Belgijski ovčar - Malinoa

Ljudi recite mi vasa misljenja planiram uzeti ovog psa.

Imam veliko dvoriste, predvece bih ga pustao da se istrce. Po danu u boksu. Setao bi ga po selu .... Igrao bih se s njim,loptica tako to, tutorijali za dresuru iz knjige 101 pseci trik.
E da li on moze da bude noci na zici i lancu, zica je duga oko 20 metara. Znaci da li je pas za zice. Samo noci to planiram. Ako neko ne zna na sta konkretno mislim ovo na zici, lanac prikacen na zicu i on trce po dvoristu u toj duzi od 20 metara i lanac duzine 4 metra ... Hvala Vam !
 
Ljudi recite mi vasa misljenja planiram uzeti ovog psa.

Imam veliko dvoriste, predvece bih ga pustao da se istrce. Po danu u boksu. Setao bi ga po selu .... Igrao bih se s njim,loptica tako to, tutorijali za dresuru iz knjige 101 pseci trik.
E da li on moze da bude noci na zici i lancu, zica je duga oko 20 metara. Znaci da li je pas za zice. Samo noci to planiram. Ako neko ne zna na sta konkretno mislim ovo na zici, lanac prikacen na zicu i on trce po dvoristu u toj duzi od 20 metara i lanac duzine 4 metra ... Hvala Vam !

Prvo, takvom psu je malo (barem se meni čini) to aktivnosti koliko ti planiraš da mu priuštiš a drugo, nijedan pas nije isti, svaki je ličnost za sebe i moraš različit pristup da imaš u zavisnosti od karaktera psa. I treće, skoro sam čula a i ima mi logike da od sajle može trajno da im strada sluh. Ali opet, neka proceni neko ko ih ima a ne samo voli i divi im se (kao što je samnom slučaj).

Andriana, svaka čast! :)
 
Ej ljudi kolika se krece cijena stenadi od malinoe. Kod nas u republici srpskoj pise da je 200 KM kod jednog, to dodje 100 eura.
Je li to ta cijena ili je to neka mućka :)
Evo tacno oglas sto sam nasao za 100 eura(200 KM)

http://www.pik.ba/artikal/372832/stenad-belgijski-ovcar-malinoa/#sta=slike

Imate tu sve pise na informacijama i pod detaljno, a u pitanja, pishe da je cistokrvni odgovorio nekom korisniku, ako ne laze ;). Vasa misljenja na cijenu itd. . .
 
Poslednja izmena:
Ljudi recite mi vasa misljenja planiram uzeti ovog psa.

Imam veliko dvoriste, predvece bih ga pustao da se istrce. Po danu u boksu. Setao bi ga po selu .... Igrao bih se s njim,loptica tako to, tutorijali za dresuru iz knjige 101 pseci trik.
E da li on moze da bude noci na zici i lancu, zica je duga oko 20 metara. Znaci da li je pas za zice. Samo noci to planiram. Ako neko ne zna na sta konkretno mislim ovo na zici, lanac prikacen na zicu i on trce po dvoristu u toj duzi od 20 metara i lanac duzine 4 metra ... Hvala Vam !

nažalost već 7 meseci viđam jednog prelepog malinoa koji je non-stop vezan i to za banderu. Istina, kažu ljudi koji žive u okolini pnrošeta ga tip ponekad....
znači nažalost sve može:dash::dash::dash:
pitanje je samo da li je pošteno
 
Ej ljudi kolika se krece cijena stenadi od malinoe. Kod nas u republici srpskoj pise da je 200 KM kod jednog, to dodje 100 eura.
Je li to ta cijena ili je to neka mućka :)
Evo tacno oglas sto sam nasao za 100 eura(200 KM)

http://www.pik.ba/artikal/372832/stenad-belgijski-ovcar-malinoa/#sta=slike

Imate tu sve pise na informacijama i pod detaljno, a u pitanja, pishe da je cistokrvni odgovorio nekom korisniku, ako ne laze ;). Vasa misljenja na cijenu itd. . .

to su dobra štenad od solidni roditelja ako si planirao uzeti malinou nemoj čekati
 
Uzecu ja Malinou, ali evo da napisem njeove uslove zivljenja kod mene?
PO danu u boksu ce biti posto imam musterije u dvoristu non stop pa ce bojati svi verovatno :), navece i do jutra pustan u dvoriste od 2 dunuma :). Vezbacu ga dresirati iz knjige 101 pseci trik itd. Jednom sedmicno cu ga voditi na selo na livadu da se istrce malo itd ... :) Sta velite da li ce mu prijati ovo ?
 
Uzecu ja Malinou, ali evo da napisem njeove uslove zivljenja kod mene?
PO danu u boksu ce biti posto imam musterije u dvoristu non stop pa ce bojati svi verovatno :), navece i do jutra pustan u dvoriste od 2 dunuma :). Vezbacu ga dresirati iz knjige 101 pseci trik itd. Jednom sedmicno cu ga voditi na selo na livadu da se istrce malo itd ... :) Sta velite da li ce mu prijati ovo ?

Čak i pas koji je non-stop pušten po dvorištu, poput mojih ne može da išćeka trenutak kada će da ide u šetnju. Zato je po meni jednom sedmično malo
 
Pozdrav za donumilevu :), iz razloga zato sto od pocetka otvaranja teme do danas nije prestala biti aktivna !

Nisam imao prilike nikada da se srecem s ovim psom. Interesuje me je li dobar cuvar kuce, neki govore od preterane igre s njim razmazis ga i nece biti dobar cuvar. :)
Ukljucite se svi sa raznim komentarima, :)
 
Poslednja izmena:
Srela sam skoro kerušu u parku, na povodniku i sa korpom. Pričala sam sa vlasnikom, sve vreme smo držali razmak od nekih metar ipo-dva, a kad sam se njoj obratila, ona je spustila glavu, pogledala me popreko, ustuknula jedan korak i sasvim tiho zarežala. Verujem da su bolji čuvari od NO jer se više vezuju za vlasnika i manje ih ima a nema ni toliko izraženog raslojavanja na radne i eksterijerce kao kod NO pa je kvalitet rase ujednačeniji, u svakom slučaju, kad me neko pita da mu predložim neku rasu za čuvara, predlažem njih ili šarce.
 
Jedan mi je rekao preko neta da ako ovom psu ne pruzim socijalizaciju da ce pas lajati na sve i da cu ga baciti posle 6 meseci :( , a ja to ne zelim. Pa kako da postupam s njim, a da ne bude dosadan i da mi laje na sve :(. Hocu da bude dobar pas i da ne da nikome uci u dvoriste kada je pustan :)
 
ja imam dva psa, Donu ženku koju čuvamo od godinu dana, znači gotovo formiranu pseću ličnost, i Baju njenog sina kojeg čuvamo od 340g.
To su dva različita karaktera, Baja je blaži, umiljatiji dok je Dona kod nas došla sa karakteristikom oštrog, čak preoštog psa koji nije imao nikakav kontakt sa decom (čak ih nije ni videla) a i broj ljudi sa kojim aje bila u kontaktu izuzetno mali - služben.
Oba psa su vezana za nasa, odana do bola, naročito za decu (Dona je i jednom napala osobu koja je ugrožavala naše dete) apsolutno reaguju na sve komande i ne laju bez veze. Istina Baja je skloniji da ponekad zalaje i na sumnjiva lica tipa poštar koji ide ulicom, a DOna samo ako dotični dođe do ograde. Sve u svemu nisu lajavi za bezveze, oglase se uvek lavežom kad neko prilazi dvorišu ali kad mi reagujemo, pojavimo se na terasi, u dvorištu i sl oni prestanu. Istina, na pojevu mačke komanda da prestanu da laju mora da se ponovi par puta (ja) dok mm slušaju iz prve.
Psom, a naročito ovakvim, mora da se non-stop čovek bavi, da mu posvećuje pažnju daje zadatke i sl
Predlažem ti da pročitaš kompletno celu temu, ima tamo dosta pisano o ponašanju, šta , kad i kako u raznim fazama, možda ti nešto da odgovor na dileme koje imaš
 
Hvala ti, iscitao sam ja dosta bas i stigao tamo do prepirki nekih itd .. Pa dosadilo .
Inace uzeo bih ja ovog psa odmah, ali imam vec jednog star je 10 godina mjesanac jedan, vec ne laje vise kao prije niti je aktivan nishta ulenio se totalno, a 2 psa ne mogu. Jedva cekam da nabavim malinou
 
Poslednja izmena:
Uzecu ja Malinou, ali evo da napisem njeove uslove zivljenja kod mene?
PO danu u boksu ce biti posto imam musterije u dvoristu non stop pa ce bojati svi verovatno :), navece i do jutra pustan u dvoriste od 2 dunuma :). Vezbacu ga dresirati iz knjige 101 pseci trik itd. Jednom sedmicno cu ga voditi na selo na livadu da se istrce malo itd ... :) Sta velite da li ce mu prijati ovo ?

to su super uslovi
 
Pozdrav!
Pročitao sam prvih i poslednjih desetak stranica teme (mnoooogo mi je da čiam svih 237). Razlog čitanja (i pisanja ovog posta) je jedna ženkica malinoa koja je, posle par meseci zlopaćenja, najzad našla svoj novi dom, i ljude koji će je voleti i brinuti o njoj - a posle informacijama o malinoima koje sam ovde pročitao - i ona će brinuti o njima i voleti ih.
Naime, par dana pre nego je trebalo da bude uspavana (prethodni vlasnik apsolutno nije mogao više da brine o njoj), pronašao sam joj usvojitelje. Tog dana je sterilisana.
Pitanje glasi: postoperativna nega i ishrana? Znam koliko su specifični u mnogim stvarima, pa me interesuje da li ima specifičnosti i u tome? Za sada, mislim da novi vlasnici ne greše: prvog dana, par sati posle operacije, davali su joj po malo vode ili blagog čaja od kamilice, drugog dana je počela da liže ranu i prihvatila je malo hrane (par natopljenih granula), a jutros (treći dan) ustaje i maše repom. Slaba je i dalje, naravno, što zbog operacije, što zbog neuhranjenosti i opšte slabosti organizma.
Ima li neko koristan savet, najbolje iz iskustva?
 
Palentica ukuvana pilećom supicom sa dodatkom mesa i šargarepica iz supice su idealni za post-op. oporavak, jer se tako sprečava zatvor zbog kog mogu da popucaju konci i da se otvori rana. Izbegavati suve granule i pirinač. Šetnja lagana bar još nedelju posle skidanja konaca, što manje skakanja, a sve ostalo posle ide normalno. Kao sa tvojim labom, čak i količna hrane, jer Belgijanci imaju brži metabolizam pa im treba više energije u odnosu na masu a kako su lakši od labova, to dođe na isto. Ono što je bitnije je da porade na socijalizaciji jer malinoe mogu da budu problematične ako se "ispuste", s obzirom da su po prirodi čuvari, dominantni psi.
 
Najnovija informacija: danas je bila u šetnji, kratkoj doduše, ali je uradila ono što bi svaki malinoa uradio: bila je nepoverljiva prema strancima, a poslušna prema vodiču.
@donamileva, pitam za dodatnu ishranu, da li je potrebno davati više vitamina, minerala, ili će to sama uzeti iz ponuđene (upravo te vrste ishrane koju si nabrojala)? Za jogurt se slažem, ne može da škodi i lako se vari, mladi sir i pavlaka... hm, hajde mladi sir, osim kalcijuma može da ima i blagotvorno dejstvo na probavu, ali pavlaka mi malo čudno, mnogo mlečne masti ima? Da se ne prokaki?

(dok sam čitao i odgovarao na donamileva post, stiže post i od mimi's mom, pa dopunjujem)

@mimi's mom
Hvala! I ja sam isto razmišljao, ali mi je trebala potvrda. Da, brži metabolizam imaju, to mi je poznato. I, da, socijalizacija je bitna - mislim da će da se odradi, mlada je kuja, i sve češće traži fizički kontakt (naslanja bradu na nogu vlasnika).
Kada se oporavi, biće mi neizmerno zadovoljstvo da postavim slikice ovde :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top