Belgijski ovčar - Malinoa

Stvarno to misliš?

Večeras sam bio tamo i doneo ovu sliku, i mislim da sam ubedio njenu vlasnicu da se registruje ovde. Pokazao sam joj moje postove, da bi mi na kraju priznala da prati ovu temu od kada sam joj Azru doneo :)
(A ja sam se zbog Azre i registrovao!)


Dakle, možete očekivati pitanja, podpitanja, pitanjca i, nadam se, priče iz prve ruke. :klap:

e pa sada ocekujemo i da ona pocne da pise
i postavlja nove slike
 
img0848kb.th.jpg
[/URL][/IMG] pozdrav svim ljubiteljima pasa.evo i mi da se prikljucimo ljubiteljima ove predivne rase.
 
Aj' slobodno citiraj i to da smo jedan int. kinološki sudija i ja na jednoj sedeljci kod zajedničkih rođaka/prijatelja/kumova jednog dugogodišnjeg okorelog dobermandžiju zapalili za malione, sviđa mu se što su zdravi, ne kupiraju se, nemaju problema sa dlakom... Njegov sadašnji doberman je republički šampion ali propade čovek plaćajući veterinara, počev od toga da su mu jedva uši podigli, pa sve do ekcema sa kojima muče muku par godina unazad...
 
Aj' slobodno citiraj i to da smo jedan int. kinološki sudija i ja na jednoj sedeljci kod zajedničkih rođaka/prijatelja/kumova jednog dugogodišnjeg okorelog dobermandžiju zapalili za malione, sviđa mu se što su zdravi, ne kupiraju se, nemaju problema sa dlakom... Njegov sadašnji doberman je republički šampion ali propade čovek plaćajući veterinara, počev od toga da su mu jedva uši podigli, pa sve do ekcema sa kojima muče muku par godina unazad...

MIslim da je to apsolvirano, mimi's mom. Ali, ok, prvom prilikom kada se (ponovo) pokrene tema o vojnim psima, postovaću Tvoje reči. :)
 
Mileva daj neku "macku"za Yakija da ga parimo, nemamo jos potomstvo njegovo

Moj malinoa je preskakao ogradu od 180 cm bez problema. malinoe pocinju da zamenjuju nemacke ovcare u policiji vojci... Jer su to psi koji 4 sata dnevno spavaju.Oni su poslusni zele da vam ugode. Izuzetno su jaki i izdrzljivi. neverovatno je koliko je ova rasa dobra.


Kovač, evo, samo tri strane unazad sam išla, pa za početak, pogledaj ovu selekciju, možda ti se neki i svidi. (Moj favorit je Astor, baš je dasa.)
 
Kovač, evo, samo tri strane unazad sam išla, pa za početak, pogledaj ovu selekciju, možda ti se neki i svidi. (Moj favorit je Astor, baš je dasa.)
Hvala mimi's mom,neću moći dugo da razmišljam,najbitnije mi je da stupim sa nekim u kontakt,a koliko vidim slabo se javljaju u poslednje vreme.

Baja srecnik
danas je dolazila snajka Tija
dsc00123tv.jpg
[/URL][/IMG]
Biće malih malinica super :klap:
 
meni lično Golijat nije najlepši malnino
ne mislim sad na mog Baju (naravno da svako svog psa voli najviše) ali recimo Astor mi je neuopredivo lepši od Golijata

ovo naravno pišem laički, nisam sudija,ne gledam to knjiški....jednostavno Golijatovu glavu mi oko ne hvata previše-kao da ima neke nabore..glupo sam objasnila ali tako nekako
on je sigurno izuzetan pas, pravi radni, nije samo ljubimac kao vecina predstavljanih na temi...u to ne ulazim...

jednostavno kada bi trebala da biram između Golijata i Astora ni trenutka se ne bih dvoumila-Astor....



inače najlepši malino kojeg sam vdela je daleko prerastao standarde malinoa, gotovo potpuno crn, ma da se smrzneš kad ga vidiš - imao ga je nažalost prevarant, lažov i lopov (bar prema meni) Branko iz Mladenovca (lik inače radi po Belgiji sa malinoima)
 
Mi smo propustili i ovo teranje...
Mislim da malinoa nije toliko popularna rasa da bih uspeo tako lako da udomim štence.
A poznato je da kuja mnogo može da ošteni...tako da pokušaću da uzmem još koji trofej na izložbama.
Za sada imamo jedan CAC,CACIB,i prvaka rase,a već u subotu je CAC izložba pa ćemo videti...:)
 
Nisam prijavio da su se za vikend oko Đurđevdana Zara (lab) i Azra (malinoa) družile. Kako je to izgledalo:
Prvi dan smo išli zajedno u šetnju, na povocu. Zara, naravno, naskakala na Azru dok je ova trpela. Ali ne zadugo, popi*kale su se da je zvonilo! Naravno, Zara je dobila batine. Od tada, još smo par puta šetali zajedno, uz uzajamno ignorisanje, to jest, Zara se pravila blesava, kao da Azre nema, a Azra ionako više nije primećivala Zaru.
Glupav kakav jesam, nisam napravio ni jednu sliku. Missimm, prvo kafa i rakijica, pa onda šetnja :) Telefon sam redovno zaboravljao!
Inače, već u subotu sam Zaru pustio bez povoca, ali se nije približavala Azri. Šetale su, ali na "respektnom" odstojanju. Uz ignorisanje, naravno.
Sve u svemu, sada se zna "ko kosi a ko vodu nosi", i to mi je drago, jer je to prirodno.
 

Back
Top