BAT fajl

M.M.L.

Primećen član
Poruka
790
Malo sam googlao i nasam sam sta on radi... Ponasa se kao CMD... E sad me zanimaju funkcije CMD-a... HTeo bih da preko njega kilujem neke odredjene procese.
Funkcijom tasklist dobijam listu procesa, a funkcijom taskkill /pid (broj procesa) kilujem taj koji hocu. Zeleo bih da ga automatizujem, tj da kiluje proces koji se zove tako i tako, tj da ne moram da kucam sve to vec da samo kliknem dvaputa i da bude kilovan.

BLANKED

Elita
Poruka
20.376
Malo sam googlao i nasam sam sta on radi... Ponasa se kao CMD... E sad me zanimaju funkcije CMD-a... HTeo bih da preko njega kilujem neke odredjene procese.
Funkcijom tasklist dobijam listu procesa, a funkcijom taskkill /pid (broj procesa) kilujem taj koji hocu. Zeleo bih da ga automatizujem, tj da kiluje proces koji se zove tako i tako, tj da ne moram da kucam sve to vec da samo kliknem dvaputa i da bude kilovan.

Da BATCH fajlovi su ti izvrsne skripte u DOS-u.

Pazi, ako hoces da napravis BATCH skriptu ne mozes da koristis komandu taskkill /pid (broj procesa) jer pri svakom paljenju procesa taj broj se menja. Vec ces koristiti komandu taskkill /IM (ime procesa) na primer taskkill /IM winamp.exe

Kako da napravis BATCH FILE:

Otvori notepad i upisi sledece:

@echo off
taskkill /IM notepad.exe
taskkill /IM winamp.exe

Ovo sam ti bez veze naveo winamp i notepad, ti mozes po zelji da stavis koliko god zelis procesa da ti se gasi

Zatim ides save as i sacuvas kao na primer gasenje.bat

Dupli kllik i ugaseno ti je. :klap:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.