Belfast telegraf: Beograd je u zaostatku 30 godina

  • Začetnik teme Začetnik teme Jacob
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.565
Novinar „Belfast Telegrafa" Mark Mekintoš, izveštavajući sa utakmice Srbija - Severna Irska, ocenio je da je Beograd zaostaje za njegovim gradom 30 godina!

Iako dolazi iz Belfasta, grada koji je do pre desetak godina bio pravo pravcato bojno polje i u kojem i dan-danas u oklopnim transporterima patroliraju do zuba naoružani pripadnici vojske Njenog veličanstva kako bi sprečili katolike i protestante da se međusobno poubijaju, Mekintoš je svojim zemljacima srpsku prestonicu opisao kao mesto koje se još oporavlja od „rata u Bosni"?!

„Kada su stigli u srpsku prestonicu, izabranici Najdžela Vortingtona posavetovani su da pomere svoje časovnike jedan sat unazad kako bi se prilagodili vremenskoj zoni. Pola sata nakon putovanja od aerodroma 'Nikola Tesla' oprošteno bi im bilo i da su ih vratili nekih 30 godina unazad", napisao je Mekintoš.

Nastavio je u sličnom stilu, mada je priznao da Beograd baš i nije toliko zaostao.

„Srpska prestonica se izdigla iznad dima i vatre rata u Bosni koji se zbio pre jedne decenije. Ožiljci na Beogradu su ostali, prikazani tako da svi mogu da ih vide. Međutim, hotel u kojem su smešteni reprezentativci Severne Irske 48 sati pred meč je bio daleko od onoga što smo mogli da vidimo pored puta. Visoke zgrade svakako zapadaju za oko, pre nego što vam pažnju skrene gužva i jedinstven stil vožnje beogradskim putevima. Kada je gužva u pitanju, srpski put bi svakako mogao da 'stane na crtu' našem M25".

Mekintoš je potvrdio i ono što su svi znali - na tribinama „Marakane" nisu bili gosti i sponzori FA Severne Irske, kao što je to predstavljeno čelnicima UEFA, već pravi pravcati navijači.

„Nekoliko sati pred susret naši navijači su došli u predvorje hotela kako bi uzeli karte. Verovatno velika većina njih nije ni znala da se nalazi u lobiju hotela u kome je 2000. godine ubijen 'gospodar rata' Arkan. Čak 20.000 ljudi je prisustvovalo njegovoj sahrani, a mnogi su ga se i posle smrti bojali", napisao je između ostalog Mekintoš.


http://sportservis.name/wsw/index.php?p=71&ni=20799

http://www.belfasttelegraph.co.uk/s...al-stars-in-belgrade-ghost-game-15126895.html
 
U Beogradu ne treba mogo toga da se uradi pa da postane slican svim evropskim gradovima, pa cak i lepsi od mogih. Prvo treba okreciti i restuirati stare zgrade, kojih u Beogradu ima dosta i koje sve vise propadaju. Zatim treba regulisati transport. Ima previse automobila koji su u proseku 14 godina stari, sto je ucinilo Beograd najzagadjenijim i najprljavijim gradom u Evropi. Resenje je prelazak na masovnu voznju bicikla, produzenje tranvajskih i trolejbuskih linija i vecu upotrebu elektricnih automobila.
 
U Beogradu ne treba mogo toga da se uradi pa da postane slican svim evropskim gradovima, pa cak i lepsi od mogih. Prvo treba okreciti i restuirati stare zgrade, kojih u Beogradu ima dosta i koje sve vise propadaju. Zatim treba regulisati transport. Ima previse automobila koji su u proseku 14 godina stari, sto je ucinilo Beograd najzagadjenijim i najprljavijim gradom u Evropi. Resenje je prelazak na masovnu voznju bicikla, produzenje tranvajskih i trolejbuskih linija i vecu upotrebu elektricnih automobila.

Не разумем одакле та неизлечива малограђанска потреба да се буде плагијатор, да се ЛИЧИ НА НЕКОГ ДРУГОГ... то је понижавајуће за сваког ко има 2 грама мозга.

Једно је одређени ниво чистоће и одржавања А ДРУГО ЈЕ СТАЛНА ПРОВИНЦИЈСКА ПОТРЕБА ДА СЕ ЛИЧИ НА ОНОГ "ПРЕКО ТАРАБЕ"...Београд треба да буде ПОСЕБАН, ЈЕДИНСТВЕН - а не да личи на било који други град...
 
On je verovatno u pravu...
Al' ni Belfast nije mnogo bolji.
Naravno, lepsi je i razvijeniji od Beograda... ali je i dalje podeljen na 2 dela "katolicki" i "protestantski"... i ljudi se strogo trude da ne zalaze jedni drugima u deo grada...

Inace, hebesh infrastrukturu.... ono po chemu cu zauvek pamtiti Belfast su izlasci. Znaci, izadjemo u jedan bar (pub)... gde izlaze mladi... i tako se lako ostvaruje kontakt sa ljudima, da je to neverovatno. Nema onog.. kad pitas nekog nesto.. da te gleda u fazonu "sta sad oce ovaj"... nego sve fino... konverzacija.. upoznavanje... bukvalno, dok odes do wc-a da se ispisas, upoznas se sa 3-4 ljudi, razmenite brojeve, i zakazete vidjanje sutra!

Mnogo mi nedostaje belfast <3
 
On je verovatno u pravu...
Al' ni Belfast nije mnogo bolji.
Naravno, lepsi je i razvijeniji od Beograda... ali je i dalje podeljen na 2 dela "katolicki" i "protestantski"... i ljudi se strogo trude da ne zalaze jedni drugima u deo grada...

Inace, hebesh infrastrukturu.... ono po chemu cu zauvek pamtiti Belfast su izlasci. Znaci, izadjemo u jedan bar (pub)... gde izlaze mladi... i tako se lako ostvaruje kontakt sa ljudima, da je to neverovatno. Nema onog.. kad pitas nekog nesto.. da te gleda u fazonu "sta sad oce ovaj"... nego sve fino... konverzacija.. upoznavanje... bukvalno, dok odes do wc-a da se ispisas, upoznas se sa 3-4 ljudi, razmenite brojeve, i zakazete vidjanje sutra!

Mnogo mi nedostaje belfast <3

Tamo se znaci upoznajes s ljudima...po javnim WCima...
 
Био је Ирац у Србији 2 сата и већ све зна!
Ајде на страну то што је у овде лоше,али мислим да ово што је написао небулозно! Који град или коју земљу можеш упознати за пар сати?
То је око ****ње у англо маниру ми смо шампиони а сви остали су гховна!
 
Novinar „Belfast Telegrafa" Mark Mekintoš, izveštavajući sa utakmice Srbija - Severna Irska, ocenio je da je Beograd zaostaje za njegovim gradom 30 godina!

Iako dolazi iz Belfasta, grada koji je do pre desetak godina bio pravo pravcato bojno polje i u kojem i dan-danas u oklopnim transporterima patroliraju do zuba naoružani pripadnici vojske Njenog veličanstva kako bi sprečili katolike i protestante da se međusobno poubijaju, Mekintoš je svojim zemljacima srpsku prestonicu opisao kao mesto koje se još oporavlja od „rata u Bosni"?!

„Kada su stigli u srpsku prestonicu, izabranici Najdžela Vortingtona posavetovani su da pomere svoje časovnike jedan sat unazad kako bi se prilagodili vremenskoj zoni. Pola sata nakon putovanja od aerodroma 'Nikola Tesla' oprošteno bi im bilo i da su ih vratili nekih 30 godina unazad", napisao je Mekintoš.

Nastavio je u sličnom stilu, mada je priznao da Beograd baš i nije toliko zaostao.

„Srpska prestonica se izdigla iznad dima i vatre rata u Bosni koji se zbio pre jedne decenije. Ožiljci na Beogradu su ostali, prikazani tako da svi mogu da ih vide. Međutim, hotel u kojem su smešteni reprezentativci Severne Irske 48 sati pred meč je bio daleko od onoga što smo mogli da vidimo pored puta. Visoke zgrade svakako zapadaju za oko, pre nego što vam pažnju skrene gužva i jedinstven stil vožnje beogradskim putevima. Kada je gužva u pitanju, srpski put bi svakako mogao da 'stane na crtu' našem M25".

Mekintoš je potvrdio i ono što su svi znali - na tribinama „Marakane" nisu bili gosti i sponzori FA Severne Irske, kao što je to predstavljeno čelnicima UEFA, već pravi pravcati navijači.

„Nekoliko sati pred susret naši navijači su došli u predvorje hotela kako bi uzeli karte. Verovatno velika većina njih nije ni znala da se nalazi u lobiju hotela u kome je 2000. godine ubijen 'gospodar rata' Arkan. Čak 20.000 ljudi je prisustvovalo njegovoj sahrani, a mnogi su ga se i posle smrti bojali", napisao je između ostalog Mekintoš.


http://sportservis.name/wsw/index.php?p=71&ni=20799

http://www.belfasttelegraph.co.uk/s...al-stars-in-belgrade-ghost-game-15126895.html

:hahaha::hahaha::hahaha: mekintose dabog da te ceo U2 i bono ,jaso !!!
 
Не разумем одакле та неизлечива малограђанска потреба да се буде плагијатор, да се ЛИЧИ НА НЕКОГ ДРУГОГ... то је понижавајуће за сваког ко има 2 грама мозга.

Једно је одређени ниво чистоће и одржавања А ДРУГО ЈЕ СТАЛНА ПРОВИНЦИЈСКА ПОТРЕБА ДА СЕ ЛИЧИ НА ОНОГ "ПРЕКО ТАРАБЕ"...Београд треба да буде ПОСЕБАН, ЈЕДИНСТВЕН - а не да личи на било који други град...

eto sad smo jedinstveni i posebni, neznam zasto se onda stalno bunis?
 
Novinar „Belfast Telegrafa" Mark Mekintoš, izveštavajući sa utakmice Srbija - Severna Irska, ocenio je da je Beograd zaostaje za njegovim gradom 30 godina!

Iako dolazi iz Belfasta, grada koji je do pre desetak godina bio pravo pravcato bojno polje i u kojem i dan-danas u oklopnim transporterima patroliraju do zuba naoružani pripadnici vojske Njenog veličanstva kako bi sprečili katolike i protestante da se međusobno poubijaju, Mekintoš je svojim zemljacima srpsku prestonicu opisao kao mesto koje se još oporavlja od „rata u Bosni"?!

„Kada su stigli u srpsku prestonicu, izabranici Najdžela Vortingtona posavetovani su da pomere svoje časovnike jedan sat unazad kako bi se prilagodili vremenskoj zoni. Pola sata nakon putovanja od aerodroma 'Nikola Tesla' oprošteno bi im bilo i da su ih vratili nekih 30 godina unazad", napisao je Mekintoš.

Nastavio je u sličnom stilu, mada je priznao da Beograd baš i nije toliko zaostao.

„Srpska prestonica se izdigla iznad dima i vatre rata u Bosni koji se zbio pre jedne decenije. Ožiljci na Beogradu su ostali, prikazani tako da svi mogu da ih vide. Međutim, hotel u kojem su smešteni reprezentativci Severne Irske 48 sati pred meč je bio daleko od onoga što smo mogli da vidimo pored puta. Visoke zgrade svakako zapadaju za oko, pre nego što vam pažnju skrene gužva i jedinstven stil vožnje beogradskim putevima. Kada je gužva u pitanju, srpski put bi svakako mogao da 'stane na crtu' našem M25".

Mekintoš je potvrdio i ono što su svi znali - na tribinama „Marakane" nisu bili gosti i sponzori FA Severne Irske, kao što je to predstavljeno čelnicima UEFA, već pravi pravcati navijači.

„Nekoliko sati pred susret naši navijači su došli u predvorje hotela kako bi uzeli karte. Verovatno velika većina njih nije ni znala da se nalazi u lobiju hotela u kome je 2000. godine ubijen 'gospodar rata' Arkan. Čak 20.000 ljudi je prisustvovalo njegovoj sahrani, a mnogi su ga se i posle smrti bojali", napisao je između ostalog Mekintoš.


http://sportservis.name/wsw/index.php?p=71&ni=20799

http://www.belfasttelegraph.co.uk/s...al-stars-in-belgrade-ghost-game-15126895.html

jel si ti preveo tekst? ako jesi, svaka cast za poznavanje engleskog jezika
 

Back
Top