Beograd na vodi se širi na ove opštine

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
337.711
Beograd na vodi širi se na dodatnih 327 hektara i "prelazi Savu" - prema upravo objavljenoj Odluci o promeni Prostornog plana, proširiće se na Novi Beograd i Čukaricu, a obuhvatiće i dodatne parcele na području Savskog venca i Starog grada.

Pristupa se izradi izmena i dopuna Prostornog plana područja posebne namene uređenja dela priobalja grada Beograda - područje priobalja reke Save za projekat "Beograd na vodi", objavljeno je u Službenom glasniku.

- Okvirna granica izmena i dopuna Prostornog plana obuhvata delove područja grada Beograda, odnosno delove katastarskih opština: Savski venac, Stari grad, Novi Beograd i Čukarica, površine od oko 327 hektara - navodi se u Odluci Vlade Srbije.

Beograd na vodi će se tako proširiti na teritoriji katastarske opštine Savski venac, u zoni Brankovog mosta, zatim u zoni uz Karađorđevu ulicu, potom u zoni Savskog trga kao i u zoni između Savskog trga i Drinske ulice.

Nove parcele koje će biti "pod Beogradom na vodi" nalaze se i u zoni Mostarske petlje do obale reke Save kod Starog železničkog mosta; i u zoni Savskog priobalja.
- Na teritoriji Novi Beograd obuhvata sledeće delove kat. parc. br. 6628/1, 6628/2, 5390, 6631/1, 2390 i 2387. Na teritoriji Stari grad, obuhvata sledeće delove kat. parc. br. 22/6, 2007 i 69/1 - stoji u Odluci.
Ubedljivo najveći broj parcela koje će biti pod Beogradom na vodi nalazi se na teritoriji Čukarica.
link

1712831775-Beograd-na-vodi-Prostorni-plan-sirenje-na-Novi-Beograd-i-Cukaricu_784x940.jpg

Ту где је стуб Ада моста... на терену поред је (некад је било, не знам за садашње стање) обавештење да је то подручје које је зона станишта неке птице.
Сам низводни шпиц аде је ојачан тј. продужен да би ту могао да буде темељ стуба.
Урађено је колико се може да би се избегла градња "по сред среде".
Колико видим, то се више не гледа.

Што се тиче дела код Мостарске петље... Ко је тамо у скорије време прошао, могао је да види нове и асвалтиране путне прикључке - ка и од "воде".
На планплус сајту можете видети тачну трасу, од Мостарске петље па паралелно, по земљи, све до Булевара Вудроа Вилсона и почетних станица неких линија ГСПа.
Метро и ГСП линије се силом доводе до Преваре на води.

Ми сви остали, који нисмо тамо и не намеравамо да будемо, нас ко шиша.

Да ли треба сад да повадим фотке из 5-6 фото тура које сам до сада направио? А биће тога још.

Откуд би био податак да, гледајући са шеталишта новобеоградске стране, да су 23-спратне солитерчине дупло више на линији хоризонта од центра града?

Заклоњена је Београђанка, и Храм Светог Саве... Све живо је заклоњено.
А заклоњеност важи и за све оне у Превари на води који нису окренути ка реци. Па чак и они који јесу, само ако су у првом реду, имаће некакав поглед. Остали ће имати "снајпер".

Уметничка и културна вредност тих зграда је равна нули. Све су квадри, изломљени или не. Само је кула заобљена - што значи да одбљесак сунца пола дана дневно нервира свакога ко има поглед ка истој (што не важи за зграде са равном фасадом... али основни проблем је стакло као фасада).

ona kula okrenuta flaša je najruznije na Beogradu na vodi
To kad gledaš odozdo.
Kad gledaš iz vazduha, izgleda sasvim drugačije.
Čekaj samo da Vučko uvede leteći taksi, pa možeš da proveriš.
Prvi modeli taksija su već kod Žeksa na testiranju, proverava se
da li su brži od njegovih dronova.

Evo jedan model iz nulte serije, zasad samo kruži @mario80 iznad glave... :whistling:
LeteciTaxi.jpg

Да ли треба сад да повадим фотке из 5-6 фото тура које сам до сада направио? А биће тога још.

Откуд би био податак да, гледајући са шеталишта новобеоградске стране, да су 23-спратне солитерчине дупло више на линији хоризонта од центра града?

Заклоњена је Београђанка, и Храм Светог Саве... Све живо је заклоњено.
А заклоњеност важи и за све оне у Превари на води који нису окренути ка реци. Па чак и они који јесу, само ако су у првом реду, имаће некакав поглед. Остали ће имати "снајпер".

Уметничка и културна вредност тих зграда је равна нули. Све су квадри, изломљени или не. Само је кула заобљена - што значи да одбљесак сунца пола дана дневно нервира свакога ко има поглед ка истој (што не важи за зграде са равном фасадом... али основни проблем је стакло као фасада).
u jbt, zaklonjen je hram i beogradjanka..da li citas sebe?

i nije, zavisi od ugla pod kojim gledas :mrgreen:

najbolje da zivimo na livadi.

kad sam ti svojevremeno rekao da li bi pristao da se porusi tvoja zgrada na 25. maju jer mi zaklanja vidik na 25. maj ti si se smrtno naljutio..
pa brate ne budi licemer..ako zelis ravnicu i pogled kreni od svog dvorista.

u jbt, zaklonjen je hram i beogradjanka..da li citas sebe?

i nije, zavisi od ugla pod kojim gledas :mrgreen:

najbolje da zivimo na livadi.

kad sam ti svojevremeno rekao da li bi pristao da se porusi tvoja zgrada na 25. maju jer mi zaklanja vidik na 25. maj ti si se smrtno naljutio..
pa brate ne budi licemer..ako zelis ravnicu i pogled kreni od svog dvorista.
... и нисам престао да будем љут.

Иначе грешиш око моје зграде, јер сам пре пруге... Ја не заклањам никоме ништа, према Дунаву.
У групи сам зграда које су сличне висине.
Нешто попут Атине - све зграде имају ограничење висине. Можеш само да имаш другачију дужину.

Поменута група зграда нема више од 10 степени угао, када се гледа са обале...
Док зграде Преваре на води имају угао од 70 степени а у кулу гледаш скоро потпуно усправно, да би видео врх.
Зваћу то све Превара на води све док буде постојало.

Немаш ти никакве везе са Београдом, иако живиш у њему.

Jel si se ti doselio u Beograd neposredno pre nego što je to izgrađeno ili tek kasnije?
Šta god da su sazidali tamo, bolje je od onog rugla koje je tu bilo pre toga.
Železničku su sačuvali, Beogradsku zadrugu, onu zgradu prekoputa nje, mislim da se
zove Vučova kuća (ne Vučkova kuća, nemoj odmah da peniš)... :whistling:
I renovirali su one kuće u Karađorđevoj.
Tako da samo neko izuzetno pakostan može da priča da je Beograd na vodi ruglo.

... и нисам престао да будем љут.

Иначе грешиш око моје зграде, јер сам пре пруге... Ја не заклањам никоме ништа, према Дунаву.
У групи сам зграда које су сличне висине.
Нешто попут Атине - све зграде имају ограничење висине. Можеш само да имаш другачију дужину.

Поменута група зграда нема више од 10 степени угао, када се гледа са обале...
Док зграде Преваре на води имају угао од 70 степени а у кулу гледаш скоро потпуно усправно, да би видео врх.

znam ja te zgrade, tu zivi i olja beckovic. :D

Jel si se ti doselio u Beograd neposredno pre nego što je to izgrađeno ili tek kasnije?
Šta god da su sazidali tamo, bolje je od onog rugla koje je tu bilo pre toga.
Železničku su sačuvali, Beogradsku zadrugu, onu zgradu prekoputa nje, mislim da se
zove Vučova kuća (ne Vučkova kuća, nemoj odmah da peniš)... :whistling:
I renovirali su one kuće u Karađorđevoj.
Tako da samo neko izuzetno pakostan može da priča da je Beograd na vodi ruglo.
Један од чукундеда имао око 1870. терзијску радњу у Кнез Михајловој 14.

Можда ти то нешто каже, можда не. Откуд знам. Слика је у оку посматрача.

Сачувана зграда железничке станице - испред ње стављен споменик виши од ње, по сред среде. Са стране где су били перони је дивља депонија. Незабележен успех.

Зграду задруге су сачували само зато што им служи као излог за рекламирање, са стотину јарбола набијених око ње.

Back