Београд има 3 пута више становника од Вашингтона!

Рачуница је јасна:

Град Београд-најмање 2 милиона.

Град Вашингтон-око 700 000.

Кад кажем град, мислим на цео град са приградским насељима али не и са околним градићима. Младеновац и Лазаревац нису градови него рубне општине Београда.
Ta racunica je jasna samo u tvojoj glavi.
 
Да ли сте ово знали? Дакле, главни град земље која за себе мисли да је најјача земља на свету иако су је Русија и Кина одавно претекле (Русија по војној а Кина по економској снази) дакле, тај терористички град у коме се налазе седишта главних и највећих терористичких организација у свету као што су Пентагон, ММФ и СБ, има 3 пута мање становника од нашег главног града, Београда.

Наиме, према Википедији на српском, Вашингтон има само 600 000 а према Википедији на енглеском 700 000 становника.

https://sr.m.wikipedia.org/sr-ec/Вашингтон

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Washington,_D.C.

Број од 700 000 људи је ближи истини. Према томе, ако се гледа по броју становника, Вашингтон је село у односу на Београд који има више од 2 милиона становника.

Према томе, када вам следећи пут другови другосрбијанци просипају мантре о томе како смо ми мали у односу на Америку, ситне рибе и тако то само им кажите да главни град Србије има више од 3 пута више становника од главног града САД!
Poređenje je bez veze. Študgart ima takođe stanovnika kao i Vašington samo mu je privreda jača od kompletne srpske.
 
Рачуница је јасна:

Град Београд-најмање 2 милиона.

Град Вашингтон-око 700 000.

Кад кажем град, мислим на цео град са приградским насељима али не и са околним градићима. Младеновац и Лазаревац нису градови него рубне општине Београда.
Kad ukucaš popis 2011 vidiš da fulaš. Još broj djeca je isti ili stagnira. Usporava dolazak.

Al su kola jeftina pa ih ima po 2 po obitelji.
 
следећи попис је 2021. па ће мо да видимо

Da li mogu da popisu sve neprijavljene koji zive u iznajmljenim stanovima, i rade ceo dan, a popisvaci popisuju od 8-16?

Prenaseljenost je odlika siromastva.
Sta cinite da Beograd postane urbani grad?

Za pocetak uvek bacam djubre u kontejner, ni najmanju sitnicu ne bacim na ulicu.
Vozim benzinca,
Pre 5 godina sam kupio susac za ves, da ne susim ves na terasi.
I ne parkiram bahato.
Za pocetak dovoljno.

Neki put se ljudi nerviraju jer kada nema mesta negde gde idemo , ne parkiram ispred sa sva 4 , ili na travu, nego nadjem mesto 3 minuta dalje,
kao zamisli pesacimo par min, tragedija.
I to najvise ovi sto ni nemaju vozacku i auto, kenj.aju najvise.
 
Poslednja izmena:
Рачуница је јасна:

Град Београд-најмање 2 милиона.

Град Вашингтон-око 700 000.

Кад кажем град, мислим на цео град са приградским насељима али не и са околним градићима. Младеновац и Лазаревац нису градови него рубне општине Београда.

А паз' ти тек ову светску заверу:

У Франкфурту живи неких 700 000 душа као и у том Вошингтону, а седиште је најјачих финансијских институција и банака и једне од највећих берзи у свету.

А у Даки у Бангладешу, једној од најсиромашнијих држава света живи чак 9 милиона званично пописаних и још толико незваничних.

И када ти неко помене силу и ко је моћнији и паметнији само им покажи те цифре да не живе у заблуди
 
Kad ukucaš popis 2011 vidiš da fulaš. Još broj djeca je isti ili stagnira. Usporava dolazak.

Al su kola jeftina pa ih ima po 2 po obitelji.
Kako objasnjavas 1000 i 1000 stanova napravljenih u poslednjih desetak godina, svi se prodaju,
Nova naselja poput, Belvila, Stepe Stepanovica, A bloka, Central Garden, zazivela puna ljudi , u svakom kraju se zida,
najvise mladih parova sa decom.
 
Da li mogu da popisu sve neprijavljene koji zive u iznajmljenim stanovima, i rade ceo dan, a popisvaci popisuju od 8-16?



Za pocetak uvek bacam djubre u kontejner, ni najmanju sitnicu ne bacim na ulicu.
Vozim benzinca,
Pre 5 godina sam kupio susac za ves, da ne susim ves na terasi.
I ne parkiram bahato.
Za pocetak dovoljno.

Neki put se ljudi nerviraju jer kada nema mesta negde gde idemo , nestanem ispred sa sva 4 , ili na travu, nego nadjem mesto 3 minuta dalje,
kao zamisli pesacimo par min, tragedija.
I to najvise ovi sto ni nemaju vozacku i auto, kenj.aju najvise.
Problem je za grad ako je veliki procenat stanovnika bez domaceg vaspitanja.
Tim veci , koliko je i grad veci.
 
Kako objasnjavas 1000 i 1000 stanova napravljenih u poslednjih desetak godina, svi se prodaju,
Nova naselja poput, Belvila, Stepe Stepanovica, A bloka, Central Garden, zazivela puna ljudi , u svakom kraju se zida,
najvise mladih parova sa decom.
Ljudi se sve više razvode.
Parametar su broj rodjene i školske djece. Ne auta i stanovi golubarnici od 40m2. Pre kuće su radjene od 250m2 za obitelj. Na tri kata.
 
Ljudi se sve više razvode.
Parametar su broj rodjene i školske djece. Ne auta i stanovi golubarnici od 40m2. Pre kuće su radjene od 250m2 za obitelj. Na tri kata.
Prodaju se i stanovi od 100 i vise kvadrata, doduse manje ih ima , ali sve se prodaje, kao da dele dzabe.......
Ako imas statistiku rodjene i skolske dece za Beograd napisi.
 
Само сат касније, путује се сат времена колима од Арене до Коњарника. Од Земуна до Коњарника округло сат и по.
Количина људи и аутомобила је упетостручена.
Уосталом, у мом крају Земуна је пре три године могао шлепер да се паркира. Од београдских избора не може игла да се убоде после 15 сати. А нагласак? Југ, исток, што је за Земун скоро па непознаница била до скоро.
Не кривим људе, да се разумемо.

Kako prepoznajes u Zemunu nas iz Zajecara? Na Istoku Srbije ljuctva nema, pricati sada da su Zajecarci
preplavili Zemun, a ne pomenuti neke bande i mafije dinaroidnog tipa, malo je jel, onako, barem cudno.
 
Degutantno, bljutavo, budjavo i jadno.

Ma i besmisleno, nas bre ima u vr glave pola miliona, Jug i Istok Srbije dzumle.
Ali pazi, sada se potomcima Dinaroida ciji su roditelji ceteres pete dosli u prestonicu
pricinjava da im ti i ja unistavamo njihovu prestoLnicu.
Crnogosrka mafija, Bosanska mafija hara Beogradom i sad sam ja kriva sto neko cuje
nekog ko govori jezikom sa cetri padeza, a to rade i Niksicani, ali su oni jel elita za Hercegovce
i Bosancherose.
 
А паз' ти тек ову светску заверу:

У Франкфурту живи неких 700 000 душа као и у том Вошингтону, а седиште је најјачих финансијских институција и банака и једне од највећих берзи у свету.

А у Даки у Бангладешу, једној од најсиромашнијих држава света живи чак 9 милиона званично пописаних и још толико незваничних.

И када ти неко помене силу и ко је моћнији и паметнији само им покажи те цифре да не живе у заблуди
Никад ми нећемо престићи Даку.
Мислим по броју становника, по уређености смо ту негде.
 
Ma i besmisleno, nas bre ima u vr glave pola miliona, Jug i Istok Srbije dzumle.
Ali pazi, sada se potomcima Dinaroida ciji su roditelji ceteres pete dosli u prestonicu
pricinjava da im ti i ja unistavamo njihovu prestoLnicu.
Crnogosrka mafija, Bosanska mafija hara Beogradom i sad sam ja kriva sto neko cuje
nekog ko govori jezikom sa cetri padeza, a to rade i Niksicani, ali su oni jel elita za Hercegovce
i Bosancherose.


Bosanci drze i Beograd i Srbiju. Bosanci su najjaci
 
СНС доселио све у БГ да не изгубе изборе тј. да добију златну коку.
Никад у Бг-у није било овлико људи као последње 2-3 године.
Пре неки дан сам од Земуна до Звездаре возла ауто од 15.20-18 сати. Могла сам у Ниш да стигнем.
Урнисали су унутрашњост.
Све довели овде, дали им рдана места по државним фирмама, зидају зграде, спустили камату на кредите, легално се богате, а кад Шиптар ушета у Краљево биће куку&леле.
Ови су надмашили све до сад по огавности.

kad ja to pricam na temi 400 kvadrata u kuli ili 50 u beogradu Rifke i Sizif me napadaju
 
А паз' ти тек ову светску заверу:

У Франкфурту живи неких 700 000 душа као и у том Вошингтону, а седиште је најјачих финансијских институција и банака и једне од највећих берзи у свету.

А у Даки у Бангладешу, једној од најсиромашнијих држава света живи чак 9 милиона званично пописаних и још толико незваничних.

И када ти неко помене силу и ко је моћнији и паметнији само им покажи те цифре да не живе у заблуди
Ja sam jel nadlezna za Frankfurt :D
Ja zivim, stanujem u jednoj banji ( grad od recimo 70.000 stanovnika, starijeg datuma od starog grada Frankfurta),
centar mog grada udaljen je od centra Frankfurta 12 km, nema izmedju polja, klisura i dolina, ali stanovnici i manjeg
mesta drze do svoje istorije, kulture, pa i privredne moci, bogatih stanovnika koji komuni placaju silne poreze i
ne zele da budu zitelji nekakve milionske metropole jer im to jednostavno ne znaci nista.
To sto budale misle da sto je grad veci to je lepsi, bolji , ugodniji za zivot bas i nije tako.
 
kad ja to pricam na temi 400 kvadrata u kuli ili 50 u beogradu Rifke i Sizif me napadaju

Sta ti pricas? Ti si birao Seselja i ovaj sada SNS, oni su jos pre dvajes godina unistili i Zemun i
Beograd i celu Srbiju i sad su krivi Pirocanci i Zajecarci koji u Zemunu ne govore pravilno
pa smetaju osecajnoj zemusko-hercegovackoj dushi?
I ne kaze se "pricao", u Srbiji se kaze : kad sam ja to govorio.
 
СНС доселио све у БГ да не изгубе изборе тј. да добију златну коку.
Никад у Бг-у није било овлико људи као последње 2-3 године.
Пре неки дан сам од Земуна до Звездаре возла ауто од 15.20-18 сати. Могла сам у Ниш да стигнем.
Урнисали су унутрашњост.
Све довели овде, дали им рдана места по државним фирмама, зидају зграде, спустили камату на кредите, легално се богате, а кад Шиптар ушета у Краљево биће куку&леле.
Ови су надмашили све до сад по огавности.
Meni ovo nema logike i nije isplativo uopšte
Logičnije je da su im samo promenili prebivalište i sve da bude fiktivno i da dan glasanja samo otputuju u BG kao što se već i dešavalo.
 
Bosanci drze i Beograd i Srbiju. Bosanci su najjaci

Тако је Јанкаро.

Написао сам пре извесног времена, али опет да напишем.

Скоро сам причао са два Београђанина. Градски људи. Цео живот живе у Београду.

Један је пореклом из Крагујевца а други околина Ражња.

Дакле, са Босном немају никакве везе.

И 'ладно док сам разговарао са њима, они су причали босанским акцентом.

Одакле им босански акценат?

Па, покупили га на улици.
 
Иначе, западној Немачкој је до пада Берлинског зида главни град био Бон који има само 300 000 становника.

To ne znaci nista, sada je Berlin, takodje jedna uzasna katastrofa, ali je Nemacka decentralizovana
drzava pa nikome iz Minhena, Kelna ili Frankfurta, Hamburga ne bi na pamet palo da ide da zivi u prestoLnici,
ali je Nemacka jedina evropska drzava koja je konglomerat raznih kraljevina, grofovija, slobodnih gradova,
pa se nije zapatio taj centralizam.
Da dopunim samu sebe, takve su i Italija i Svajcarska, ali i Holandija.
 
Да ли сте ово знали? Дакле, главни град земље која за себе мисли да је најјача земља на свету иако су је Русија и Кина одавно претекле (Русија по војној а Кина по економској снази) дакле, тај терористички град у коме се налазе седишта главних и највећих терористичких организација у свету као што су Пентагон, ММФ и СБ, има 3 пута мање становника од нашег главног града, Београда.

Наиме, према Википедији на српском, Вашингтон има само 600 000 а према Википедији на енглеском 700 000 становника.

https://sr.m.wikipedia.org/sr-ec/Вашингтон

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Washington,_D.C.

Број од 700 000 људи је ближи истини. Према томе, ако се гледа по броју становника, Вашингтон је село у односу на Београд који има више од 2 милиона становника.

Према томе, када вам следећи пут другови другосрбијанци просипају мантре о томе како смо ми мали у односу на Америку, ситне рибе и тако то само им кажите да главни град Србије има више од 3 пута више становника од главног града САД!

Kakva suluda logika! Nema veze što je SAD par stotina puta veća država od Srbije i što ima 100 puta više stanovnika, bitno je to što njima trećina stanovništva zemlje nije zbijena u glavni grad, već imaju brojne druge milijunske gradove. Zadivljen sam tvojim umnim kapacitetima.
 

Back
Top