Бензин у Македонији

bglaptops

Zainteresovan član
Poruka
245
Ja sam se vratio juce, 1l euro dizela na Shellovoj pumpi(predzadnjoj ka Srbiji) 56.5 denara(imam i racun). Evro racunaju 61 tako da po meni tu nema ni K od kradje. Prva pumpa na ulasku mi je nesto sumnjiva jer mi je natocio malo vise goriva nego sto sam ocekivao, a gorivo je bilo 58.5 denara i evro su isto racunali 61. Posto sam bio Tasosu, morao sam i tamo da sipam gorivo 2 puta, a tamo je dizel 1.2 do 1.3 za 1 litar. Po potrosnji(a presao sam ukupno 2500km za 10 dana), rekao bih da je najkvalitetnije gorivo bilo ono na Shelovoj pumpi u Makedoniji. Usput, makedonske pumpe su ocajno prljave(makar ove 2 gde sam svracao), autoput im je ocajan i ja se ne bih uopste nikad tamo zadrzavao.

gost 186421

Elita
Poruka
16.871
Ja sam se vratio juce, 1l euro dizela na Shellovoj pumpi(predzadnjoj ka Srbiji) 56.5 denara(imam i racun). Evro racunaju 61 tako da po meni tu nema ni K od kradje. Prva pumpa na ulasku mi je nesto sumnjiva jer mi je natocio malo vise goriva nego sto sam ocekivao, a gorivo je bilo 58.5 denara i evro su isto racunali 61. Posto sam bio Tasosu, morao sam i tamo da sipam gorivo 2 puta, a tamo je dizel 1.2 do 1.3 za 1 litar. Po potrosnji(a presao sam ukupno 2500km za 10 dana), rekao bih da je najkvalitetnije gorivo bilo ono na Shelovoj pumpi u Makedoniji. Usput, makedonske pumpe su ocajno prljave(makar ove 2 gde sam svracao), autoput im je ocajan i ja se ne bih uopste nikad tamo zadrzavao.

Ја не кажем да су патолошки лопови, АЛИ заклињем се у све да ми је човек у ладно рекао да је курс 55 денара за 1 евро, када сам прерачунао испало ми скупо, пошто сам у БГ чуо да је гориво јефтиније!
Не мора да значи да ће да те закину, али не мора да значи ни да неће НЕМА ГАРАНЦИЈЕ! Са денарчићима лепо платиш све и путарине и гориво ОНОЛИКО КОЛИКО КОШТАЈУ, А НЕ ОНОЛИКО КОЛИКО ОТПРИЛИКЕ КОШТАЈУ!

Jumbo66

Zainteresovan član
Poruka
123
U Makedoniji mozete slobodno da koristite evre. Ja dam za putarinu po 1 evro i ne cekam kusur (40 denara za odlazak i povratak ili 70 dinara), a i gorivo sipam za evre, pri cemu racunaju evro po 60 ili 61, ali razlika je zanemarljiva t.j. 0,02 evra po litri i nikad ne sipam na zadnjoj pumpi pre granice.
Inace cena goriva u Makedoniji je svuda ista (slican princip odredjivanja cene kao kod nas) s time sto se cesto vrsi korekcija. Recimo 19.07 BMB 98 je bio 71.00 denar,a 29.07 je bio 69.50.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.