Belgija podržava predloge u vezi sa azilantima

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
BEOGRAD, 23. maja 2011. (Beta) - Državni sekretar za migracionu politiku i azil Belgije Meltijor Vatle izjavio je u ponedeljak u Beogradu da je Belgija spremna da podrži svaku inicijativu i predlog Srbije koji će doprineti smanjenju broja zahteva za azil koji dolaze iz Srbije.

Vatle je novinarima posle sastanka sa ministrom unutrašnjih poslova Srbije Ivicom Dačićem rekao da je broj podnosilaca zahteva za azil i dalje veliki iako postoji tendencija opadanja u poslednjih nekoliko meseci.

Srbija je uz punu saradnju sa zemljama Evropske unije uspela da sprovede mere koje utiču na smanjenje broja zahteva za azil, kao što je kontrola granica i uvodjenje sankcija za one koji zloupotrebljavaju viznu libarlizaciju.

On je podsetio da će Savetu ninistara EU uskoro biti podnet izveštaj komisije koja je obavila monitoring sprovodjenja mera za sprečavanje zloupotreba vizne liberalizacije.
 
Pa fino. Dobra vest u svakom slučaju.
А шта је овде за тебе добра вест ??
То што је неком на силу забрањено да потражи боље услове за живот ? То што ће и даље пола Србије да тумара тражећи посао јер нису чланови странака на власти ? За тебе је изгледа ово добра вест јер ти очито немаш проблема, а једино што те занима је безвозни режим да слободно путујеш, а то што неко нема ни да поштено ради и једе, баш те брига.!!

Да се разумемо, не спорим ја теби право да живиш свој живот онако како ти желиш, али допусти да се и други сналазе како знају и умеју. И још нешто; наводни лажни азиланти, како их волите називати, нису прекршили ниједан закон, ни Србије ни ЕУ, за разлику од ових који их прогањају и који им ( нам ) не дозвољавају да слободно живимо и радимо, под једнаким условима ( бар тако пише у нашем Уставу ).
 

Back
Top