Basket - Srbija šampion sveta

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.526
Reprezentacija Srbije u basketu 3x3, u sastavu Dejan Majstorović, Marko Branković, Mihajlo Vasić i Strahinja Stojačić novi je prvak sveta!

Naš tim je posle pobede u polufinalu nad domaćom Belgijom od 17:12, večeras trijumfovao i u finalu protiv Litvanije rezultatom 21:16 i tako doneo Srbiji petu titulu prvaka sveta!

majstor_680x420.jpg
Od samog početka meča reprezentativci Srbije su nametnuli svoj ritam, ekspresno su poveli sa 5:0 i potom bez većih problema održavali prednost.

Napadački su odlično funkcionisali, igrali efikasno, pa su do 21. poena stigli znatno ranije od predviđenog vremena.

Tako je Srbija ponovila uspeh koji je ostvarivala i 2012, 2016, 2017. i 2018. godine, a u poslednjih šest godina samo je reprezentacija SAD-a 2019. godine uspela da prekine ovaj srpski šampionski niz.

Izgledalo je na početku ovog šampionata da bi naš tim mogao da ima dosta problema, jer se u prviom mečevima prilično mučio protiv autsajdera, Novog Zelanda i Portorika, ali kako je takmičenje odmicalo reprezentacija Srbije je igrača sve bolje i ono najbolje sačuvala za najvažnije mečeve.

Dominacija se nastavlja, od Srbije nema boljih u basketu, a Dejan Majstorović je proglašen za MVP-ja ovog Svetskog prvenstva. Njemu je ovo četvrta titula prvaka sveta!

Na kraju, dodajmo da je bronzanu medalju osvojila Francuska, koja je posle velike drame u borbi za treće mesto savladala Belgiju posle produžetka sa 18:17.

Sportske net
Bravo majstori.. Srbija bila i ostala košarkaška sila.

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.526
Totalno nebitan sport.

Basket je vrlo popularan i omiljeni vid zabave i rekreacije bez obzira na godine starosti. Ali, kao takav je samo predvorje za košarku i sve što ona donosi.

Bilo koji sport treba upražnjavati jer ima važnu ulogu u svim područjima ljudskog života..
Sport podstiče našu tjelesnu aktivnost koja pozitivno utiče na zdravlje i način života. Sport širi prijateljstva, druženja medju ljudima.. dokazano da je svaka rekreacija kroz igru tj sport bolja od ljenčarenja.

Petar_Petrovic

Veoma poznat
Poruka
11.110
Basket je vrlo popularan i omiljeni vid zabave i rekreacije bez obzira na godine starosti. Ali, kao takav je samo predvorje za košarku i sve što ona donosi.

Bilo koji sport treba upražnjavati jer ima važnu ulogu u svim područjima ljudskog života..
Sport podstiče našu tjelesnu aktivnost koja pozitivno utiče na zdravlje i način života. Sport širi prijateljstva, druženja medju ljudima.. dokazano da je svaka rekreacija kroz igru tj sport bolja od ljenčarenja.
Kao vid rekreacije ispred zgrade basket moze da prodje kao sport,pa i kao nekakav uvod u kosarku.
Ako uporedim profesionalce iz basketa sa kosarkasima,za mene je to nekakva divlja kosarka losih kosarkasa.
Za mene totalno negledljiv sport.
.................
Coveku sport nije potreban.
Sve ono sto se pripisuje sportu(prijateljstva,druzenje,zdravlje itd) je moguce postici i bez sporta.

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.526
Kao vid rekreacije ispred zgrade basket moze da prodje kao sport,pa i kao nekakav uvod u kosarku.
Ako uporedim profesionalce iz basketa sa kosarkasima,za mene je to nekakva divlja kosarka losih kosarkasa.
Za mene totalno negledljiv sport.
.................
Coveku sport nije potreban.
Sve ono sto se pripisuje sportu(prijateljstva,druzenje,zdravlje itd) je moguce postici i bez sporta.

Šta bi bilo da svi gledamo i mislimo isto? NIšta.. propali bi u svakom pogledu :D
Obožavam basket koji je pogodan za urbane sredine.. čak tamo i gdje imaju dva koša, većinom se igra na jedan, dakle basket ;)
Dobra polazna osnova za bilo koji sport.. ;)

"Čoveku sport nije potreban" ??
Treba ga ukinuti iz škola i obrazovnih ustanova? ILi možda ministarstva za sport i omladinu treba ukinuti i raspustiti kao nepotrebne?

Petar_Petrovic

Veoma poznat
Poruka
11.110
Šta bi bilo da svi gledamo i mislimo isto? NIšta.. propali bi u svakom pogledu :D
Obožavam basket koji je pogodan za urbane sredine.. čak tamo i gdje imaju dva koša, većinom se igra na jedan, dakle basket ;)
Dobra polazna osnova za bilo koji sport.. ;)

"Čoveku sport nije potreban" ??
Treba ga ukinuti iz škola i obrazovnih ustanova? ILi možda ministarstva za sport i omladinu treba ukinuti i raspustiti kao nepotrebne?
To bi bilo pozeljno i okrenuti omladinu prema filozofiji.
Sport sluzi samo za budjenje agresije kod coveka od najranijeg doba.

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.526
To bi bilo pozeljno i okrenuti omladinu prema filozofiji.
Sport sluzi samo za budjenje agresije kod coveka od najranijeg doba.

Hvala, eto to stvarno nisam znao.. niti me ko učio o tome. :eek:
U kakvim vremenima mi to živimo :hahaha:
Ali, zanimljivo da je sport zastupljen u skoro svim državma svijeta.. mslm,. nigdje nije zabranjen i slično?
Kako to objašnjavaš??:D

Petar_Petrovic

Veoma poznat
Poruka
11.110
Hvala, eto to stvarno nisam znao.. niti me ko učio o tome. :eek:
U kakvim vremenima mi to živimo :hahaha:
Ali, zanimljivo da je sport zastupljen u skoro svim državma svijeta.. mslm,. nigdje nije zabranjen i slično?
Kako to objašnjavaš??:D
Zato je svet i postao ovakav kakav je danas.
Raji je potrebna laka zabava a i dobar je za kontrolu populacije,pogotovo profesionalan.
"Leba i igara."

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.