Bazeni u arhitekturi

Nott

Buduća legenda
Poruka
32.599
Izgradnjom bazena, ostvaruje se poseban oblik umetničkog dela izražen u jedinstvu vode, materijala, svetlosti i zvuka. Voda je u svim arhitektonskim idejama uvek pozitivan element u doživljaju prostora i pruža zanimljiv vizuelni utisak u sportskim i rekreativnim kompleksima, wellness centrima i prostorima za relaksaciju. Svaki bazen, plod je saradnje više autora različitih struka – od ideje i likovnog izraza, preko izrade arhitektonskih rešenja, konstrukcije, specijalizovanih projekata svih instalacija, do opremanja, realizacije i korišćenja.
Bazeni, kao građevniski objekti ispunjeni vodom, različitih dubina u zavisnosti od namene, koriste se za plivanje, sport, rekreaciju, relaksaciju i razonodu.

Po tipu održavanja kvaliteta vode, bazeni se dele na prelivne i skimerske !

Prelivni bazeni, danas najviše zastupljeni, su bazeni koji po svom obodu imaju prelivnu rešetku, nivo vode se nalazi u ravni sa okolnim popločanjem omogućeno je najkvalitetnije prečišćavanje i održavanje kvaliteta vode, kao i bolja interakcija korisnika i vode. Uz prelivne bazene potreban je kompenzacioni rezervoar koji omogućava cirkulaciju vode.

Skimerski bazeni su jednostavniji tip, samo za privatnu upotrebu, gde je nivo vode niži od obale, a kruženje vode se obavlja direktno, bez komenzacionog rezervoara što ga ukupno čini i jeftinijim rešenjem.

Svaki bazen je novi i originalan projekat prilagođen okruženju i datom prostoru uz poštovanje želja Investitora i pravila struke. Izvođenje se radi po projektu bazena i bazenske tehnologije, a sama izgradnja takođe obuhvata više faza rada.

Vodene atrakcije upotpunjuju doživljaj u bazenima !

Bazeni, primarno imaju namenu održavanja zdravlja, ali i relaksacije, uživanja i zabave. Najčešće vodene atrakcije su: hidromasaža u jacuzzi kadama i bazenima, hidromasažni tuševi, biserna kupka ili vazdušno vrelo sa dna bazena, prelivi koji se formiraju visinskom razlikom između različitih nivoa delova bazena i kada, protivstrujno plivanje, vodena pečurka ... i razni drugi elementi za relaksaciju i zabavu.

U bazenima, slično kao i kod fontana, kao vodena atrakcija, mogu takođe da se primenjuju razne mlaznice !


Y5KbIaL.png


i1AN1I7.jpg
 
Dobrodošla Nott.... napokon ;) :lol:

Sad me opet iznapadaj da te kritikujem, a zapravo je reč o navođenju i ohrabrivanju na novi korak u polju kreativnosti.... :lol:

Hvala! :hvala: još bolje te našla !!! :D

....P.s. brzo se koriguj !,,... ja tebe nikada nisam (niti ću) napadala nego,
ti stalno nešto "grdiš" :lol: ... ovo - ono , sav si "stroG" a ja, jadna, naivna, sve se plašim :zcepanje:
Inače, ne navodim se ja baš tako lako :lol: a i kreativna sam ... više nego što treba tako da ....
Svejedno, lepo je biti ovde ... u " tvom vilajetu " :cvet: te ću gledati da se i ovde kreativišem :)

A apropo "iznapadanja" ... gde se dede TVOJ PRILOG NA TEMI ?????? ...
 
Hvala! :hvala: još bolje te našla !!! :D

....P.s. brzo se koriguj !,,... ja tebe nikada nisam (niti ću) napadala nego,
ti stalno nešto "grdiš" :lol: ... ovo - ono , sav si "stroG" a ja, jadna, naivna, sve se plašim :zcepanje:
Inače, ne navodim se ja baš tako lako :lol: a i kreativna sam ... više nego što treba tako da ....
Svejedno, lepo je biti ovde ... u " tvom vilajetu " :cvet: te ću gledati da se i ovde kreativišem :)

A apropo "iznapadanja" ... gde se dede TVOJ PRILOG NA TEMI ?????? ...

pa jel bilo iznenađenje ili nije....:) vidiš još nisam spreman za odgovor, nemam bazena na lageru :) :rumenko:..... moram da pretražim komp.... a u međuvremenu pitanjce - meni deluje treć
i post - bazeni na terasama da je 3d model- jel to postoji ili je neka studija samo, jer mi se čini da za to ima puno tehničkih problema da bi se napravilo.....
 
pa jel bilo iznenađenje ili nije....:) vidiš još nisam spreman za odgovor, nemam bazena na lageru :) :rumenko:..... moram da pretražim komp.... a u međuvremenu pitanjce - meni deluje treć
i post - bazeni na terasama da je 3d model- jel to postoji ili je neka studija samo, jer mi se čini da za to ima puno tehničkih problema da bi se napravilo.....

Ako si mislio na ovo .... ajd' još jednom, zato što je lepo :D

Lux- hotel Mombai, sa terasastim bazenima u Dubaju !


m4mzxI0.jpg
 
Ako si mislio na ovo .... ajd' još jednom, zato što je lepo :D

Lux- hotel Mombai, sa terasastim bazenima u Dubaju !


m4mzxI0.jpg

ah da, zaboravih da su u Dubaiju pobedili gravitaciju ;)

- - - - - - - - - -

Moj skromni bazencic u dvoristu gde se ja po nekada nocu odmaram od teskog dana na Krstarici, pijem dobar skotski viski i razmisljam kako da zezam Grubana......... :per:

koliko je to 4x8 m?
 

ovo je ipak nepostojeći objekat. malo mi je bilo sumnjivo, jer po meni nema opravdanja da se napravi ovakav dizajn, a i tehnički kao št sam napomenuo ne izgleda mi moguće (ili je cena prevelika)....

http://www.businessinsider.com/luxury-condo-with-balcony-pools-2015-1

The Bandra Ohm, a residential high-rise in Mumbai, is offering the latest extravagance in luxury condos: a private balcony swimming pool in every unit.
The 30-story tower will have about 100 units that will all have their very own crescent-shaped balcony pools enclosed in acrylic (the material used in large aquariums), the Wall Street Journal reports.

James Law Cybertecture, the Hong Kong based firm building the Bandra Ohm, is designing the building with private swimming pools in order to offer a whole new approach to the living environment of high-rise buildings.

In fact, the entire building takes its inspiration from water. "The design concept of the tower is inspired by the ripple effect generated by water droplets, which is also known as the capillary wave," according James Law Cybertecture.
The ripple pattern creates an empty space in the center of the building, where the developers have built a specially designed clubhouse.

This is not the first development that is planning to have a private swimming pool in every balcony. A 35 story building in Kuala Lumpur has a tagline that says: "94 Apartments, 95 Swimming Pools," according to the WSJ. In the Bahamas, a 34 unit Honeycomb building will have a private pool in every apartment.
But many are questioning if the private pools are worth it since they are usually quite small, and have a high possibility of spilling over. Plus, there's always the potential disaster of a leak.





Zanimljivo, ali ne postiji, niti će..... Možda se neko pojavi kao investitor za zgradu i onda promene projekat u skladu sa realnošću.....:)
 
Čuj, šefe, :) meni sve to ni iz džepa ni u džep :lol: ... skinuh sa neta ... pa kako po struci nisam arhitekta, ni ne tvrdih da ovo predmetno ima ili ne samo ... čitah i videh ovo .... datirano :August 20 2016 !

LINK : http://imagetouristsites.com/hotel-...ad-balkon-10-most-amazing-pools-in-the-world/

prevod:

Hotel Dubai Zwembad Balkon - Od hiljada slika na internetu u vezi hotela dubai Zwembad balkon, mi ćemo odabrati najbolju seriju zajedno sa idealnom rezolucijom samo za sve vas, a sada se ove fotografije smatraju jednim od grafičkih izbora u vašoj najlepšoj galeriji slika Hotel Dubai Zwembad Balkon. Nadam se da će vam se svideti. Ovaj utisak (Hotel Dubai Zwembad Balkon 10 najočudnijih bazena u svetu) je ustvari klasifikovan zajedno sa: postavljen jednostavno od Jeri sa 2016-08-20 02:07:00. )
Da biste odredili gotovo sve fotografije sa galerijom fotografija hotela Dubai Zwembad Balkon molimo Vas da se pridržavate ovog specifičnog url-a.

E sad', ti od zanata ako kažeš da to ne postoji ... onda ne razumem, čemu gornji tekst i gro slika na netu o tome ???

Btw. Ako kažeš da ovo nije "zaživelo" ... u prevodu tvog ponuđenog teksta sa engleskog ipak ... transparentno se čita, koncept ovog dizajna je u projektu ??? :confused: Pa šta sad ? :dontunderstand:
Jel' je to čudo tehnički ne izvodljivo (gravitacija, statika ili šta već drugo) ili misliš da (im) je investicija preskupa pa zbog toga ne (će da) postoji ?
Objasni ?.... :)
 

Back
Top