Beo zoo vrt se seli na Adu?

Muad'Dib

Elita
Poruka
22.320
B92.net saznaje: Premešta se Beo zoo vrt – evo detalja

"Od kada sam došao na ovo mesto, poslednjih par meseci smo se bavili ovom temom, razgovarao sam sa određenim ljudima i analizirao. Ako uzmemo u obzir činjenicu da zoo vrt ne ide daleko od grada jer treba da bude blizu ljudi koji će ga posećivati, kao i da treba da zadrži onu sredinu odakle su životinje, odnosno prirodu, došli smo di zaključka da je ovo najbolja lokacija.", rekao je gradonačelnik Aleksandar Šapić.

Kako navodi gradonačelnik, na Adi Safari ima puno drveća, jezero, dve reke, u centru je grada i životinje bi se osećale kao u svojoj sredini. Novi prostor je duplo veći po površini nego što je bio dosadašnji zoo vrt, površine sedam hektara, a novi će biti 14 hektara.

Baš me zanima šta Beograđani misle o ovom potezu?
 
Ако је дупло већа површина за Зоо... могу да подржим. Али бих свеједно радо видео проширење а не пресељење.
Не знам како треба регулисати стање са сплавовима - животиње треба да имају неометан ноћни одмор.
 
Podržavam ovo. Tvrđava je istorijski spomenik i tako treba da bude.
Jeste da ima nekog sentimenta oko svega ali Ada je verovatno najbolje mesto, pogotovu ako se dobije dodatna površina, zatim namenski građeni kavezi i sav prateći prostor.
Ако је дупло већа површина за Зоо... могу да подржим. Али бих свеједно радо видео проширење а не пресељење.
Не знам како треба регулисати стање са сплавовима - животиње треба да имају неометан ноћни одмор.
Splavovi neće moći više tamo.
Proširenje nije moguće iz jasnih razloga.
Naravno niko ne postavlja pitanje koliki je budžet i ko to plaća :lol:
 
Шта да кажем... Предратни и за мене легендарни, а после рата намерно заборављени, градоначелник Београда Влада Илић (1935-1939) је поклонио своје земљиште да би на њему настао Зоо врт.

Сматрам да је једино примерено да се уместо Зоо врта, ако мора, направи дечији забавни парк у природи. Са што мање бетона и "инсталација", него што више дрвећа, џунгле и прашуме, да деца науче да није асвалт једино што постоји.
 
Шта да кажем... Предратни и за мене легендарни, а после рата намерно заборављени, градоначелник Београда Влада Илић (1935-1939) је поклонио своје земљиште да би на њему настао Зоо врт.

Сматрам да је једино примерено да се уместо Зоо врта, ако мора, направи дечији забавни парк у природи. Са што мање бетона и "инсталација", него што више дрвећа, џунгле и прашуме, да деца науче да није асвалт једино што постоји.
Slažem se. Sad naravno grad je živ organizam, oblik grada, urbanizam sve se to drastično promenilo od vremena Vlade Ilića, promene se dešavaju, a opet zoo nije sam po sebi neki spomenik kulture, tako da....

Negde sam pročitao vezano za ovu vest da hoće da stave UNESCO-vu listu svetske baštine, što bi uključivalo izbacivanje restorana i sličnih objekata iz tvrđave. Mada nešto ne verujem da postoji iskrena namera oko toga.
 
Po komentarima pišu da će mnogo pasti posećenost, što jeste realno. Svakako mu nije mesto na Kalemegdanu jer životinje pate, ali razmišljam, da li bih prvi ja otišao na Adu specijalno zbog njega kad dolazim u Bg sa decom?
Ne mislim da će mu pasti posećenost. Ada je dobro saobraćajno povezana i možda će se uvesti dodatne linije. Pozicija sadašnjeg zoo nije idealna što se tiče povezanosti....
Lakše ćeš ako dolaziš u BG doći do Ade nego do Kalimegdana
 
Po komentarima pišu da će mnogo pasti posećenost, što jeste realno. Svakako mu nije mesto na Kalemegdanu jer životinje pate, ali razmišljam, da li bih prvi ja otišao na Adu specijalno zbog njega kad dolazim u Bg sa decom?
u zoo vrt se ne ide kad naletis nego planski a ko planira svejedno mu je da li vozi do kalemegdana ili ade, cak na adi ima i vise mesta za parkiranje.
 
Ne mislim da će mu pasti posećenost. Ada je dobro saobraćajno povezana i možda će se uvesti dodatne linije. Pozicija sadašnjeg zoo nije idealna što se tiče povezanosti....
Lakše ćeš ako dolaziš u BG doći do Ade nego do Kalimegdana
bas tako.
sadasnji zoo vrt je na losem polozaju..na prvom mestu saobracajna infrastruktura jer na i oko kalemegdana ima jako malo mesta za parkiranje a prevoz je isto lose pokriven, malo su poboljsali situaciju sa EKO 2 busem ali i dalje je taj kraj slepo crevo gradskog prevoza.
 
bas tako.
sadasnji zoo vrt je na losem polozaju..na prvom mestu saobracajna infrastruktura jer na i oko kalemegdana ima jako malo mesta za parkiranje a prevoz je isto lose pokriven, malo su poboljsali situaciju sa EKO 2 busem ali i dalje je taj kraj slepo crevo gradskog prevoza.

Ovde je zanimljiva tema prilaz autom novoj lokaciji. Na novoj lokaciji će morati i garažu da grade.
 
Baš me zanima šta Beograđani misle o ovom potezu?
taj plan postoji vec 20 godina..prvo je bila ideja da se prosiri na donji grad ali se odustalo od toga, posle je bilo da se preseli u surcin sto bi bio problem jer bi to zaista bilo daleko, tako da je ovo resenje sa adom meni sasvim ok..

sadasnji zoo vrt je mali, skucen, zivotinje su u malim kavezima i nije im prijatno u njemu.
ova ideja je odlicna i iz ugla samih zivotinja.

a na stranu sto u tom kraju a i na samom kalemegdanu uvece bas ume da smrdi sto bas i nije dobro za jednu od glavnih turistickih atrakcija grada - kalemegdan
 
taj plan postoji vec 20 godina..prvo je bila ideja da se prosiri na donji grad ali se odustalo od toga, posle je bilo da se preseli u surcin sto bi bio problem jer bi to zaista bilo daleko, tako da je ovo resenje sa adom meni sasvim ok..

sadasnji zoo vrt je mali, skucen, zivotinje su u malim kavezima i nije im prijatno u njemu.
ova ideja je odlicna i iz ugla samih zivotinja.

a na stranu sto u tom kraju a i na samom kalemegdanu uvece bas ume da smrdi sto bas i nije dobro za jednu od glavnih turistickih atrakcija grada - kalemegdan
sta radi posteni srpski domacin nocu na kalemegdanu?
 
Ovde je zanimljiva tema prilaz autom novoj lokaciji. Na novoj lokaciji će morati i garažu da grade.
jel znas gde je ada safari?
ona je odmah uz adu pored sportskih terena..imas sad i kafanu ada safari gde setkaju patke i curke dok klopas..bas je lep kraj..tako da parkinga ima..to je parking same ade..a mozda i izgrade dodatni parking.
 
jel znas gde je ada safari?
ona je odmah uz adu pored sportskih terena..imas sad i kafanu ada safari gde setkaju patke i curke dok klopas..bas je lep kraj..tako da parkinga ima..to je parking same ade..a mozda i izgrade dodatni parking.
Znam naravno, nego povećaće se broj vozila na samoj adi, to je manjkavost koju ja vidim.... al dobro iovako je taj deo ade uglavnom mrtav.
sećam se da je bilo problema pre par godina za plavljenje tog dela kad je bio visok vodostaj, e sad pitanje je kako dodatno to obezbeđuješ - mislim možeš sve uz odgovarajući budžet.
 
taj plan postoji vec 20 godina..prvo je bila ideja da se prosiri na donji grad ali se odustalo od toga, posle je bilo da se preseli u surcin sto bi bio problem jer bi to zaista bilo daleko, tako da je ovo resenje sa adom meni sasvim ok..

sadasnji zoo vrt je mali, skucen, zivotinje su u malim kavezima i nije im prijatno u njemu.
ova ideja je odlicna i iz ugla samih zivotinja.

a na stranu sto u tom kraju a i na samom kalemegdanu uvece bas ume da smrdi sto bas i nije dobro za jednu od glavnih turistickih atrakcija grada - kalemegdan
Braniš poštene trgovce lidl maxi i ideu sada si počeo i građevinsku maf... Ovaj htedoh reći investitore :lol:
 
Ovde je zanimljiva tema prilaz autom novoj lokaciji. Na novoj lokaciji će morati i garažu da grade.
Na tri sprata i da parking ne bude jeftiniji od 200 dinara sat kako bi se posetioci što brže nosili u tri p materine jer uznemiravaju životinje :lol: a i parking servis da se ovajdi. I uvesti ekološku taksu kao na mokroj gori da se kusturica &co šapić okoriste :lol:
 
B92.net saznaje: Premešta se Beo zoo vrt – evo detalja

"Od kada sam došao na ovo mesto, poslednjih par meseci smo se bavili ovom temom, razgovarao sam sa određenim ljudima i analizirao. Ako uzmemo u obzir činjenicu da zoo vrt ne ide daleko od grada jer treba da bude blizu ljudi koji će ga posećivati, kao i da treba da zadrži onu sredinu odakle su životinje, odnosno prirodu, došli smo di zaključka da je ovo najbolja lokacija.", rekao je gradonačelnik Aleksandar Šapić.

Kako navodi gradonačelnik, na Adi Safari ima puno drveća, jezero, dve reke, u centru je grada i životinje bi se osećale kao u svojoj sredini. Novi prostor je duplo veći po površini nego što je bio dosadašnji zoo vrt, površine sedam hektara, a novi će biti 14 hektara.


Baš me zanima šta Beograđani misle o ovom potezu?
Katastrofa.
 
Ако је дупло већа површина за Зоо... могу да подржим. Али бих свеједно радо видео проширење а не пресељење.
Не знам како треба регулисати стање са сплавовима - животиње треба да имају неометан ноћни одмор.
Naravno, a šta li će na površini bivšeg zoo vrta ?
 
B92.net saznaje: Premešta se Beo zoo vrt – evo detalja

"Od kada sam došao na ovo mesto, poslednjih par meseci smo se bavili ovom temom, razgovarao sam sa određenim ljudima i analizirao. Ako uzmemo u obzir činjenicu da zoo vrt ne ide daleko od grada jer treba da bude blizu ljudi koji će ga posećivati, kao i da treba da zadrži onu sredinu odakle su životinje, odnosno prirodu, došli smo di zaključka da je ovo najbolja lokacija.", rekao je gradonačelnik Aleksandar Šapić.

Kako navodi gradonačelnik, na Adi Safari ima puno drveća, jezero, dve reke, u centru je grada i životinje bi se osećale kao u svojoj sredini. Novi prostor je duplo veći po površini nego što je bio dosadašnji zoo vrt, površine sedam hektara, a novi će biti 14 hektara.


Baš me zanima šta Beograđani misle o ovom potezu?
ne mislim da ce im biti ok na adi, to je plavno podrucje, vlaznost vazduha povecana...ne verujem da zivotinjama ta mikroklima odgovara...
na adi ima dosta ljudi/porodica da stanuju (u nelegalnim objektima) godinama uredno placaju struju, vodu, porez, mts kablovsku...gde ce sa tim porodicama? Njima svakako nece biti prijatno da tu stanuju...
adu ce prenatrpati kolima....znaci unistavaju jos jednu oazu prirode...
Ranije su prredlagali da izmeste zoo.u Surcin...otkud sad ada pade nekome na skromni um...
 
Ne mislim da će mu pasti posećenost. Ada je dobro saobraćajno povezana i možda će se uvesti dodatne linije. Pozicija sadašnjeg zoo nije idealna što se tiče povezanosti....
Lakše ćeš ako dolaziš u BG doći do Ade nego do Kalimegdana
Kako nije idealna kad je u centru, u neposrednoj blizini Knez Mihailove gde ima ljudi i leti i zimi u bilo koje doba dana i noci i svi turisti tuda prolaze i idu na tvrdjavu.

A Ada Ciganlija radi samo u sezoni. Leti je puno, a cim zahladni, nema nikog.

Neko mora ciljano da ide u taj deo grada bas zbog Zoo vrta.
 

Back
Top