- Poruka
- 538
SFRJ je imala 8 federalnih subjekata: 6 republika i 2 pokrajine
Beograd je bio glavni grad Jugoslavije i sve vreme od 44 do 91 funkcionisao de facto kao deveta federalna teritorija. Imao je ingerencije koje su imale republike i svoju imovinu, samo nije imao predstavnike u federalnim institucijama.
Spadao je u veliku ekonomsku cetvorku Jugoslavije (Slovenija, Hrvatska, Vojvodina i BG)
S obzirom da je svakako funkcionisao kao posebna celina, mislite li da bi bilo bolje da su drugovi od Beograda napravili teritoriju neutralnu od ostalih republika? Logicno je da glavni grad multinetnickih federacija bude neutralan...