Бауер: НАТО спреман за директан сукоб ако Русија нападне земљу чланицу

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
32.786

Бауер: НАТО спреман за директан сукоб ако Русија нападне земљу чланицу​

МОСКВА - Председник војног комитета НАТО-а Роб Бауер изјавио је да је Алијанса спремна за директан сукоб са Русијом, пренео је данас ТАСС, јавља Танјуг.

Бауерт је казао да ће НАТО одговорити само ако Русија пређе „црвену линију” тако што ће извршити инвазију на неку од земаља чланица Алијансе
https://www.politika.rs/scc/clanak/534787/nato-rusija-bauer-alijansa

Sta sad bi sa izjavama Sputnjika, Bokana, Vucelica, Dzona Bosnica, Sime Spasica, Jovane Jeremic...da se Rusija nece zaustavljati dok ne izvrsi ''dencifikaciju'' cele Evrope, a Djuka Bizon je rekao da u tom slucaju Srbija krene u ''denacifikaciju'' Balkana...
Mada su neki Rusi bliski putinu davali slicne izjave tipa - Necemo se zaustavljati do Berlina....

Đukanović: Čini se da će Srbija biti prinuđena da krene u denacifikaciju Balkana​

https://n1info.rs/vesti/djukanovic-...prinudjena-da-krene-u-denacifikaciju-balkana/

Rusija nije mogla da izvrsi ''denacifikaciju i demilitarizacije'' cele Ukrajine, a osvajace Evropu....koje su to ruske baletancine

Jedino koje je kuvao sa Nato paktom i mogao da napravi nuklearni sukob bio je SSSR, ali su ta vremena prosla...
 
Ako se zna da bi napad NATO pakta rezultirao ruskim nuklerarnim odgovorom i ako znamo da Rostildi,Rokfeleri,Morgani i ostala bankarska oligarhija koja vlada zapadom zna da ce biti mrtva za 15 minuta, hoce li riskirati svoj zivot?
Imaju bank of england ,federelne rezerve, vlasnici su skoro svega u SAD i Britaniji , mislite da ce oni zaista spremni umrijeti da bi branili tamo neku Estoniju,Lativiju bilo koju zemlju EU . Sanse da se NATO ukljuci i rizikuje nuklerani rat zbog EU su minimalne
 

Бауер: НАТО спреман за директан сукоб ако Русија нападне земљу чланицу​

МОСКВА - Председник војног комитета НАТО-а Роб Бауер изјавио је да је Алијанса спремна за директан сукоб са Русијом, пренео је данас ТАСС, јавља Танјуг.

Бауерт је казао да ће НАТО одговорити само ако Русија пређе „црвену линију” тако што ће извршити инвазију на неку од земаља чланица Алијансе
https://www.politika.rs/scc/clanak/534787/nato-rusija-bauer-alijansa

Ne smeju, plase se nikad jace Rusije.
Meni ste vas dvojica neverovatni. Nije da imam nešto protiv vas.
Ali brale neko da bude toliko protiv Putinove Rusije kao ipak nekakve naslednice SSSR, a istovremeno podržava Tita, komunizam i SFRJ meni malo neverovatno.
Da stvar bude gora vi maximalno podržavate čisto antikomunistički savez NATO. Dakle savez kapitalističkih država koji je stvoren da uništi komunizam.
I koji je de fakto i uništio komunizam. SFRJ se ne bi raspala da se SSSR nije raspao čisto da znate.

Nikad mi neće biti jasno koga zapravo krivite za raspad socijalizma u vašoj voljenoj i neprežaljenoj SFRJ. Očigledno je da su NATO i SAD želeli da unište socijalizam.
Vaša SFRJ je možda i mogla da opstane, ali samo kao kapitalistička država i članica NATO.
Da vam nije bilo SSSR i Crvene armije nikad vaši partizani i vaš Tito ne bi došli na vlast. Da su Britanci i Amerikanci stigli prvi umesto Crvene armije Čiča Draža bi bio u Kući Cveća, a Tito ko zna gde pokopan kao i Če Gevera što je pokopan ko zna gde.:per:

Živo me zanima šta sve zapravo mislite.:lol:
 
Meni ste vas dvojica neverovatni. Nije da imam nešto protiv vas.
Ali brale neko da bude toliko protiv Putinove Rusije kao ipak nekakve naslednice SSSR, a istovremeno podržava Tita, komunizam i SFRJ meni malo neverovatno.
Da stvar bude gora vi maximalno podržavate čisto antikomunistički savez NATO. Dakle savez kapitalističkih država koji je stvoren da uništi komunizam.
I koji je de fakto i uništio komunizam. SFRJ se ne bi raspala da se SSSR nije raspao čisto da znate.

Nikad mi neće biti jasno koga zapravo krivite za raspad socijalizma u vašoj voljenoj i neprežaljenoj SFRJ. Očigledno je da su NATO i SAD želeli da unište socijalizam.
Vaša SFRJ je možda i mogla da opstane, ali samo kao kapitalistička država i članica NATO.
Da vam nije bilo SSSR i Crvene armije nikad vaši partizani i vaš Ti ne bi došli na vlast. Da su Britanci i Amerikanci stigli prvi umesto Crvene armije Čiča Draža bi bio u Kući Cveća, a Tito ko zna gde pokopan kao i Če Gevera što je pokopan ko zna gde.:per:

Živo me zanima šta sve zapravo mislite.:lol:
Oni baštine tradiciju na 1948 i poseti Tita 1971 SAD. :lol:
 
Prazne pretnje.

Sepure se jedni na druge preko plota.
Zato ce da ameri da napujdaju Estoniju da lansira rakete prema Rusiji i pustice ih niz vodu.
To ceka i ostale clanice,ako se ne dozovu svesti.
Grešite momci. Ovo je traženja Casus Belli. Sve što je potrebno je nekakvo selo Račak ili nekakva Srebrenica i NATO će se direktno uključiti u rat.
Ne boje se oni Rusije. Da se boje ne bi ovoliko podržavali Ukrajinu i šakom i kapom. Oni žele rat više od svega sa Rusijom i to direktno.
Samo je pitanje kako će izigrati sopstvene zakone i uključiti se u rat.
Američke divizije kreću na put Istočnog fronta. Realnost.
 
Grešite momci. Ovo je traženja Casus Belli. Sve što je potrebno je nekakvo selo Račak ili nekakva Srebrenica i NATO će se direktno uključiti u rat.
Ne boje se oni Rusije. Da se boje ne bi ovoliko podržavali Ukrajinu i šakom i kapom. Oni žele rat više od svega sa Rusijom i to direktno.
Samo je pitanje kako će izigrati sopstvene zakone i uključiti se u rat.
Američke divizije kreću na put Istočnog fronta. Realnost.
Stoltenberg skoro izjavio da ne zele direktan sukob sa Rusijom.
Ma kakav Racak,probali sa Bucom i tamo kod Harkova pa nikom nista.
 
Stoltenberg skoro izjavio da ne zele direktan sukob sa Rusijom.
Ma kakav Racak,probali sa Bucom i tamo kod Harkova pa nikom nista.
Račak mora da bude u Poljskoj ili na Baltiku. Možda Ukrajinu ekspresno prime u NATO i uključe se u rat.
Jedno je sigurno. NATO se mora uključiti jer dugoročno sami Ukrajinci ne mogu protiv Rusa. Em mnogo ginu, em im nedostaje oružja.
Ne mogu im slati zapadno oružje jer nemaju obučenu vojsku da koristi isto. Obuka velikog broja vojnika dugo traje.
A takođe im kao što rekoh nedostaje i vojske. Dosta ginu Ukrajinci.
NATO se mora uključiti što pre.
Ne smeju dugo da čekaju da Rusi ne bi potpuno uništili Ukrajinsku vojsku ili joj naneli nepopravljivu štetu.
 
Račak mora da bude u Poljskoj ili na Baltiku. Možda Ukrajinu ekspresno prime u NATO i uključe se u rat.
Jedno je sigurno. NATO se mora uključiti jer dugoročno sami Ukrajinci ne mogu protiv Rusa. Em mnogo ginu, em im nedostaje oružja.
Ne mogu im slati zapadno oružje jer nemaju obučenu vojsku da koristi isto. Obuka velikog broja vojnika dugo traje.
A takođe im kao što rekoh nedostaje i vojske. Dosta ginu Ukrajinci.
NATO se mora uključiti što pre.
Ne smeju dugo da čekaju da Rusi ne bi potpuno uništili Ukrajinsku vojsku ili joj naneli nepopravljivu štetu.
Nece sa se ukljuce,sklopice dogovor sa Rusima o zoni demilitarizacije i demarkacije,karta sveta se menja,narod izginuo,idemo dalje.
 
Stoltenberg skoro izjavio da ne zele direktan sukob sa Rusijom.
Ma kakav Racak,probali sa Bucom i tamo kod Harkova pa nikom nista.
bas i nije nikom nista.
na tu bucu ce se dovezivati sledecih 50 godina (ako iko ostane)
zato im i odgovara da sto vise ukrainaca izgine.
sto veci broj, to vece sanse za genocid. jer rusija mora da se oznaci kao genocidna drzava i genocidni narod da bi imali "legitimitet" za preduzimanje odredjenih koraka.
sve je ovo limunada ali jbg, tako stvari stoje dok je ovaj unipolarni svet
 
Nece sa se ukljuce,sklopice dogovor sa Rusima o zoni demilitarizacije i demarkacije,karta sveta se menja,narod izginuo,idemo dalje.
Moguće, ali znaj da je otišlo predaleko sada. Ništa ne govori da ovaj rat neće krenuti da bude još luđi.
Svi ulažu sve više. Ako je reč o demarkaciji rat je već trebao da bude gotov. A on ne samo da ne usporava već je sve luđi.
 
Račak mora da bude u Poljskoj ili na Baltiku. Možda Ukrajinu ekspresno prime u NATO i uključe se u rat.
Jedno je sigurno. NATO se mora uključiti jer dugoročno sami Ukrajinci ne mogu protiv Rusa. Em mnogo ginu, em im nedostaje oružja.
Ne mogu im slati zapadno oružje jer nemaju obučenu vojsku da koristi isto. Obuka velikog broja vojnika dugo traje.
A takođe im kao što rekoh nedostaje i vojske. Dosta ginu Ukrajinci.
NATO se mora uključiti što pre.
Ne smeju dugo da čekaju da Rusi ne bi potpuno uništili Ukrajinsku vojsku ili joj naneli nepopravljivu štetu.
Po meni su moguća dva ishoda:

1. Mrcvarenje na frontu bez značajnih pomeranja do maratonskih pregovora - slično kosovskom modelu.

2. Podela Ukrajine na tri dela - poljski, američki do reke Dnjepar a ostatak u mrcvarenju do pregovora - slično sirijskom modelu.

Dajem prednost prvom jer drugi je mnogo rizičniji, ipak je Sirija dalje od ruske granice.
 
bas i nije nikom nista.
na tu bucu ce se dovezivati sledecih 50 godina (ako iko ostane)
zato im i odgovara da sto vise ukrainaca izgine.
sto veci broj, to vece sanse za genocid. jer rusija mora da se oznaci kao genocidna drzava i genocidni narod da bi imali "legitimitet" za preduzimanje odredjenih koraka.
sve je ovo limunada ali jbg, tako stvari stoje dok je ovaj unipolarni svet
Pa dobro i ako se proglasi za genocidnu drzavu?
Amerika ce da se bije sa Rusima zbog masakra Poljaka navodnog?
Ova ideja bi prosla da zivis u Moldaviji recimo
 
Moguće, ali znaj da je otišlo predaleko sada. Ništa ne govori da ovaj rat neće krenuti da bude još luđi.
Svi ulažu sve više. Ako je reč o demarkaciji rat je već trebao da bude gotov. A on ne samo da ne usporava već je sve luđi.
Sto duze traje pune se kase Amerike i Rusije.
Nece to sa pocne tu,pocece oko bliskog istoka
 
Pa dobro i ako se proglasi za genocidnu drzavu?
Amerika ce da se bije sa Rusima zbog masakra Poljaka navodnog?
Ova ideja bi prosla da zivis u Moldaviji recimo
nije to prica od danas do sutra.
neka ima mrtvih, pa po potrebi ce se reagovati.danas za 10,20,50 godina. leba ne trazi
 
Meni ste vas dvojica neverovatni. Nije da imam nešto protiv vas.
Ali brale neko da bude toliko protiv Putinove Rusije kao ipak nekakve naslednice SSSR, a istovremeno podržava Tita, komunizam i SFRJ meni malo neverovatno.
Da stvar bude gora vi maximalno podržavate čisto antikomunistički savez NATO. Dakle savez kapitalističkih država koji je stvoren da uništi komunizam.
I koji je de fakto i uništio komunizam. SFRJ se ne bi raspala da se SSSR nije raspao čisto da znate.

Nikad mi neće biti jasno koga zapravo krivite za raspad socijalizma u vašoj voljenoj i neprežaljenoj SFRJ. Očigledno je da su NATO i SAD želeli da unište socijalizam.
Vaša SFRJ je možda i mogla da opstane, ali samo kao kapitalistička država i članica NATO.
Da vam nije bilo SSSR i Crvene armije nikad vaši partizani i vaš Tito ne bi došli na vlast. Da su Britanci i Amerikanci stigli prvi umesto Crvene armije Čiča Draža bi bio u Kući Cveća, a Tito ko zna gde pokopan kao i Če Gevera što je pokopan ko zna gde.:per:

Živo me zanima šta sve zapravo mislite.:lol:
Slusaj prijatelju ti si mnogo zalutao.
Na Ukrajinu je izvrsena invazija od strane putinove Rusije, napadanuta je jedna suverena drzava.
Mi smo mogli da cujemo od tebe i od politickih analiticara sa Pinka, Hepija i Informera da je Ukrajina napala Rusiju
eaec5a00578a13f85be5.jpeg

Svako normalan podrzava pravo ukrajinskog naroda na odbranu svoje drzave, dok ti podrzavas okupaciju jedne suverene drzave.
Vi sa pinka i hepija preko vasih politickih analiticara - Marica, Sime Spaica, Dzona Bosnica...lansirate nebuloze, kao Rusija pobedjuje na svim frontovima, evo samo sto nije pobedila za koji dan, tj do kraja nedelje. Prvo je bila prica Rusi ce uci u Kijev za dva dana, Ukrajinci ce ih docekati kao oslobodioce,a ono evo godinu dana vec traje rat, a kraj se ne vidi. Posle ste kao okrenuli plocu - kao nece Putin da zavrsio rat brzo, ono kao hoce da trosi ljudstvo i tehniku ..eto tako...

A tvoj Putin je bio komunista, i onda se jednog dana probudio i reko - Spoznao sam Isusa, sada sam hriscanin....
Inace Putin je odlikovao Hrvate, Albance, Papuance, Liliputanca...ali ne i Srbe...toliko o tvom Putinu sto ima vrednu kolekciju periku od pola miliona dolara

Putin odlikovao Mesića​

MOSKVA - Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić primio je u ponedjeljak u Moskvi od ruskog predsjednika Vladimira Putina jubilarnu medalju povodom 60. obljetnice pobjede nad fašizmom zajedno s još nekolicinom svjetskih dužnosnika.


Ovim je odlikovanjem ruski predsjednik, na prijemu nakon vojne parade, odlikovao svjetske dužnosnike koji su aktivno sudjelovali u Drugom svjetskom ratu.


Osim Mesića odlikovanje su primili rumunjski kralj Mihael I, posljednji živući vladar neke države iz 1945. godine, albanski predsjednik Alfred Moisiu, predsjednik Grčke Karolos Papuljas te bivši predsjednici Cipra i Poljske Glafcos Clerides i Wojcieceh Jaruzelski koji je 1981. proglasio vojno stanje i zabranio neovisni sindikat Solidarnost.
https://www.vecernji.hr/vijesti/putin-odlikovao-mesica-805661

Dalje ima naziva titovih ulica ne samo u Srbiji, nego svuda u svetu, sto najbolje govori ko je bio on.
 

Back
Top