Baza podataka o umetničkim delima koje su zaplenili nacisti

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
VAŠINGTON, 5. maja 2011. (Beta-AP) - Američki Nacionalni arhiv udružio se sa drugim arhivskim institucijama sveta radi osnivanja on-lajn baze podataka o umetninama koje su zaplenili nacisti. Baza podataka trebalo bi da olakša stučnjacima i vlasnicima otetih umetničkih dela da udju u trag tim predmetima.

Nacisti su širom Evrope zaplenili umetnička dela, relikvije i druge kulturološki značajne predmete u deceniji koja je obuhvatila dolazak Adolfa Hitlera na vlast i kraj Drugog svetskog rata. Saveznici su našli stotine hiljada umetnina ali brojni predmeti nisu vraćeni vlasnicima.

Predstavnici američkog Nacionalnog arhiva i drugih arhivskih institucija sveta u četvrtak će potpisati sporazum kojim će zvanično pokrenuti osnivanje baze podataka.
 
VAŠINGTON, 5. maja 2011. (Beta-AP) - Američki Nacionalni arhiv udružio se sa drugim arhivskim institucijama sveta radi osnivanja on-lajn baze podataka o umetninama koje su zaplenili nacisti. Baza podataka trebalo bi da olakša stučnjacima i vlasnicima otetih umetničkih dela da udju u trag tim predmetima.

Nacisti su širom Evrope zaplenili umetnička dela, relikvije i druge kulturološki značajne predmete u deceniji koja je obuhvatila dolazak Adolfa Hitlera na vlast i kraj Drugog svetskog rata. Saveznici su našli stotine hiljada umetnina ali brojni predmeti nisu vraćeni vlasnicima.

Predstavnici američkog Nacionalnog arhiva i drugih arhivskih institucija sveta u četvrtak će potpisati sporazum kojim će zvanično pokrenuti osnivanje baze podataka.

.hahahaha zna li neko u americi koja je sad godina ...................ovi ispunjavaju rokove kao Mrkonjic .....:)
 

Back
Top