Kshatriya
Iskusan
- Poruka
- 5.041
Centar za lokalnu samoupravu saopštio je da je Grad Beograd dužan na sve strane i da zbog toga sledi rebalans budžeta. Pored ostalog i zbog izgubljenih sudskih parnica
Centar za lokalnu samoupravu (CLS) saopštio je da će rebalans budžeta Beograda biti usvojen na sednici Skupštine grada sledeće nedelje. Razlog je loša finansijska situacija i dodatni dugovi koji su u međuvremenu evidentirani.
Dug javnih komunalnih preduzeća u Beogradu prema dobavljačima je, do kraja januara, dostigao neverovatnih 25 milijardi dinara, tvrdi direktor CLS Nikola Jovanović.
Kao dodatni finansijski teret, on je naveo brojne presude protiv Grada u parnicama za nadoknadu štete, koje se „takođe mere u milijardama dinara“.
„Gradonačelnik ne treba da zabija glavu u pesak i zamajava javnost pričom o kružnim tokovima i ivičnjacima, već mora da objasni kako se već u februaru pravi rebalans budžeta i zašto sve kapitalne investicije u Beogradu mora da preuzima republički budžet“, poručio je Jovanović.
Prema navodima CLS-a, gradski parlament će odlučivati o rebalansu budžeta na sednici u petak, 27. februara.
https://vreme.com/ekonomija/beograd...i-potrazuju-neverovatnih-25-milijardi-dinara/
Aleksandre, nesrećo, šta si to radio, kaki si to nososrozi i žirafe po kafane naručivao, Lepe Brene za 6 osoba po virmani pisao? Kako ćeš to da pravdaš, crni Aleksandre? Kako ćeš sad oni 40 kružna toka da napraviš? Ko će pare da ti da? Ko zna, možda počneš da igraš za kintu. Dobro ti išlo u "Plesu sa zvezdama".
Centar za lokalnu samoupravu (CLS) saopštio je da će rebalans budžeta Beograda biti usvojen na sednici Skupštine grada sledeće nedelje. Razlog je loša finansijska situacija i dodatni dugovi koji su u međuvremenu evidentirani.
Dug javnih komunalnih preduzeća u Beogradu prema dobavljačima je, do kraja januara, dostigao neverovatnih 25 milijardi dinara, tvrdi direktor CLS Nikola Jovanović.
Kao dodatni finansijski teret, on je naveo brojne presude protiv Grada u parnicama za nadoknadu štete, koje se „takođe mere u milijardama dinara“.
„Gradonačelnik ne treba da zabija glavu u pesak i zamajava javnost pričom o kružnim tokovima i ivičnjacima, već mora da objasni kako se već u februaru pravi rebalans budžeta i zašto sve kapitalne investicije u Beogradu mora da preuzima republički budžet“, poručio je Jovanović.
Prema navodima CLS-a, gradski parlament će odlučivati o rebalansu budžeta na sednici u petak, 27. februara.
https://vreme.com/ekonomija/beograd...i-potrazuju-neverovatnih-25-milijardi-dinara/
Aleksandre, nesrećo, šta si to radio, kaki si to nososrozi i žirafe po kafane naručivao, Lepe Brene za 6 osoba po virmani pisao? Kako ćeš to da pravdaš, crni Aleksandre? Kako ćeš sad oni 40 kružna toka da napraviš? Ko će pare da ti da? Ko zna, možda počneš da igraš za kintu. Dobro ti išlo u "Plesu sa zvezdama".

