog izvora iz francuske vlade, ali da ne želi da otkriva ko je taj izvor.
- Ova vest nije šala. Pregovori sa Gadafijem se vode, a libijski vođa dobio je ponudu od zvaničnog Beograda da utočište nađe u vašoj zemlji. Ne mogu da vam otkrijem ko mi je to rekao, ali možete da računate da je informacija pouzdana - kaže Anželi za “Blic”.

“Kanar anšene” je nedeljnik poznat po istraživačkim tekstovima, ali i po satiričnim, čija su meta često Nikola Sarkozi i njegova supruga Karla Bruni.

Važi za levičarski i antirežimski časopis pred kojim drhti svaka francuska vlada jer su brojni politički skandali u ovoj zemlji u poslednjih 30 godina dospeli u javnost upravo posle tekstova u “Kanar anšeneu”. Izlazi u tiražu od oko 450.000 primeraka i ne objavljuje oglase.

....................
....................
:rotf: :rotf: :rotf: :dash: :dash: :dash: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Није Моамер луд.....
Па ова власт је своје грађане продала,
а сад као неће и њега....
Из Србије беже и скакавци
а сад као неко хоће да дође....
;) ;) ;)
 
Žuti su isporučili predsednika svoje države, iako su obećali da neće, a kamo li da neće slagati i isporučiti pukovnika Gadafija. Mada, bilo biu dobro da je istina. Ekspresno mu dati državljanstvo Srbije, i da se čovek lepo kandiduje za predsednika na sledećim izborima. Niko ne bi imao šanse pored njega. :D
 

Стварно није лоша идеја, ми смо једини ментоли на свету који га воле. Ако побегне из Либије овде, тиме спајамо лепо и корисно.

Али он вероватно неће хтети да побегне, него ће се борити.

Читам, неки чак кажу да је Гадафи био најбогатији човек на свету јер је украо 170 милијарди долара. Према том износу је чак и Мубарак једва састављао крај с крајем.
 

Стварно није лоша идеја, ми смо једини ментоли на свету који га воле. Ако побегне из Либије овде, тиме спајамо лепо и корисно.

Али он вероватно неће хтети да побегне, него ће се борити.

Читам, неки чак кажу да је Гадафи био најбогатији човек на свету јер је украо 170 милијарди долара. Према том износу је чак и Мубарак једва састављао крај с крајем.
Nema Srbija naftu, privreda je propala, nema se što veliko opljačkat, pa nema smisla ni da ga neko iz Srbije zove.
 
Da sam Gadafi ne bi ni razmišljao o ponudi. Da me čuva država i režim koja je isporučila svoje oficire i političare stranom sudu. Svog Predsednika kidnapovala i protivzakonito i protivustavno preko teritorije neprijateljske zemlje i aerodroma pod komandom neprijateljske vojne alijanse koja je bombardovala Srbiju kidnapovanog isporučila trećoj zemlji. Pukovniče Gadafi beži od nas što dalje. Kod nas kum kuma ubija. Kod nas Kraljeve i kraljice bacaju sa balkona... Kod nas pljuju po onome koji nam je prvu novčanu donaciju dao posle pada sankcija. Mani se nas pukovniče...Znam ja nas...ti nas.
 
Пах, верујем да је Гадафи истрајан борац који не бежи. Можда склони део своје породице и то не у Србију, мада је то небитно
Француски сатиричари и левичари лупетају глупости.
 
Мени је интересантније да се поводом овакве изјаве није огласила српска дипломатија, било да потврди или да негира овакву вест.
Уместо тога, оставља да се људи поделе у оне који ће овој вести веровати или неће.
Одлика вође (владе, дипломатије, председника) је да има јасан циљ и зацртан програм доласка до тог циља. У том смислу, не сме да постоји никаква недоумица око оваквих великих ствари.
Сутра ће неки пијани француски новинарчић да напише како правимо атомску бомбу а наша дипломатија ће ћутати док се не створе последице које ће нас коштати онолико.
Замислите да је неки дневни или недељни лист у Србији објавио да је Француска спремна да пружи уточиште Гадафију у овом тренутку? За пет минута би имали најмање протесну ноту из амбасаде, чисто као увертира, док се не одлуче како ће најбоље да нам погоде економију...безвизни режим више не би зависио од броја азиланата, њихов број би прешао критичну тачку (та вест би, наравно, одмах осванула у свим француским новинама) за цирка 5 минута (ако не цирка онда 7)...
Очигледно је да власт у овој земљи може да ћушка ко како хоће а да они само то ћушкање преносе на грађане Србије...то се зове способна власт?
 
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/256085/Beograd-nudi-azil-Moameru-Gadafiju
Beograd nudi azil Moameru Gadafiju?
PARIZ - Diplomate vodećih zemalja NATO garantovaće bezbednost Moameru el Gadafiju (59) i njegovoj porodici ako ode u izgnanstvo u Srbiju, koja se dobrovoljno ponudila da primi libijskog lidera, objavio je juče uticajni francuski nedeljnik “Kanar anšene” („Le Canard enchaine“) pozivajući se na izvore iz vlade francuskog premijera Nikole Sarkozija.
145183_0215-gadafi-foto-fonetepa_f.jpg

Izvori iz francuske vlade povezali Moamera Gadafija sa Srbijom
“Dok francuski i britanski avioni pokušavaju da ga ubiju, diplomate mu obećavaju da će (Gadafi) sačuvati svoj život ako se povuče”, počinje članak francuskog nedeljnika.

Prema izvorima “Kanar anšenea”, pregovori su počeli pre dve nedelje, a kao alternativna utočišta pominju se Ujedinjeni Arapski Emirati ili “neka treća zemlja po njegovom (Gadafijevom) izboru”.

Klod Anželi (79), pisac članka i izvršni urednik “Kanar anšenea”, kaže za “Blic” da je informacija potekla od njegovog izvora iz francuske vlade, ali da ne želi da otkriva ko je taj izvor.
- Ova vest nije šala. Pregovori sa Gadafijem se vode, a libijski vođa dobio je ponudu od zvaničnog Beograda da utočište nađe u vašoj zemlji. Ne mogu da vam otkrijem ko mi je to rekao, ali možete da računate da je informacija pouzdana - kaže Anželi za “Blic”.

“Kanar anšene” je nedeljnik poznat po istraživačkim tekstovima, ali i po satiričnim, čija su meta često Nikola Sarkozi i njegova supruga Karla Bruni.

Važi za levičarski i antirežimski časopis pred kojim drhti svaka francuska vlada jer su brojni politički skandali u ovoj zemlji u poslednjih 30 godina dospeli u javnost upravo posle tekstova u “Kanar anšeneu”. Izlazi u tiražu od oko 450.000 primeraka i ne objavljuje oglase.

....................
....................
:rotf: :rotf: :rotf: :dash: :dash: :dash: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Није Моамер луд.....
Па ова власт је своје грађане продала,
а сад као неће и њега....
Из Србије беже и скакавци
а сад као неко хоће да дође....
;) ;) ;)

Prvo nemam ništa protiv da Gadafi bude ovdje ali tajno ne javno...Ovo je patka kojom se nastavlja satanizovati svaki protivnik Amerike,a pošto je sada na tapetu gadafi (pošto rat još nezavršava amerijesu spremni za dogovroe kako bi se bilo kako dokopali Libije),biraju mu zemlju koja će ga primiti a od svi hzemalja na svjetu pošto se Srbija otvoreno možemo reći maltene najviše mrzi,kreću metodom logike da svetui prodaju tu patku kako gadafi ide upravo tamo kod onih koji su kao on i koji su bili bombardovani jer su radili navodno isto...

time će Srbiju još iše naružiti,kao utočište svetskom "teroristi" i diktatoru...Imali su u vidu i veliku podršku naroda Srbije preko interneta gadafiju i razne mitnige ui skupove u našoj zemlji kao podrška Libijskom narodu pošto naš većinski narod ne sumnjivo podržava Gadafija i poravo da zaštiti svoju zemlju kako ne bi prošao kao mi koji smo na pravdi boga ostali bez vjekovne Srpske zemlje i koji znamo da ako popuisti i pristane na bilo kakve pregovore da će posle biti kasno da učini bilo šta...


gadafi u Srbiji sigurno nije slučajno zamišljeno,jer u očima prosečnog građanina u svjetu,odmah će se logikom dovoditi do zaključka da mu omraženi gadafi (ispljuvan kao terorista preko tv) pronalazi upravo azil u zemlji kioja je isto "teroristička" i bila pod udarima alijanse.

Još jedino da to budale progutaju i nastavoja se satanizacija Srpskog naroda i zemlje...

Naši bi prodali majku rođenu a ovo će učiniti samo zbog uticaja i ucene Amerike,međutiom pošto e to javno obelodanilo nama će tosamo doniejti štetu...


naravno da ništa ne bih imao protiv da je gadafi tajnim kanalima došao kod nas i ostao ovdje...No ovako...

čisto pljuvanje gadafija io opravdavanje Amerike u agresiji prema Srbiji koja će se pozivati na to da Gadafi niej sluičajno odabrao Srbiju...

Đe će zlikovac no među zlikovce? to je parola koju su smislili...
 
Мени је интересантније да се поводом овакве изјаве није огласила српска дипломатија, било да потврди или да негира овакву вест...

ма глупост, а чак и да је истина - јес, гадафи је болид који не зна да неки у србији живе од испоручивања људи разним судовима. мда... ал само у главама телетабиса
 
Ja sam ovu vest objavio pre ,, Blica ,, na temi Libija ... Cim se pojavila .. Istina kao sto ni nasa diplomatija ne reaguje ni forumasi je nisu prokomentarisali ... :lol:

Vest je neproverena al sam propratio reakcije citalaca i reakcije na stranim forumima i u novinama ... Svi se slazu u jednom : Poslednje mesto na svetu gde bi neko trebao da trazi politicki azil je Srbija - jer je to jedina drzava na svetu koja je isporucila svog predsednika !! I Francuzi i Rusi i muslimani i drugi su tu jednodusnog stava ... :eek:
 
"Оковани патак" је сатирични лист и све што пише треба узети са огромном резервом...А чак и да је ово објавила озбиљна новина, тешко да ће жути да искажу захвалност према неком ко је био добар према српском народи.
 
Žuti su isporučili predsednika svoje države, iako su obećali da neće, a kamo li da neće slagati i isporučiti pukovnika Gadafija. Mada, bilo biu dobro da je istina. Ekspresno mu dati državljanstvo Srbije, i da se čovek lepo kandiduje za predsednika na sledećim izborima. Niko ne bi imao šanse pored njega. :D

zaboravljaš da gdje je gadafi ni NATO nije daleko
 

Стварно није лоша идеја, ми смо једини ментоли на свету који га воле. Ако побегне из Либије овде, тиме спајамо лепо и корисно.

Али он вероватно неће хтети да побегне, него ће се борити.

Читам, неки чак кажу да је Гадафи био најбогатији човек на свету јер је украо 170 милијарди долара. Према том износу је чак и Мубарак једва састављао крај с крајем.

libija je imala nejveci bdp u africi i medju najvisima u svetu.
libija je (od kako je sezdesetih preuzela kontrolu nad naftom od uk i usa) izgradila hiljade i hiljade kilometara puteva, bolnica, skola...
libija je imala besplatno obrazovanje i najvisu stopu pismenosti u africi.
libija je bila najbezbednija zemlja u africi.
kada imas sve to i mnogo vise, onda te prosto ne zanima koliko para ima predsednik.
 
Мени је интересантније да се поводом овакве изјаве није огласила српска дипломатија, било да потврди или да негира овакву вест.
Уместо тога, оставља да се људи поделе у оне који ће овој вести веровати или неће.
Одлика вође (владе, дипломатије, председника) је да има јасан циљ и зацртан програм доласка до тог циља. У том смислу, не сме да постоји никаква недоумица око оваквих великих ствари.
Сутра ће неки пијани француски новинарчић да напише како правимо атомску бомбу а наша дипломатија ће ћутати док се не створе последице које ће нас коштати онолико.
Замислите да је неки дневни или недељни лист у Србији објавио да је Француска спремна да пружи уточиште Гадафију у овом тренутку? За пет минута би имали најмање протесну ноту из амбасаде, чисто као увертира, док се не одлуче како ће најбоље да нам погоде економију...безвизни режим више не би зависио од броја азиланата, њихов број би прешао критичну тачку (та вест би, наравно, одмах осванула у свим француским новинама) за цирка 5 минута (ако не цирка онда 7)...
Очигледно је да власт у овој земљи може да ћушка ко како хоће а да они само то ћушкање преносе на грађане Србије...то се зове способна власт?

mozda nase politicke jajare cekaju da vide kako ce javno mnenje da reaguje..kao i za mnoge druge stvari u ostalom...
 

Back
Top