Belgarijada

Ce'nedra

Početnik
Poruka
3
Ne znam da li je iko vec zapocinjao slicnu temu posto sam prvi put ovde!:) Inace ovo je moj omiljeni serijal zajedno sa Tockom vremena, Vukodavom itd. U svakom slucaju zelela bih da vidim vasa misljenja o Belgarijadi-razlogu moje zagrizenosti epskom fantastikom...

Alex :)

Zainteresovan član
Poruka
141
Ovako... Da vidim... Pored serijala Belgarijade je izašla i Malorijada koja se sadrši iz:
Čuvari Zapada
Kralj Murga
Gospodar demona iz Karande
Čarobnica iz Daršive
Keltska proročica

Lično mi se sviđa Belgarijada a Malorijada se nastavlja na priču, i zanimljivo je... z:)

Nenemusha

Primećen član
Poruka
705
E, upravo čitam dati serijal, tačnije sad sam na 4 knjizi "Čarobnjakova kula" :)
I simpa mi je...
Priča je donekle naivna, ima dosta rupa i grešaka u samom stilu pisanja, ali ima neki fenomenalan smisao za humor koji me je zaista zarobio :)

Glumac92

Početnik
Poruka
19
Nabavio sam "cuvari zapada" i procitao sam ga za 3 dana . Knjiga je prilicno dobra , izgleda da je Edings naucio da isprica pricu bez propustanja detalja . . . a svi koji su citali Belgarijadu znaju da on iznese ogroman broj detalja i cinjenica , a onda zaboravi na pola njih . Elem , stil pripovedanja je malo drugaciji , knjiga se bavi razdobljem od 11 godina sto nije bas uobicajeno za njega , radnja je razvucena i poglavlja se cesto bave dogadjajima koji uopste nisu povezani zbog cega knjiga izgleda kao da je napisana na brzinu . Svejedno svim ljubiteljima ovog serijala preporucujem da je procitaju

marta.ae.f.

Početnik
Poruka
16
Не може се рећи да није дечија и помало наивна књига.
Диалози су му делимично слаба тачка, има рупа ту и тамо али је то забашурено добрим хумором.
Радња је исто прихватљива, ликови допадљиви.
Све у свему, пристојна књига, не могу да кажем. Прочитала сам 5 делова, живећи у уверењу да је то то. Међутим, изгледа да ћу поново свраћати до платоа/библиотеке:)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.