Quantcast

Baterija pitanje

Black_star

Iskusan
Poruka
6.446
Imam neku staru Nokiju, nije android, tj. smart uopste. Prakticna stvarcica.
Pre mozda nedelju dana odjednom, kao da je tako odlucila, baterija je pocela da skripi, da tako kazem.
Sto tako? Pre tog vremena, napunis do daske, i telefon, nekoriscen, funkcionise skoro 7 dana, koriscen oko 4 dana.
Sada, podeok se u rekordnom vremenu spusta nadole! Mozda prodje dan, dan i po, vec kuka da se napuni.:(

1. Zanima se jesu li baterije tako pravljene da tek tako iznenada srozaju svoje trajanje sa lupam nedelju dana na 1,2 dana, ili buraz to ide lagano, postepeno, kako bog miluje?>>?
2. Posebno me zanima mogucnost da sam slucajno nesto prckao po opcijama, te eventualno ukljucio neki rezim ustede energije, mozda?? Ima li toga kod neandroida, i kako to ide?
3. Ova tema moze da ostane ukoliko imate pitanja i nedoumice oko baterija kod neandroida, i slicno, pa se tu moze eventualno naci neka pomoc ili savet kako i sta.:)

Eto, izvolte mi odgovoriti, da vidim mogu li da resim problem, ili da ga lagano pakujem u fijoku. (sta da radim?:))

Commie

Legenda
Poruka
56.721
Izgleda da je to, nema druge.
Eventualno da ima, postoji li taj low charge modus koji se ukljucuje, ili sam pogresno cuo, vezano za stare mobilne?
Pazi i ako to ima onda je to na bateriji , postoji mala pločica - ic, odmah do tih pinova kod baterije, ona kontroliše koliko baterija prima struje, da li daje previše struje itd ujedno štiti samu ćeliju/ćelije.
To može da se jačine ali se ne isplati, baterija ti je na samrti ako ne drži ni 50% kao pre.
To je rizik da koristis, Ne Salim se.

Da imaš malo bolji punjač npr imax b6 pa da je staviš pa da tačno vidiš koliko primi struje i koliko može iz nje da se izvuče putem testiranja kapaciteta.
Ali iskreno to je toliko jeftino da se ne isplati drkati sa time :)

Ali da su pravili kvalitetno to jeste, imam baterije stare skoro 20 godina i dalje drže solidno u nekim telefonima bez problema.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.