Beograd najjeftiniji grad u Srbiji?

... ne preteruj ... ne stidite se : što ne otvarate arhive koji su prepuni zločina nad šumadincima i moravcima ; što takvim zločincima isplaćujete nacionalne penzije ; što ste sigurna kuća za ratne zločince i profitere ; što ste skup akedemskih ispljuvaka kozarskih akademika, fabrikovanih na sarajevskom bosansko partizanskom učilištu ; što ubice i zlotvori su vam zaštićeni državnom gardom ------ dakle , ne stidite se što ste prestonica ništavila , a rugate se svetlosti i poštenju .... zato ostavite sram i stid za časne i pravične -- za vaše žrtve ; vi kačite ordenje ličkih partizana , crnogorskih generala i četničkih vojvoda ; to vama priliči , činili ste to pola veka ....

Vidi pametna coveka, oces da te predlozimo kao nezavisnog kandidata za predsednika drzave ?

z:shock:

Dodju u Beograd bez ista, stavili eksere u dzepove da im nisu prazni, a ostavili kuce na sprat imanja, roditelje koji su u punoj snazi ...

Ovde izigravaju socijalne slucajeve i samo vicu, daj , daj, ...

A onda se zale kako im je ovde tesko, kako im treba posao, kako im treba stan, ...

Ma sve uze Beograd pa i te "socijalne" slucajeve...

Lepo vam govorim, sto pre dizite ogradu, dok vas seljoberi nisu preplavili. z:mrgreen:

Lepo vam govorim, sto pre dizite ogradu, dok vas seljoberi nisu preplavili. z:mrgreen:

...pa i oni su bili mentoli socijalni, dok nisu pootvarali večernje škole ; iz bezbednosnih razloga očistili i opljačkali šumadiju i pomoravlje ;
kozare pretvorili u akademike --- jes, dok im nisu i svi ( ličani , crnogorci i kraišnici ) pobrojani naočiti, stradali na lusterima sa zbranjenim kozama ...

...pa i oni su bili mentoli socijalni, dok nisu pootvarali večernje škole ; iz bezbednosnih razloga očistili i opljačkali šumadiju i pomoravlje ;
kozare pretvorili u akademike --- jes, dok im nisu i svi ( ličani , crnogorci i kraišnici ) pobrojani naočiti, stradali na lusterima sa zbranjenim kozama ...

Samo se u jednom ne slazem, vlast u BG-u pljacka sve redom. z:((

Gledas li ti poplave na TV, svud po svetu, bre gde nas nema.

Beograd jeste atraktivan, ali da nasi znaju svetske jezike osim varijanti srpskog, Beograd bi tolko presusio da nam ni mostovi na Savi i Dunavu ne bi trebali jer bi i reke presusile .

***, na brdu ste, poplave nece da odnesu sljam iz Bg-a. z:hm:

Po tebi resenje za probleme Srbije su u manjim cenama kurseva stranih jezika? :think:
Vredi pokusati, ako treba i drzavnim subvecnijama, ali samo ako ce se Bg od toga osusiti. z:mrgreen:

Samo se u jednom ne slazem, vlast u BG-u pljacka sve redom. z:((

.....ljudi izvan BG je doživljavaju kao beogradsku; još od 1903 kad su sve mučki pobili , više puta opljačkali državnu blagajnu i radili sve štosu radili pa
i danas to rade ....slagao se ti ili ne, činjenica je da sva vlast svima dolazi iz beograda .... pa ako je po zlu , svo zlo dolazi iz njega --okreni obrni ...

.....ljudi izvan BG je doživljavaju kao beogradsku; još od 1903 kad su sve mučki pobili , više puta opljačkali državnu blagajnu i radili sve štosu radili pa
i danas to rade ....slagao se ti ili ne, činjenica je da sva vlast svima dolazi iz beograda .... pa ako je po zlu , svo zlo dolazi iz njega --okreni obrni ...

Ne znam, da li je u pitanju voda u Bg-u ili ih vetar bije pod nezgodnim uglom, ali svako ko dobije vlast u njemu, totalno pobrljavi, prica neke gluposti koje niko ne razume, pravi planove koji ne mogu da se ostvare, grabi i rukama i nogama u svoju kesu.... zlo veliko...

Ne znam, da li je u pitanju voda u Bg-u ili ih vetar bije pod nezgodnim uglom, ali svako ko dobije vlast u njemu, totalno pobrljavi, prica neke gluposti koje niko ne razume, pravi planove koji ne mogu da se ostvare, grabi i rukama i nogama u svoju kesu.... zlo veliko...

Brljavi dosli brljavi ostali, za vreme turaka Beograd je bio tvrdjava i par kuca izvan nje.

Sta znaci biti Beogradjanin ? Dosao pre tri godine ili vise, ma Beogradjana koji su tu tri i vise generacija nema puno ...

Te pridoslice su dosle u Beograd pa su kao zaboravili odakle su dosli ...

Ne odlaze u rodni kraj pa su ih zaboravili i oni koji su im bili komsije ...

Ko su ti Beogradjani zaista i odakle su bre ?

Besplatni kursevi i eto reka koje oticu ...

Brljavi dosli brljavi ostali, za vreme turaka Beograd je bio tvrdjava i par kuca izvan nje.

Sta znaci biti Beogradjanin ? Dosao pre tri godine ili vise, ma Beogradjana koji su tu tri i vise generacija nema puno ...

Te pridoslice su dosle u Beograd pa su kao zaboravili odakle su dosli ...

Ne odlaze u rodni kraj pa su ih zaboravili i oni koji su im bili komsije ...

Ko su ti Beogradjani zaista i odakle su bre ?

Besplatni kursevi i eto reka koje oticu ...

Koji su da su.. zlo su... barem za Srbiju.
I nece oni da idu nigde, oni koji su hteli ili morali da odu, oni su otisli, nije im ni bilo potrebno znanje stranog jezika. z:hm:

Koji su da su.. zlo su... barem za Srbiju.
I nece oni da idu nigde, oni koji su hteli ili morali da odu, oni su otisli, nije im ni bilo potrebno znanje stranog jezika. z:hm:

Pa dosli su iz svih krajeva Srbije a u novije vreme i iz sada susednih drzava...

No su ih zaboravile komsije i rodjaci, pa se sad vode kao Beogradjani ...

Nisi ti video kako neki Beogradjani zive, samo da bi bili Beogradjani ...

A generalno mi smo uglavnom jezicki tupaci, oni sto drze do sebe cesto i bez znanja jezika idu sto dalje odavde, Australija ...

Oni koji stvarno vrede retko ostaju ovde, godisnje ode citav jedan grad, ne kao oni gradovi na moru koji imaju dve tri hiljade stanovnika, a gradovi, nego kao dvadeset takvih gradova i vise.

I da su ostali u svojim mestima u Srbiji ne verujem da bi bili puno bolji ljudi ...

z:mrgreen:

Pa dosli su iz svih krajeva Srbije a u novije vreme i iz sada susednih drzava...

No su ih zaboravile komsije i rodjaci, pa se sad vode kao Beogradjani ...

Nisi ti video kako neki Beogradjani zive, samo da bi bili Beogradjani ...

A generalno mi smo uglavnom jezicki tupaci, oni sto drze do sebe cesto i bez znanja jezika idu sto dalje odavde, Australija ...

Oni koji stvarno vrede retko ostaju ovde, godisnje ode citav jedan grad, ne kao oni gradovi na moru koji imaju dve tri hiljade stanovnika, a gradovi, nego kao dvadeset takvih gradova i vise.

I da su ostali u svojim mestima u Srbiji ne verujem da bi bili puno bolji ljudi ...

Iz svih krajeva bivse SFRJ, a posebno iz CG, koliko vidim najvise im smetaju Sumadinci koji sad dolaze. :zroll:

Mi se odseljavamo masovno, ali oni o kojima ti pricas, nece nigde otici, osim ako ih nekih slucajem Sava i Dunav ne odnesu. z;)

Inace da se ne bi izgubili u moru generalizacija kritikujem vlast na republickom nivou i samozivi mentalitet Bg-ovaca, jer to su faktori koji trenutno vode unistenju Srbije. A ti isti samozivci ce biti najglasnije patroite kad se zemlja bude cepala. :zroll:

Iz svih krajeva bivse SFRJ, a posebno iz CG, koliko vidim najvise im smetaju Sumadinci koji sad dolaze. :zroll:

Mi se odseljavamo masovno, ali oni o kojima ti pricas, nece nigde otici, osim ako ih nekih slucajem Sava i Dunav ne odnesu. z;)

Inace da se ne bi izgubili u moru generalizacija kritikujem vlast na republickom nivou i samozivi mentalitet Bg-ovaca, jer to su faktori koji trenutno vode unistenju Srbije. A ti isti samozivci ce biti najglasnije patroite kad se zemlja bude cepala.:zroll:

Tajkuna ima i van Beograda, a ako bolje pogledas i politicara.

Neki povremeno dolaze a drugi samo izdaju direktive, za svoje pare rade bukvalno sta hoce.

Cilj drzave nije da stiti mocne od siromasnih nego upravo obratno siromasne od mocnih.

Organizovana grupa je uglavnom jaca od iste takve pa i vece ali neorganizovane grupe.

Politicka moc nije samo u Beogradu nego i u Novom Sadu i u Pristini.

Sta moze da uradi organizovana grupa protiv neorganizovane vec smo videli.

z:cry:

Tajkuna ima i van Beograda, a ako bolje pogledas i politicara.

Neki povremeno dolaze a drugi samo izdaju direktive, za svoje pare rade bukvalno sta hoce.

Cilj drzave nije da stiti mocne od siromasnih nego upravo obratno siromasne od mocnih.

Organizovana grupa je uglavnom jaca od iste takve pa i vece ali neorganizovane grupe.

Politicka moc nije samo u Beogradu nego i u Novom Sadu i u Pristini.

Sta moze da uradi organizovana grupa protiv neorganizovane vec smo videli.

z:cry:

Boldovano je ono sto bismo mi voleli da drzava radi, ali to cesto nije slucaj, a nije ni u Srbiji.

Politicka moc u Novom Sadu, trenutno raste zato sto nas predsednik Srbije u zelji da ostvari trenutnu korist, kupuje politicare u Vojvodini i dozvoljava beogradizaciju NS-a, sto ce neminovno dovesti do otcepljenja, za 10-20 godina. Ali mene vise mrzi da pricam o tome, sustina je da ovu zemlj vode moroni, a oni sebe najradije vide kao Bg-ovce. :zroll:
Zato treba osnovati pokret, "nije Luxemburg, nista bolji od Bg-a" i podici granice prema ostalim seljoberima.

Boldovano je ono sto bismo mi voleli da drzava radi, ali to cesto nije slucaj, a nije ni u Srbiji.

Politicka moc u Novom Sadu, trenutno raste zato sto nas predsednik Srbije u zelji da ostvari trenutnu korist, kupuje politicare u Vojvodini i dozvoljava beogradizaciju NS-a, sto ce neminovno dovesti do otcepljenja, za 10-20 godina. Ali mene vise mrzi da pricam o tome, sustina je da ovu zemlj vode moroni, a oni sebe najradije vide kao Bg-ovce. :zroll:
Zato treba osnovati pokret, "nije Luxemburg, nista bolji od Bg-a" i podici granice prema ostalim seljoberima.

Ja ne bih boldovao nego uplavio jer je jos nesto automatski boldovano ...

z:D

Ma nisam uplavio jer sam se malo olenjio...

Beogradizacija NS-a, ha , ha, ha, pa oni bre sisaju (šišaju) i uzduz i popreko, a ovce su i beogradjani kao i sumadinci, podrinjci, pomoravci ...

Mada globalno gledano tajkuni uzimaju pare tamo gde ih ima, a na jugu Srbije ih nema tj. barem su znatno ispod proseka... pun ih je Beograd...

Ja ne bih boldovao nego uplavio jer je jos nesto automatski boldovano ...

z:D

Ma nisam uplavio jer sam se malo olenjio...

Beogradizacija NS-a, ha , ha, ha, pa oni bre sisaju (šišaju) i uzduz i popreko, a ovce su i beogradjani kao i sumadinci, podrinjci, pomoravci ...

Mada globalno gledano tajkuni uzimaju pare tamo gde ih ima, a na jugu Srbije ih nema tj. barem su znatno ispod proseka... pun ih je Beograd...

Beogradizacija NS iskazuje da NS postoje kao BG, centralizovan, sebican i samodovoljan, "savrsena" prestonica buduce Vojvodine.

Kradje i korupcija se vrse uz saglasnost Bg vlasti, uz procenat naravno.

Kakva je ovo glupos' od teme?

Ma ko prati poljoprivredne emisije gde se daju uporedne cene namirnica na pijacama u raznim gradovima, ima vise takvih emisijama na raznim televizijama, lako je videti da je cena u Beogradu drasticno veca nego u drugim gradovima ...

Nije tema glupost, nego su ljudi u velikoj zabludi, koja se namerno plasira da bi smo bili prvo zavidni zatim ljubomorni sa krajnjim ciljem da se zamrznemo, ali ne od hladnoce, mnogi u Beogradu i nemaju grejanje zimi jer im ne dostize za to, pa da nas komadaju kako hoce i jos da smo srecni zbog tog.

... ovo moram da ispričam....na pijaci pitam prodavca pošto su ove sitne jabuke ...nisu to sitne jabuke ; to su male jabuke za mala usta ... šta kažeš ...nova sorta , kineska - veli ... štatije - pitam ... ništa mi nije , kineska sorta jabuka za mala usta ....ajde ... tek će on : gde ti živiš čoveče , u Beogradu ove jabuke za mala usta idu ko alva ; i to triput skuplje nego kod vas .... ajde --- narod se okupio i gleda novu sortu jabuka : Kineskih za mala usta ... jedan crnogorac onako usput : veliš Beograđani kupuju , kupuju ... jašta - veli tezgadžija ... jedan bosanski izbeglica , preko ljudi viknu : dva kila ..poče trgovina ... priđe mi jedna žena sa kesom jabuka... veli : naj , tezga časti -- sad nam ne trbaš ...... narod poče da se otima za jabuke koje su u Beogradu triput skuplje .... Beograđani , gospoda ko kinezi --- imaju mala usta ....... eto , tako bi sa kineskim jabukama za mala usta iz beograda -------------------------------------- a sve ovo zapisah da podelim svama ( obećah onoj gospođi koja me zajuri od tezge -------- usput reče, da su pet tona prodali beograđanima , a ovde slabo nešto ide ; štali je , nema valjda narod pare ) ...

Poslednja izmena:

Back