Belgijski ovčar - Malinoa

Biće ona jedna prava Sosa! Kod nas, u Banatu, imaš opciju da je "jadna, ta vid', nema načem da leži" i "ta, ovo je prava kera, zdrava, ima o'kle da laje!".
Šalim se malo, znam kakvi su malinoi. Ako je neko vid'o debelog, to ili nije malinoa, ili je neko kratkovid.
Važno je da su zdravi, a to im vidiš o'ma po okama, samo treba da se zagledaš.
 
... lako je prići, valja uteći :)

e to su mislili svi ono koji su
a) procenili da će pre oni da protrče 5 metra od kapije (uvek zaključane, istina sa ključem u bravi:mrgreen:) do ulaza u kuću no što će DOna sa kraja dvorišta a to je nekih 50m...posle kriv im đavo
b)mislili da nijedan pas ne može iz mesta da dohvati visiko podignutu ruku dvometraša (tuka u našem vazdušnom prostoru sa coljem iščikavanja zlatnog mi kučeta)
c) iako su profi dreseri i imaju preko 50 pasa u sopstvenoj firmi da će DOna dozvoliti da u njenom dvorištu njoj neko nešto (ma kakav autoritet imao kod ostalih) naređuje a da to nismo mi
 
Biće ona jedna prava Sosa! Kod nas, u Banatu, imaš opciju da je "jadna, ta vid', nema načem da leži" i "ta, ovo je prava kera, zdrava, ima o'kle da laje!".
Šalim se malo, znam kakvi su malinoi. Ako je neko vid'o debelog, to ili nije malinoa, ili je neko kratkovid.
Važno je da su zdravi, a to im vidiš o'ma po okama, samo treba da se zagledaš.

poznato mi je
čak i i naša snajka iz Novoga Sada lepa pa debela...ustvari nije debela, malo je zagrljajasta, onako da žmkne što bi se rklo u ovim krajevima....

ne može Baja ni u ludilu da bude debeo
prvo on je non stop pušten a dvorište je 5 ari...treba to neprekidno obilaziti, patrolira gore no Nemac, neprijatelji su brojni, os poštara, preko đubretara, mačaka i sličnih sumnjivih lica....
svakodnevne šetnje pored reke, trasa je nekoh 10 km koju mi pređemo, a DOna i Baja trče ispred nas jedno 20m pa dotrče do nas, pa u reku, pa na vreh bedema (koji je jedno 20m pod kosinom) i tako oni istrče mnogo više od tih 10 km....sa Bajinog tela može anatimnija da se szudira, svaki mišić definisan, kad ga popneš on tvrd ko kamen.
 
Prvobitno je bila Lara (privremeni vlasnik je dao to ime), a sada je Azra (kombinacija slova imena moje kere, Zara). Ima, hm, teško je pogoditi, oko 5-6-7 meseci. Možda ima i više, ne znam. Nadam se da ću u petak moći da je slikam, pa sledeći ponedeljak kačim slike.
Kada smo već kod anatomije, sa Azrine se može videti skelet... Ali, siguran sam, za par meseci će i mišići moći da se definišu.

"zagrljajasta" :) lepši izraz za kere nisam nikada čuo ni pročitao :)
 
Prvobitno je bila Lara (privremeni vlasnik je dao to ime), a sada je Azra (kombinacija slova imena moje kere, Zara). Ima, hm, teško je pogoditi, oko 5-6-7 meseci. Možda ima i više, ne znam. Nadam se da ću u petak moći da je slikam, pa sledeći ponedeljak kačim slike.
Kada smo već kod anatomije, sa Azrine se može videti skelet... Ali, siguran sam, za par meseci će i mišići moći da se definišu.

"zagrljajasta" :) lepši izraz za kere nisam nikada čuo ni pročitao :)

more...to ti izraz za pravu žensku:zper::zper:
 
Ma stvarno je Baja! :super:

Hehe, pričam ja sa mimi's dad tako o ograđivanju dvorišta, možda na proleće, i kaže on "Onda ćemo moći da..." i ne stiže da završi, završavam ja rečenicu! :zcepanje: Kaže "A šta si ono pričala o feretkama protiv veverica?" (pošto sad treba da zasadimo oko hektar lešnika) a ja kažem "Ma jok, i to će malinoa! :whistling:" Sve radnje rade! :worth:
 
Danas idem da je vidim. U ponedeljak izveštaj (i slike, ako vreme dozvoli). Koliko sam se čuo sa novim vlasnicima, zaključio sam da je ok. Hej, pa sutra je tek sedam dana kako je tamo! Čujem da je počela da štiti svoj habitat, ali da ne pišem bzvz... videću da li će me pustiti da joj pogledam oke :)

Ako uteknem, čitaćete izveštaj :)

(Hvala na interesovanju, donamileva)
 
dobro veče
vratili smo se iz šetnje
zadnji deo trase išla sam sa kratkim rukavma
inače nije baš toplo, ali brzi hod a i šok....
sreli smo jednog pit bula
bio je na povocu, mužijak, ustremio se na Baju, ali ništa strašno, obojca su bila na povocu, pita nas tip ima li pasa na dole odakle dolazimo, nema kažemo mi i on produži...
međutim u povratku uoči nas taj pas, pušten pojuri ka nama, Alfa kaže Baji sedi, ovaj sedi pored nas, mi se ne pomeramo....čovek zove svog pita, al ovaj ne brenuje, prišao je i krenuo ka Baji. Gledaju se, baja i dalje sedi pored Alfe jer mu ovaj to kaže...onda se pit opako približi i krene da njuši Baju...e to je bio pgrešan potez...Baja zareži ali ovaj ne odustaje ...i onda Baja krene na njega....ja sam umrla....oterao ga je pet metra od nas, vlasnik je došao, al pa on ne sme da priđe od Baje...i onda pozovemo mi Baju, on svog psa, razdvoje se, mislim nisu se oni uopšte ni ujedali, više je bila galama, ono odmeravanje snaga u čemu je Baja ispao baja...pita nas tip jelte jer ovaj malino iz borbi...kakve crne borbe pa on je moj sin...ma izuzetno je vešt...ma mislim se ja nije ovaj tvoj zao inače...i onda nam on kaže da njegov pas ima 2 godine, da je mezimac, spava sa decom, i eto nema nii previše kontakata sa psima, mužijake ne voli )pa koj mužijak ih pa voli mislim se, ovaj moj baja prvi je homofobičan) uglavnom neki miroljubiv pas tj nije vaspitavan agresivno....
i tako...
ispade Baja frajer, dobio je pogrešan osećaj nadmoći, lažan osećaj da sa svakim može da izađe na kraj...i do sad se kurčio, a sad neće moći da se živi od njegove dominacije nad svakim mužijakom kojeg sretne....
 
Azra je sada sasvim ok.
Elem, slika nema, jer sam došao oko 5 ujutru, po mraku (po kiši), kod novih vlasnika, pa sam bio na putu, pa sam opet došao kod njih - opet po mraku (i opet po kiši). Ukratko, već je (za sedam dana!) dobila par stotina grama na težini, nema više onako špicasto dupe (što bi rekao moj sin), konce je sama počela da skida, upozoravajuće reži na nepoznate, novu gazdaricu gleda očima punim obožavanja (i ja bih, da me tako hrani...).
Interesantno je da se baš to veče kada sam opet navratio do njih Azra oslobodila lanca (nije onako kako zamišljate, to je više lančić dok se ne ogradi boks kako valja), i da je sela na trem i nije mrdnula dalje - a dvorište nije ograđeno.
Nije ni meni bilo sve jedno da joj priđem, pa sam zamolio novu vlasnicu da me prati dok joj prilazim. Šta reći, pravi malinoa: "Ok, ti si za sada naš, možeš da me pomaziš, ali ja svejedno gledam u gazdaricu dal' da skočim na tebe na njen mig, il' da te trpim i dalje".
Inače, moj sin je proveo dobrih pola sata sa njom u kućici (jer je "kućica" veličine fine garsonjere), a ona mu je sve vreme ležala u krilu, sve se podmećući tipa "Svrbi me tu, tu, pa tu, eeee, baš tuuu".
Uzgred, večeras sam sreo bivšeg vlasnika i ispričao mu ovo što sam napisao ovde. Srećan je zbog Azrine (Larine) dobre sudbine. (bila je i suzica u oku...)
Eto, ukratko, najnovije o Azri. Biće slika, i sam jedva čekam da je ponovo vidim, da vidim kako napreduje, i čujem nove dogodovštine :)

p.s.
Baja je sada baja do j.ja! I nije pogrešan osećaj nadmoći! Oni imaju neki svoj bušido, jači je onaj koji je mentalno jači, a ne fizički.
Ura za Baju!
 
Poslednja izmena:
Azra je sada sasvim ok.
Elem, slika nema, jer sam došao oko 5 ujutru, po mraku (po kiši), kod novih vlasnika, pa sam bio na putu, pa sam opet došao kod njih - opet po mraku (i opet po kiši). Ukratko, već je (za sedam dana!) dobila par stotina grama na težini, nema više onako špicasto dupe (što bi rekao moj sin), konce je sama počela da skida, upozoravajuće reži na nepoznate, novu gazdaricu gleda očima punim obožavanja (i ja bih, da me tako hrani...).
Interesantno je da se baš to veče kada sam opet navratio do njih Azra oslobodila lanca (nije onako kako zamišljate, to je više lančić dok se ne ogradi boks kako valja), i da je sela na trem i nije mrdnula dalje - a dvorište nije ograđeno.
Nije ni meni bilo sve jedno da joj priđem, pa sam zamolio novu vlasnicu da me prati dok joj prilazim. Šta reći, pravi malinoa: "Ok, ti si za sada naš, možeš da me pomaziš, ali ja svejedno gledam u gazdaricu dal' da skočim na tebe na njen mig, il' da te trpim i dalje".
Inače, moj sin je proveo dobrih pola sata sa njom u kućici (jer je "kućica" veličine fine garsonjere), a ona mu je sve vreme ležala u krilu, sve se podmećući tipa "Svrbi me tu, tu, pa tu, eeee, baš tuuu".
Uzgred, večeras sam sreo bivšeg vlasnika i ispričao mu ovo što sam napisao ovde. Srećan je zbog Azrine (Larine) dobre sudbine. (bila je i suzica u oku...)
Eto, ukratko, najnovije o Azri. Biće slika, i sam jedva čekam da je ponovo vidim, da vidim kako napreduje, i čujem nove dogodovštine :)

p.s.
Baja je sada baja do j.ja! I nije pogrešan osećaj nadmoći! Oni imaju neki svoj bušido, jači je onaj koji je mentalno jači, a ne fizički.
Ura za Baju!

e ovo je baš pravi opis
tako i moji reaguju
tj tako reaguju sa Alfom
kad sam ja sam Dona smatra da je odgovorna za sve nas
sve sluša, ali ako se pojavi neko nečpoznat pored ograde...džabe je ubeđivati da je sve uredu
nije dok ona ne proceni
kao da joj je Alfa ostavio zadatak da pazi na nas



inače danas je OKrutni Baja imao pranje zuba
Ana mu četkicom trlja one zube od pla metra
i prolazi jedna baba i krene da se krsti...kao kuku dete će te pojede...

mislim...za Anu će da pojede sve redom....
 
POŠTO KAO LEPLJIVA IZGLEDA NIJE DOVOLJNO VIDLJIVA, MORAM I OVDE OVAKO DA POSTAVIM OVU TEMU!

Odnosi se na nove članove, da nam ne bi dodatno otežavali posao prijavljujući postove umesto da odgovore na njih. I još dve stvari, kao molba, caps lock se na forumu tumači kao vikanje a zaključan profil onemogućava čak i dobronamerne savete onih koji mogu da pomognu u snalaženju na forumu.
 
POŠTO KAO LEPLJIVA IZGLEDA NIJE DOVOLJNO VIDLJIVA, MORAM I OVDE OVAKO DA POSTAVIM OVU TEMU!

Odnosi se na nove članove, da nam ne bi dodatno otežavali posao prijavljujući postove umesto da odgovore na njih. I još dve stvari, kao molba, caps lock se na forumu tumači kao vikanje a zaključan profil onemogućava čak i dobronamerne savete onih koji mogu da pomognu u snalaženju na forumu.
Znači vičeš? :D
 

Back
Top