Belorusija zabranila sve verzije Orvelovog romana "1984"

Није реч о лепоти него о беди на улицама.
Luka je pohlepan komunista koj zeli sve sem da preda vlast I sjedini zemlju sa rusijom, dobro se poredi sa milom djukanovicem od pre 10 godina. Zato kao I u Montenegro plata je fazon 250 evra, a razlog zasto ne vidimo nezaposlene jeste da je ilegalno biti nezaposlene osim ako si invalid.
 
Luka je pohlepan komunista koj zeli sve sem da preda vlast I sjedini zemlju sa rusijom, dobro se poredi sa milom djukanovicem od pre 10 godina. Zato kao I u Montenegro plata je fazon 250 evra, a razlog zasto ne vidimo nezaposlene jeste da je ilegalno biti nezaposlene osim ako si invalid.
Почео си да лупаш као кроасани или Сизиф?!
Шта ће ти то?
О ти си био у Белорусији као и остали критичари и пишете из прве руке?
 
Смрдиш на сиромаштво.

Не обраћај ми се.

Шта је било јуначе,
нема Вас да спроводите вашу жељену "Демократију"?
Мало вам демократија узјеубала шминку?:D

У толикој мери,да сте решили да силне Дефиците преусредите на сопствене Народе,лишавајући их сопствене,елементарне егзистецијелене Сигурности?:(

па дођи пиучко једна,Прилети да се огледамо,
не смеш ГОУВНО ЈЕДНО зато што си огрезао у лаж,превару и лихварство.

решиће Вас и Лукашенко и Путин све заједно,ускоро.:D
 
Luka je pohlepan komunista koj zeli sve sem da preda vlast I sjedini zemlju sa rusijom, dobro se poredi sa milom djukanovicem od pre 10 godina. Zato kao I u Montenegro plata je fazon 250 evra, a razlog zasto ne vidimo nezaposlene jeste da je ilegalno biti nezaposlene osim ako si invalid.

Зашто би Лука предао Власт кад осваја сваке Изборе са 92.05%?
 
Зашто би Лука предао Власт кад осваја сваке Изборе са 92.05%?
"као", него у смислу промене државе. белорусија је врло слична црној гори у том смислу

Шта је било јуначе,
нема Вас да спроводите вашу жељену "Демократију"?
Мало вам демократија узјеубала шминку?:D

У толикој мери,да сте решили да силне Дефиците преусредите на сопствене Народе,лишавајући их сопствене,елементарне егзистецијелене Сигурности?:(

па дођи пиучко једна,Прилети да се огледамо,
не смеш ГОУВНО ЈЕДНО зато што си огрезао у лаж,превару и лихварство.

решиће Вас и Лукашенко и Путин све заједно,ускоро.:D
пусти деду да се пензионише у флориди
 
Који стандард, јел онај с улица градова где људи спавају у картонским кутијама, у канализацији, под мостовима...?
Градови у којим и полиција не сме ноћу да зађе у многе квартове?
Тога у Белорусији и Русији нема а ти тртљај и даље, то ти је и онако заштитни знак?

А ово је Минск:
https://youtu.be/DczN5Iq9AW4
@bas kao Jel' istina ovo što ZX tvrdi, da živiš u kartonskoj kutiji?
 
@bas kao Jel' istina ovo što ZX tvrdi, da živiš u kartonskoj kutiji?
pazi, to ulicarenje moze da prodje u kaliforniji, a kod mene kada zaveje i opali minus, ne pomazu nikakvi kartoni, 5 meseci zima traje, ako krene mecava, a ti na hajveju, mozes i da prenocis u kolima [samo gledas da nisi na rezervi]; ove godine sam samo jednom odustao da ne idem na posao, a jednom sam se jedva vratio kuci... sad sam uzeo awd da se ne zezam vise sa zimskim gumama

ja imam ranch house, kao i vecina nas, 30 godina kredit, vec je proslo 10, fiksna kamatica, finansijska 'ladovina, pa sam uleteo za nova kola opusteno
 
Poslednja izmena:
Znači ne živiš u kartonskoj kutiji, pretpostavljam da si zadovoljan standardom života.

Ne znam zašto onda laže ovaj @zx16 da živiš u kutiji i da policija ne sme da priđe tvom ranču br. 42.
pa ne bih bio ovde da nisam zadovoljan standardom
ovde mi belci, pa i srbi, vecinom zivimo izvan gradova, recimo na pola sata voznje od centra, zivimo rastrkano, razudjeno, izolovano od da kazem gradske vreve, skroz bezbedno, dobri smo sa policijom, ali on je u pravu, a demokrate su krive sto su mnogi gradovi upropasceni, i sto broj beskucnika raste
tramp je pokusao sa carson-om tu da popravlja, ali eto... mnoge metropole, tj.. neki kvartovi postaju hellholes, statisticki su to demokratski, a republikanski ne toliko

ima nas i po metropolama, ali sto skuplji grad to nizi standard, a skuplji delovi grada su bezbedniji
znaci standard mi je duplo veci nego sto bi mi bio u bostonu ili njujorku ili la, gde bih morao da trosim duplo/troduplo vise za kucu, ili bih morao da zivim u stanu
 
Poslednja izmena:
Znači ne živiš u kartonskoj kutiji, pretpostavljam da si zadovoljan standardom života.

Ne znam zašto onda laže ovaj @zx16 da živiš u kutiji i da policija ne sme da priđe tvom ranču br. 42.
sustina je da li dajes 1-nedeljnu ili 2-nedeljnu platu na stanovanje, da li places sebi ili drugome morgidz, i sta dobijas za to - to su ameri shvatili za vreme korone, pa je krenuo egzodus iz velikih gradova ka zelenijim pasnjacima... u medjuvremenu je sve skocilo, i sada opet sledi slom, samo ne znamo cega prvo, a mozda i ne bude svega

a zx je u pravu, pa zato ne odlaze samo porodicno ljudi, vec i biznisi, evo npr.:
Hedge funds are running out of U.S. cities to defect to - just ask Ken Griffin. He is among the many managers contemplating leaving his home city due to crime. We have documented extensively how many former city residents have felt the urge to leave Chicago - a scene that has also played out in major American cities like New York and San Francisco.

"My Patience Is Wearing Thin": Citadel's Ken Griffin Is At His Breaking Point With Chicago

teaser image
“We’re getting to the point that if things don’t change, we’re gone. Things aren't changing."
 
Poslednja izmena:
ja imam ranch house, kao i vecina nas, 30 godina kredit, vec je proslo 10, fiksna kamatica, finansijska 'ladovina, pa sam uleteo za nova kola opusteno
Е то је суштина америчког живота. Ти у ствари немаш ништа да је твоје јер ако се деси неко њесра, не платиш банци рату, оде ти на улицу.
Пре 20 година био је случај са једним нашим у Канади, исто је као и сви имао кућу, ауто, намештај али све на кредит. Радили он и жена. Остао он без посла а женина плата није могла да покрива трошкове и почели проблеми са плаћањем обавеза па су прво остали без аута. Пошто су живели као ти на периферији града, почели проблеми са жениним одласцима на посао. Завршило се тако што су на крају избачени на улицу са двоје деце. Он пукао и обесио се и када се све прочуло, онда су Срби сакупљали прилог и жена се са децом вратила родитељима.
Све је тамо лепо док си млад и здрав и имаш сигуран посао. Али ако се разболиш или останеш без посла а имаш кредите.....
Већ сам писао о томе. Живео сам у Канади која је далеко испред САД-а по многим стварима али сам напустио тај систем када сам схватио да ће ми тамо живот проћи између пиџаме, радног одела и плаћања рате кредита!
 
Poslednja izmena:
@bas kao Jel' istina ovo što ZX tvrdi, da živiš u kartonskoj kutiji?
Шта желиш да постигнеш извртањем мојих речи? Где сам написао да он лично живи у картонској кутији? Цитирај ми ту тврдњу?
Није ни чудо што вас жене у црном не воле. Лажете за медаљу! Лажима зарађујете кинту од оног распалог Сороша!
Али полако.....
 
не платиш банци рату, оде ти на улицу.
Пре 20 година био је случај са једним нашим у Канади, исто је као и сви имао кућу, ауто, намештај али све на кредит. Радили он и жена. Остао он без посла а женина плата није могла да покрива трошкове и почели проблеми са плаћањем обавеза па су прво остали без аута
pa ne ides bas odmah na ulicu, ni auto ti ne uzmu bas odmah, i zato imas rezervni
greota taj slucaj, mnogi ameri su imali bankrot, pa nisu na ulici, evo ja i zena isto, pisao sam vec, ali to tek ide opet na mnoge, jer cene divljaju, a plate stagniraju
Живео сам у Канади која је далеко испред САД-а по многим стварима али сам напустио тај систем када сам схватио да ће ми тамо живот проћи између пиџаме, радног одела и плаћања рате кредита!
da si ostao sad bi bio milioner koliko bi ti cena kuce porasla
 
pa ne ides bas odmah na ulicu, ni auto ti ne uzmu bas odmah, i zato imas rezervni
greota taj slucaj, mnogi ameri su imali bankrot, pa nisu na ulici, evo ja i zena isto, pisao sam vec, ali to tek ide opet na mnoge, jer cene divljaju, a plate stagniraju

da si ostao sad bi bio milioner koliko bi ti cena kuce porasla
Да сам остао, живот ни ми пропао између пиџаме, радног одела и рата кредита!
То сам заменио Русијом.
Да сам остао, не би имао супругу која је класична руска лепотица и Рускиња која за мужа гине. Сем ње и некретнине, у Русији је менталитет другачији па ми је осећај као да сам у Србији. Словенски народ, иста вера сличан језик.
У Канади сам чекао викенд да могу негде да изађем а кад изађем и видим гомилу оних дебелих девојака, воља за изласцима је брзо пролазила.
Једноставно речено, два света која су апсолутно супротна.
 

Back
Top