Beo zoo vrt se seli na Adu?

Meni se sviđa ideja da se premesti. Ali samo ukoliko budu bolji uslovi za životinje, više mesta i slično.
Već dugo godina ne idem u taj vrt jer ne mogu da gledam neke životinje zatvorene. na jako malom prostoru. Na prv vukovi. Tigrovi. Meni je žalosno to da gledam. Odmah pomislim da dođu neke baje iz svemira i mene zatvore tako da me gledaju kao vrstu iza rešetaka.. pa da barem imam 100 puta 100 metara, da ne sedim u kavezu od 3 sa 3..
 
Исто. Не идем из тог разлога јер се осећам као задње смеће гледајући бића која траже хектаре и хектаре у кавезу 3х4.
Ako vam je za utehu (sumnjam),konkretno,te zivotinje,koje su u zoo vrtovima su uhlavnom tu vise generacija.One su toliko pripitomljene i promenjene,do tog nivoa da u prirodi vise ne bi ni opstale.Zivotinjski instinkt im je degradiran,prosto,umrle bi u divljini bez pomoci ljudi.
 
Juče je potvrđeno da je doneta odluka u vezi sa premeštanjem Beo zoo-vrta iz centra na Adu Ciganliju, odnosno na prostor Ada safari.

Na prostoru budućeg zoo vrta, prema rečima nadređenih, nalazi se divlje naselje u kojem živi oko 1500 ljudi. Nakon što se oni isele, radiće se na pravljenju smeštaja za životinje, a navodi se da će imati duplo više prostora nego sada i da će biti smeštene u humanijim uslovima.

Što se tiče prelaska do nove lokacije zoo vrta, navodi se da je svakako planiran pešačko-biciklistički most na Adi, ali će se dodati i alternativni način prelaska, žičarom do zoološkog vrta.

https://www.beograduzivo.rs/info/gradske-vesti/zicarom-do-novog-zooloskog-vrta/
 
То је огроман подухват, просто не могу да поверујем да ће се остварити.
Nece se ostvariti..i ako se prisetite ovo nije prvi put da se u svrehu politickog marketinga prica o preseljenju Zoo vrta
Ta prica o preseljenju Zoo vrta je stara preko 15 godina ..samo bacaju kosku
Šapic bi da ga preseli a nema ni projekta , ni urbanisticvkog plana ni novca , ni misljenje strucnjaka, ni usaglašavanja itd itd

Na pitanje kada bi se taj proces izveo odgovorio je :

"Ne bih licitirao sa terminima. Ne znamo koliko će trajati pregovori i samo izmeštanje životinja. Nemamo to iskustvo. Najvažnije je da je doneta politička odluka da se to reši i da smo našli odgovarajuću lokaciju. Očekujem u dve do tri godine da možemo da vidimo kraj ovoga svega", kaže Šapić.
 
Juče je potvrđeno da je doneta odluka u vezi sa premeštanjem Beo zoo-vrta iz centra na Adu Ciganliju, odnosno na prostor Ada safari.

Na prostoru budućeg zoo vrta, prema rečima nadređenih, nalazi se divlje naselje u kojem živi oko 1500 ljudi. Nakon što se oni isele, radiće se na pravljenju smeštaja za životinje, a navodi se da će imati duplo više prostora nego sada i da će biti smeštene u humanijim uslovima.

Što se tiče prelaska do nove lokacije zoo vrta, navodi se da je svakako planiran pešačko-biciklistički most na Adi, ali će se dodati i alternativni način prelaska, žičarom do zoološkog vrta.

https://www.beograduzivo.rs/info/gradske-vesti/zicarom-do-novog-zooloskog-vrta/
A ako nadodje voda.
Gde ce da smeste zivotinje
 

Back
Top