a gde se to desilo???
koja je to "ozbiljna " zapadna firma kupila preduzece gde radnici seku komadice sa sebe???
mozda "USS Steel", "La farze" , Henkell" , ili "koka kola"????
napisi gde se to desilo , i ko je vlasnik te firme , pa da se smejemo tvom neznanju i divimo volji da se ukljucis u pricu o kojoj naravno pojma nemas..........
DAKLE, VELIKIM SLOVIMA , DA TI BUDE LAKSE..........."KO JE VLASNIK FIRME GDE SE SEKU PRSTI"????
NOVI PAZAR - Radnik Zoran Bulatović, predsednik Udruženja tekstilaca iz Novog Pazara, juče je, tokom štrajka zbog neizmirenih obaveza prema tekstilcima iz ovog grada, sebi odsekao mali prst leve ruke.
Informacija koju su preneli pojedini mediji posle ovog događaja, da je Bulatović odsečeni prst pojeo, ispostavila se netačnom. Nezvanično se saznaje da je jedan od sindikalnih lidera iz Novog Pazara podvrgnut hirurškoj intervenciji i da lekari pokušavaju da mu prst zašiju za šaku i povrate mu funkciju.
Zakazani štrajk novopazarskih tekstilaca juče se nešto pre 14 časova pretvorio u pravu dramu, kada se Zoran Bulatović sa grupom od desetak štrajkača zabarikadirao u sindikalnoj centrali u zgradi "Jezero". Nešto kasnije dohvatio je nož i njime prerezao mali prst, a potom se, krvareći, svojim kolegama obratio rečima "pošto nemam šta da jedem, poješću prst", ali se ipak nije odlučio na ovaj još radikalniji korak.
Štrajkači, među njima i Bulatović, ostali su zabarikadirani do 15.30 kada se u "Jezeru" pojavio gradonačelnik Novog Pazara Mirsad Đerlek, koji je ubedio teško povređenog Bulatovića da s njim krene put bolnice.
U trenucima kada je izlazeći iz zgrade prilazio automobilu kojim će ga gradonačelnik Đerlek potom prebaciti do bolnice, Zoran Bulatović je okupljenima poručio da je prst odsekao u znak podrške novopazarskim tekstilcima, pre svega samohranim majkama, "čije probleme država ne rešava". On je istom prilikom obećao da će se po izlasku iz bolnice ponovo pridružiti štrajkačima kako bi zajednički istrajali u svojim ciljevima.
Štrajk tekstilaca u Novom Pazaru pokrenuli su bivši radnici nekadašnjeg kombinata "Raška", koji ne radi već dve godine. Nekadašnji tekstilni gigant imao je 5.000 zaposlenih, od kojih je, posle propasti firme, tek mali deo zbrinut socijalnim programom. Gro njihovih kolega, koji nisu dobili očekivani novac od države, traži da im se izmire zaostale plate i poveže radni staž u periodu od 1997. godine do sada.
Gradonačelnik Mirsad Đerlek kazao je juče da je među novopazarskim tekstilcima mnogo gladnih i obećao da će učiniti sve da barem deo njih pronađe novo zaposlenje.