Belgijski ovčar - Malinoa

easyB

Primećen član
Poruka
719
Opis vađenja konaca: "Doš'o vet, ona na njega grrr, ja došla i ona mi legla u krilo i lizala mi ruku dok je ovaj vadio konce". (biće slika, ja sam 50km daleko od Azre, nije da mogu često da je obilazim, ali se često čujem sa usvojiteljima.)

Poslednja izmena:

efremovski

Početnik
Poruka
7
Postovani!
Zbog nedostatka muskih pasa Belgiskog Malinoa sa pedigreom u Makedoniji primoran san na ovaj potez.
Imam kuju koja se zove Marta i njen sledeci ciklus parenja bi bio negde pocetkom Januara 2011 godine.
Marta ce imati skoro 2 godine, i mi je potreban potreban pas koji bi je spario.
Sto juznije to tuznije, bilo bi dobro da se neko javi koji je blize Makedoniji, (ali sta je tu je) moze da bude i sa Marsa samo da nije u krvnom srodstvu sa Martom.
Ovde je njena slika i bice link od njenog rodovnika. Molim vas da me kontaktirate na moj licni mail: efremovski@yahoo.com
Hvala!
efremovski

http://s307.photobucket.com/albums/nn293/efremovski/?action=view&current=CIMG0034.jpg&newest=1
p.s nisam siguran za slike dali ce izaci ali svako ko je zainteresovan mogu mo poslati rodovnik za proveru.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Postovani!
Zbog nedostatka muskih pasa Belgiskog Malinoa sa pedigreom u Makedoniji primoran san na ovaj potez.
Imam kuju koja se zove Marta i njen sledeci ciklus parenja bi bio negde pocetkom Januara 2011 godine.
Marta ce imati skoro 2 godine, i mi je potreban potreban pas koji bi je spario.
Sto juznije to tuznije, bilo bi dobro da se neko javi koji je blize Makedoniji, (ali sta je tu je) moze da bude i sa Marsa samo da nije u krvnom srodstvu sa Martom.
Ovde je njena slika i bice link od njenog rodovnika. Molim vas da me kontaktirate na moj licni mail: efremovski@yahoo.com
Hvala!
efremovski

http://s307.photobucket.com/albums/nn293/efremovski/?action=view&current=CIMG0034.jpg&newest=1
p.s nisam siguran za slike dali ce izaci ali svako ko je zainteresovan mogu mo poslati rodovnik za proveru.

Pas: Baja, vlasnica Donamileva. Pisano je o njemu nadugačko i naširoko na ovoj temi, ima i slika dosta. :) To je ono najbliže, ima još par pasa u Beogradu, možda i još koji u Vojvodini (nisam sigurna gde je trenutno Andrianin Goliat, moguće da je već uveliko u Belgiji) ali svakako zdušno navijamo za Baju. Naravno, ako nisu preblizak rod, kao što je bio slučaj sa Migorinom (na forumu se sad zove Niger Lupus) Kamom.

efremovski

Početnik
Poruka
7
Sportski je i u redu da se navija ali na zalost u ovom slucaju ce biti corak, jer Baja i Marta su u krvnom srpdstvu i to po drugom kolenu. Ja sam sa Dona Milevom vec kontaktirao. Sto se tice Golijata, ja Martu ne bih zeleo da sa njime sparim jer je Golijat verujem spario sve keruse po srbiji i tako da ce naredna pokoljenja biti tesko pariti megjusobno. Znaci meni treba neka druga i sveza krv, moze iz Srbije a i Hrvatska nije problem, jedino mi Bugarska ispada iz igre jer su oni u EU a da odem sa kujom tamo bi bilo previse komplikovano.
Evo linka do Martinog rodovnika.

http://s307.photobucket.com/albums/nn293/efremovski/?action=view&current=Picture.jpg&newest=1
Hvala svima na navijanju i bodrenju, nadam se da ce cela ova akcija ipak biti uspesna.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
:think: Pitaj Niger Lupus-a, on će onda znati. I sam ima dobru kuju koju nije mogao da upari sa Bajom jer su u srodstvu. Ako ništa drugo, verujem da je u kontaktu sa Milošem, dečkom koji je ranije postovao ovde, a ima lepog mladog mužjaka sa kojim postiže solidne rezultate na agilitiju.

easyB

Primećen član
Poruka
719
@efremovski
A ako ti sve varijante propadnu, i ako ti Banat nije predaleko, možda bih ja mogao da te povežem sa jednim komšijom. Ima ženku i mužjaka, koliko ih sa terase vidim lepi su - ali zaista ne znam ni poreklo, ni kvalitet. Nije mi problem da se raspitam, samo mi treba par dana da ga "nafatam" :)
U krajnjem slučaju, mogu na PP da ti dam njegov mobilni (kada ga dobijem) pa se možete ispričati i izdogovarati.

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
drugari
hvala svima koji su navijali za Baju:worth::worth::worth:
nažalost, mi smo se već čuli i ustanovili da su psi u bliskom srodstvu:sad2:

inače da se pohvalim da je Bajin sin zvani Nindža pravi tatin sin, da na mamu nema ama baš ništa -za razliku od nje koja obožava loptice i koja je u stanju da sakrivenu lopticu na tavanu trospratne kuće nađe za tili čas i poseduje izuzetan njuh, ali je miroljubiva do bola, Nindža Niki je sa svoja tri meseca prgavac koji laje na sve moguće i nemoguće neprijatelje koji prođu pored ograe, uništava metle, četke, đubravnike, juče je iz nekog ormara u garaži gde im stoje stare (ormar zatvoren, a vrata se jako teško otvaraju) stvari izvadio kesu, pocepao je i razvuko stvari na svih 7 ari placa. Pronašao je i džak sa orasima....
i tako
Za razliku od mama Hade koja im nikada nikakvu štetu nije napravila, Nindža je izgrizo baštensko c revo -*komada jedan, patike komada 3, otirač komada jedan....sitne dečije igračke se ne računaju

naravno odbija se svaka odgovornost u pogledu gena najvećeg Antihrista Sina BAje :whistling::whistling::whistling:

Mirođija

Veoma poznat
Poruka
11.565
Pas: Baja, vlasnica Donamileva. Pisano je o njemu nadugačko i naširoko na ovoj temi, ima i slika dosta. :) To je ono najbliže, ima još par pasa u Beogradu, možda i još koji u Vojvodini (nisam sigurna gde je trenutno Andrianin Goliat, moguće da je već uveliko u Belgiji) ali svakako zdušno navijamo za Baju. Naravno, ako nisu preblizak rod, kao što je bio slučaj sa Migorinom (na forumu se sad zove Niger Lupus) Kamom.

I ja navijam za Baju!

easyB

Primećen član
Poruka
719
Kako je Azra, šta ima novo u njenom životu?

Fala za interesovanje (a pre svega, kost od krmenadle se zove kost od krmenadle :) učinilo mi se da je neka zečetina, ne znam zašto...). Elem, bio sam u subotu veče tamo (naravno, veče), što mi nije smetalo da svratim i raspitam se. Dok sam rekao "keks", moj klinac je već bio kod "zle Azre", i mazio je sve u 16! Prvo zapažanje vlasnika: Treba joj korpa. Zašto, pitam, kažu opasna je. Hm...
Kupio sam im (joj) na poklon novu ogrlicu (prethodnu, koju sam isto poklonio, je otkinula).
Jaka je, mišićava je, poslušna je, a neki lik iz sela je provalio da nije čist malinoa. Zato crkavam da je već jednom slikam i postujem ovde.
Zapažanje novih vlasnika: skače jako visoko, u šetnji trči u krug, u šetnji ne konstatuje prolaznike, u dvorište ne sme niko da uđe.
Kada uđe uz gazdu, onda ok. Do sledećeg puta.
Šetaju je sa amom koji sam im dao (Zari je premali), a ona vuče kao blesava. Kada jako vuče, prebace joj povodac oko vrata, a ona krklja, ali i dalje vuče. Nisam hteo da predložim davilicu, jer znam da kod njih to ne vredi, predložio sam smotane novine :)
Prihvatila je unuka vlasnika (4. god.), opis: " Omirisala ga je od dole do gore, bukvalno svaki centimetar. Onda je sela i gledala u mene. Onda ju je on pomazio, a ona je legla kraj njega".
Gledam Baju, pa Azra je isto tako mišićava! Nikako da nabaci koju kilu (a i kada će, kada po ceo dan jurca naokolo).
Inače, potpuno se oporavila od operacije, samo joj još ne daju kosti, plašeći se reakcije želudca. Rekao sam da pitaju veta.
Jede sve, suve granule neće da pogleda, ali ako se doda malo krkanluka u granule, čik neka joj neko priđe hrani (za to je dobila po nosu novinama, zarežala je na gazdu dok je jela - više ne reži).
Citat: "uzela je neku kost, plašila sam se da će da se udavi, pa sam joj otvorila usta i izvadila kost. Tek onda sam ukapirala šta sam uradila!" - ja mislim da je tek onda i Azra ukapirala :)
U igri najvoli plastične flaše (zašto me to ne čudi? :) ), i neumorno jurca. Donese lopticu ali se pravi blesava pa se otima oko nje. I tako. Sve nam poznato :)

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
skače jako visoko, u šetnji trči u krug, u šetnji ne konstatuje prolaznike, u dvorište ne sme niko da uđe.
Kada uđe uz gazdu, onda ok. Do sledećeg puta.

tipično za malinoe

Šetaju je sa amom koji sam im dao (Zari je premali), a ona vuče kao blesava. Kada jako vuče, prebace joj povodac oko vrata, a ona krklja, ali i dalje vuče. Nisam hteo da predložim davilicu, jer znam da kod njih to ne vredi, predložio sam smotane novine
samo politika čvrste ruke, tri puta jako da se cimne uz komandu pored i to je to
mada
sve to i ja mogu da uradim, pa da ipak ne bude tako, tj bude minut-dva pa opet juriš...kod mm ne mora ni da kaže pored
znači stvar je u stavu

Gledam Baju, pa Azra je isto tako mišićava! Nikako da nabaci koju kilu (a i kada će, kada po ceo dan jurca naokolo).
ne postoji ugojeni malino

U igri najvoli plastične flaše (zašto me to ne čudi? ), i neumorno jurca. Donese lopticu ali se pravi blesava pa se otima oko nje. I tako. Sve nam poznato
i meni
dobro je dok su metle. džogeri i đubravnici na broju

postavi slike čim budeš mogao

easyB

Primećen član
Poruka
719
Ljudi moji, ja sam u njih zaljubljena, svakim vašim postom sve više! :eek:

Zamisli, i ja! Čim dođem do kuće sa dvorištem, ima da krenem u "nabavku" malinoa! Ovaj blesavko od laba da ima društvo, a mi i sitna nam dečica čuvara, zaštitnika i još jednog ljubimca :) Eh, ne bi Azra otišla od mene da nisam na IV spratu i(ili) da nemam Zaru!

Zaista, ali zaista sjajna rasa. Čak i mi, "ne vlasnici" malinoa to priznajemo i poštujemo.

E, da, ovo sam zaboravio da ispričam: vet koji je skidao konce Azri predložio je vlasnicima da joj par dana, za svaki slučaj "Bivacinom" u spreju prskaju ranu. Sada, znajući da je "Bivacin" kada se prsne hladan kao led (pa još stomak!), jedva sam čekao nastavak priče. Prvi put su uspeli da isprskaju cca trećinu rane, i bila je bežanija u kućicu. Drugog puta nije ni bilo, jer čim vidi sprej - zzzuuummm u najdalji deo kućice :) Eto i novog načina dresure, komanda "sprej ili u kuću!" :))

Poslednja izmena:

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
pisala sam već, ali eto da opet ponovim
moja Dona ima višak muških hormona - ona je alfa uvek i svuda, čak i povremeno piški podižući nogu kao pravo muško:mrgreen:
ranije je imala običaj da ladno preskoči ogradu dvorišta, optrči okolinu, zapiša sva strateški važna mesta i da se vrati kući, stane pred kapiju i čeka da uđe.
u tim svojim ispadima ne pravi nikakvu štetu (istina, jednom donela kokošku, onako zadavljenu bezz kapi krvi, ali to je druga priča)
pošto je po prirodi nepoverljiva ne prilazi ljudima (a boga mi i niko nešto ne pokazuje želju da joj priđe) ali nas je strah da bi možda u slučaju da je neko hoće da uhvati i sl ispoljila agresiju, tako da te ispade bežanja ne dozvoljavamo

da bi ih sprečili, rešili smo da koristimo sva čuda tehnologije te smo od prijatelja dresera nabavili one progi ogrlice mislim da se zovu teletekt, znači sanekom baterijom koja reaguje na daljinac i proizvodi strujne udare određene jačine

stavimo to Doni umesto njene ogrlice i pustimo je
majala je po dvorišto dokle je htela
onda je krenula da se približava ogradi sa namerom da beži

pritisak na dugme
nju drmne struja

ona se strese, pogleda oko sebe, sačeka koj minut, proba opet
opet isto
i pokupi se moja pametnica i sama ode u box

skinemo joj ogrlicu
stavimo njenu
Isto su stegnute, vrlo slične
ali šmizla opet do ograde...

sutradan stavimo joj onu ogrlicu, ona odmah sama u box-ukapirala je da je problem u tome

dreseri se krstili i levom i desno, kažu još nisu sreli psa koji je ukapirao kako to funkcioniše

sreća je da se ona smirila, tako da bežanije nije bilo već skoro 2 godine

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.