Beba pronađena u kolicima na ulici u Kragujevcu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.140
Ukratko da prepricam vest koju ste verovatno vec culi :

Nocas je pronadjena beba stara godinu dana u kolicima na uliuci.Prolaznik je obavestio policiju i beba je smeštena u hraniteljskju porodicu.
Policija je identifikovala majku koja je izjavila da je dete ostavila ocu deteta ispred njegove zgrade

E sada..Pitanje je da li je ta majka pri zdravom razumu..da ostavi malu bebeu u sred noci na ulici ? Meni nije a šta vi kazete na sve ovo ?
 
Ukratko da prepricam vest koju ste verovatno vec culi :

Nocas je pronadjena beba stara godinu dana u kolicima na uliuci.Prolaznik je obavestio policiju i beba je smeštena u hraniteljskju porodicu.
Policija je identifikovala majku koja je izjavila da je dete ostavila ocu deteta ispred njegove zgrade

E sada..Pitanje je da li je ta majka pri zdravom razumu..da ostavi malu bebeu u sred noci na ulici ? Meni nije a šta vi kazete na sve ovo ?
Biće da je ovo za naš pdf. Napušteno dete,hraniteljska porodica.
 
stalno se prica o majcinskoj ljubavi kao bezuslovnoj..ovaj cin nazovi majke otvara pitanje da li je majcinska ljubav bezuslovna ?
Da li možeš da shvatiš i solidarišeš se sa osobama koje tek onako ''zglajznu''?
Termin je narodski za ljude koji, mada ne bih rekla da je iz čistog mira baš, izgube razum, skrupule i osećaje?
Ne bili im u koži!
Drugo, nisu sve žene koje su zatrudnele ikad na svetu Bogom dane da budu majke. Neke nisu istrajale ni u tome da rode.
Nisu sve žene koje stupaju u seksualne odnose sa muškarcima instant i idealne majke.
Avanture, zezancije, zabavljanja itd. pre ili kasnije dolaze na naplatu kroz onog ko ih je i smislio.

Znam da je neumesno zbijati šale jer je u pitanju detetov život, i njemu želim da živi netaknuto gresima svojih roditelja ali, jedna, mislim američka pošalica opisuje to sve:
''Sve je igra i šala dok neko ostane bez oka.''

A život je, ipak, ozbiljna stvar.
 
Beba nije napustena vec ostavljena ispred kuce oca bebe..ovom temom ne zanima me soc.zastita , hraniteljska porodica vec me interesuje
misljenje o majci i samom cinu koji je napravila.
Imam ja jednu prijaeljicu koja se razvela od idijota koji je bio osvetnički
raspoložen i stalno je pretio da će joj uzeti decu. Onda ona lepo decu
spakuje i pošalje ih kod njega. Nakon mesec ili dva, vratio je decu, jer
pojma nema šta s njima da radi i više nikada joj nije zapretio.

Šta mi o ovoj sitauciji znamo? Jel znamo da li ga je prethodno pozvala?
Obavestila? Ništa..
 
Šta mi o ovoj sitauciji znamo? Jel znamo da li ga je prethodno pozvala?
Obavestila? Ništa..
Kako saznajemo, jednogodišnje dete je ostavljeno na ulici bez nadzora, noću. Verujem da bi makar i običan prolaznik našao za shodno da pričeka uz bebu koji minut, ma i sat, da je bilo samo dok otac siđe, šta već.
Ovo je potpuni gubitak kontrole nad situacijom u kojoj postoji beba.
Kontrola nad takvom situacijom se gubi kad je neko ili poremetio, ili drogiran, ili ni sam nema pojma šta će sledeće da uradi.
Ne znam, možda postoji još varijanti, ali... jednogodišnje dete ostaviti kao da je neki paket... Ne, nemoguće je u realnim i normalnim okolnostima!
 
Poslednja izmena:
Kako saznajemo, jednogodišnje dete je ostavljeno na ulici bez nadzora. Verujem da bi makar i običan prolaznik našao za shodno da pričeka uz bebu koji minut, ma i sat, da je bilo samo dok otac siđe, šta već.
Ovo je potpuni gubitak kontrole nad situacijom u kojoj postoji beba.
Kontrola nad takvom situacijom se gubi kad je neko ili poremetio, ili drogiran, ili ni sam nema pojma šta će sledeće da uradi.
Ne znam, možda postoji još varijanti, ali... jednogodišnje dete ostaviti kao da je neki paket... Ne, nemoguće je u realnim okolnostima!
I ja sam tako imala niz pitanja za onu prijateljicu koju sam pomenula.
Kako možeš decu da ostaviš nekome ko nije sposoban o njima da
brine? Šta su oni u tome krivi?
Kaže, kad su videli ko im je otac, privili su se uz mene i više problema
nije bilo. Na tatine manipulativne priče kako će on biti prema njima
bolji, više nisu padali. Surovo po meni, ali vrlo jednostavno i
učinkovito.

Odakle znamo da je stvarno ostavila bebu? Možda je bila negde
u blizini i posmatrala šta se dešava?
 
Da li možeš da shvatiš i solidarišeš se sa osobama koje tek onako ''zglajznu''?
Termin je narodski za ljude koji, mada ne bih rekla da je iz čistog mira baš, izgube razum, skrupule i osećaje?
Ne bili im u koži!
Drugo, nisu sve žene koje su zatrudnele ikad na svetu Bogom dane da budu majke. Neke nisu istrajale ni u tome da rode.
Nisu sve žene koje stupaju u seksualne odnose sa muškarcima instant i idealne majke.
Avanture, zezancije, zabavljanja itd. pre ili kasnije dolaze na naplatu kroz onog ko ih je i smislio.

Znam da je neumesno zbijati šale jer je u pitanju detetov život, i njemu želim da živi netaknuto gresima svojih roditelja ali, jedna, mislim američka pošalica opisuje to sve:
''Sve je igra i šala dok neko ostane bez oka.''

A život je, ipak, ozbiljna stvar.
mogu da razumem da je majka prolupala ili je narkomanka...u svakoj drugoj situaciji da je majka.. ne razumem da se ostavi jednogodišnja beba u kolicima na ulici.
 
Када су Матију Бећковића питали на чему је захвалан родитељима, одговорио је- Мајци сам захвалан што сам је имао, оцу што га нисам имао. Ко има мајку има и оца.

Нажалост, није увек тако. Иако се подразумева да јесте.
 
I ja sam tako imala niz pitanja za onu prijateljicu koju sam pomenula.
Kako možeš decu da ostaviš nekome ko nije sposoban o njima da
brine? Šta su oni u tome krivi?
Kaže, kad su videli ko im je otac, privili su se uz mene i više problema
nije bilo. Na tatine manipulativne priče kako će on biti prema njima
bolji, više nisu padali. Surovo po meni, ali vrlo jednostavno i
učinkovito.

Odakle znamo da je stvarno ostavila bebu? Možda je bila negde
u blizini i posmatrala šta se dešava?
To sam i ja pomislio.
Novinski tekst može da bude sasvim netačan izveštaj, baratanje poluinformacijama i slično.
Nisam čitao o ovome, ali svakodnevno se dešavaju razmirice roditelja, na žalost, na štetu dece.
 
To sam i ja pomislio.
Novinski tekst može da bude sasvim netačan izveštaj, baratanje poluinformacijama i slično.
Nisam čitao o ovome, ali svakodnevno se dešavaju razmirice roditelja, na žalost, na štetu dece.
Ništa se pametno o tome ne može ni pročitati. Sad komšije tračaju.
Niti majka daje izjavu, niti otac.
 
Ukratko da prepricam vest koju ste verovatno vec culi :

Nocas je pronadjena beba stara godinu dana u kolicima na uliuci.Prolaznik je obavestio policiju i beba je smeštena u hraniteljskju porodicu.
Policija je identifikovala majku koja je izjavila da je dete ostavila ocu deteta ispred njegove zgrade

E sada..Pitanje je da li je ta majka pri zdravom razumu..da ostavi malu bebeu u sred noci na ulici ? Meni nije a šta vi kazete na sve ovo ?


nije normalno s druge strane zashto je to uradila? Kakva drama se krije iza te priche?
mozhda mu je javila zashto on nije sishao po dijete?
u kakvom je stanju bilo dete? da li je lepo uhranjeno, chisto i negovano
 
Ukratko da prepricam vest koju ste verovatno vec culi :

Nocas je pronadjena beba stara godinu dana u kolicima na uliuci.Prolaznik je obavestio policiju i beba je smeštena u hraniteljskju porodicu.
Policija je identifikovala majku koja je izjavila da je dete ostavila ocu deteta ispred njegove zgrade

E sada..Pitanje je da li je ta majka pri zdravom razumu..da ostavi malu bebeu u sred noci na ulici ? Meni nije a šta vi kazete na sve ovo ?
Majka je uhapsena,a otac ih je napustio ranije..Navodno nije imala para da finansira dete,a i komsije kazu da joj to nije prvi put da ostavi,ali kao uvek se vracala po dete..Mozda bi se i sad vratila ali prolaznik je ugledao kolica...
Onaj gore neka sudi svakom po zasluzi..po meni nije trebala to da radi,postoji zakon gde se od oca dobija alimentacija,deciji dodatak,itd.da sad ne nabrajam..i da ne pametujem...I sama sam majka,i kada sam procitala vest o ovome najezila sam se i osetila kao da me neko probada u stomak...ne mogu ni da zamislim da ostavim svoje dete,pa makar ja ne imala sta da jedem,ali za dete se kida,bori,ide napred,moli za posao,za dete,uvek ce se neko naci i pruziti pomoc.. Ko zna sta je u pozadini cele price..mi mozemo samo da nagadjamo i osudjujemo..
 
Malo mi ovde smeta što svi krive samo nju. Kad je dasa već prevario ženu i napravio bebu nekoj drugoj, pri tom ne baš sasvim zdravom osobom treba i on da preuzme odgovornost a ne da se krije ko miš u rupi a ona neka se snalazi i muči to dijete.
Nikad mi nisu bili jasni muškarci koji vanbračno dijete ne doživljavaju kao svoje.
 
Malo mi ovde smeta što svi krive samo nju. Kad je dasa već prevario ženu i napravio bebu nekoj drugoj, pri tom ne baš sasvim zdravom osobom treba i on da preuzme odgovornost a ne da se krije ko miš u rupi a ona neka se snalazi i muči to dijete.
Nikad mi nisu bili jasni muškarci koji vanbračno dijete ne doživljavaju kao svoje.
Ни мени.
Али се сви више фокусирају на мајку, ја прва, јер ми ту децу носимо под срцем, за нас су везана пупчаном врпцом. Некако је природније да смо и ми везаније за њих. Част правим мушкарцима, очевима.
 

Back
Top