Barselona- pomoc, saveti...

E,ljudi, i ja verovatno idem letos u Barselonu....Naravno,zanima me Kamp Nou....Trazio sam po netu i nasao sam taj FC Barca shop....Tu bih kupio dres....Pitanje za one koji su bili i za one koji planiraju da idu i pronasli su neke informacije:"Kakve su cene"?Kupio bih,kao sto sam vec pomenuo dres,ali kosarkaski...E sad,moze i fudbalski,ali bih pre kosarkaski....Vidim da je FC Barca shop,ali zar u tim radnjama ne prodaju i kosarkaske dresove????Ne verujem da jednodnevno razgledanje grada sadrzi i posetu Blaugrani...
 
...Eriu...prihvatam sve shta si rekla, ponavljam nismo izashli preko prve mashine...i ja sam mislio na isto...no, onda moram da konstatujem, da su transferi haotichno odradjeni u odnosu na sve vecce metropole u EU...:lol:...da sad vidim da si i ti pomenula to mesto...drugi X nam se to desilo na Placa Catalunya...

Zamolio bih te da mi otkloniš jednu dilemu-naime dvoumim se izmedju dva hotela pa mi treba tvoje mišljenje koja je lokacija bolja kad sve uzmes u obzir,dakle
1.Aparthotel Silver,mini stan,lokacija u blizini metro stanice Fontana,kvart Gracia,povrsina sobe 19 m kv. ili
2,Aparthotel Napols,min stan 50 m kv,lokacija u Napols ulici u blizini metro stanice Tetuan(neki kazu da je taj dio pun Kineza,ne znam tacno,pominjem samo).
E sad,cijene su slicne za dvoje 75 i 78 evra,rezervisao sam obadva pa te molim da mi kazes da postoje samo ta dva hotela u Barsi koji bi ti izabrala?
http://www.booking.com/hotel/es/barselona/aparthotelnapols.html?aid=319262;sid=0dccb147617a37a36a6aa46044127207

http://www.booking.com/hotel/es/barselona/aparthotel-silver.html?aid=319262;sid=0dccb147617a37a36a6aa46044127207;checkin=2010-09-02;checkout=2010-09-11;show_room=RD9259303

Unaprijed se zahvaljujem
 
zavisi sta su ti prioriteti. tetuan ti je blizi centru, ima kineskih prodavnica po kraju,mada ne znam kakve veze to ima sa bilo cim, jer se oni ne bave sitnim kriminalom ko arapi i imigranti sa balkana recimo, znaci kraj je bezbedan,ako na to ciljas. odatle brze stizes peske u centar a i sagrada familija i plaza su ti relativno blizu.

sto se gracie tice i konkretno te metro stanice, meni se taj deo grada svidja jer je manje turista u globalu nego u donjem centru. ima jako puno lepih trgova i ulicica sa galerijama, prodavnicama,barovaima i tako,a uvece se cesto odrzavaju koncerti,svirke i slicno.u avgustu,ne znam tacno kada,gracia slavi dan te cetvrti, pa ce biti veselo :) dakle u ovom kvartu mozes vise osetiti lokalni zivot,posebno mladih. napominjem da je malo dalje od centra, ali barcelona nije veliki grad,pa se svuda lagano doalzi peske,ali naravno tu je metro.

ja bih licno verovatno izabrala graciu,ali ja zivim ovde,pa to gledam iz te perspektive.a i prolazim cesto pored tetuana pa mi se smucio.
 
zavisi sta su ti prioriteti. tetuan ti je blizi centru, ima kineskih prodavnica po kraju,mada ne znam kakve veze to ima sa bilo cim, jer se oni ne bave sitnim kriminalom ko arapi i imigranti sa balkana recimo, znaci kraj je bezbedan,ako na to ciljas. odatle brze stizes peske u centar a i sagrada familija i plaza su ti relativno blizu.

sto se gracie tice i konkretno te metro stanice, meni se taj deo grada svidja jer je manje turista u globalu nego u donjem centru. ima jako puno lepih trgova i ulicica sa galerijama, prodavnicama,barovaima i tako,a uvece se cesto odrzavaju koncerti,svirke i slicno.u avgustu,ne znam tacno kada,gracia slavi dan te cetvrti, pa ce biti veselo :) dakle u ovom kvartu mozes vise osetiti lokalni zivot,posebno mladih. napominjem da je malo dalje od centra, ali barcelona nije veliki grad,pa se svuda lagano doalzi peske,ali naravno tu je metro.

ja bih licno verovatno izabrala graciu,ali ja zivim ovde,pa to gledam iz te perspektive.a i prolazim cesto pored tetuana pa mi se smucio.


Onda sam,uz tvoju pomoć-razriješio tu dilemu:)
Znači Garcia i Silver hotel-idem od 2 do 11 septembra i ostaje mi samo da ti se najtoplije zahvalim za pomoc koju si mi pružila,pozdravljam te i hvala jos jednom!
 
Trenutno je verovatno najjeftinija opcija lowcost avio kompanija SpanAir direktno Beograd - Barselona.
Ako kupis kartu 2 -3 meseca unapred ili ako pratis njihove promotivne akcije moguce je da se nabavi karta za 89 evra (povratna karta sa svim taksama).
Baci pogled na:

http://www.lowcost.in.rs/aviokarte/span-air/

Tome treba dodati i 10 € za plaćanje preko kartice i na kraju povratna karta ispada sa svim taksama 99 €-ja sam kupio dvije ali prije skoro mjesec dana tako da tih karata koliko ja vidim na sajtu spanaira vise nema-moj savjet je da memorisete njihov sajt i virkate svako malo ima li karata po 0 € u prodaji jer to su samo karte koje vas na kraju kostaju 99 €,sajt je vrlo pregledan ima opciju da se vidi ponuda za cijeli mjesec tako da nije problem uociti promotivne karte
 
Hej drugari, za koji dan krecem u Barselonu na dva, maksimalno tri dana... Posto nema teoretske sanse da vidim sve sto ste nabrojali recite mi sta obavezno da obidjem? Sta ne smem da propustim nikako? Da li mi preporucujete da odem na "bum", hocu reci da odem pa da tamo trazim smestaj? Ne bih da delim klupu nisakim... :)
 
Hej drugari, za koji dan krecem u Barselonu na dva, maksimalno tri dana... Posto nema teoretske sanse da vidim sve sto ste nabrojali recite mi sta obavezno da obidjem? Sta ne smem da propustim nikako? Da li mi preporucujete da odem na "bum", hocu reci da odem pa da tamo trazim smestaj? Ne bih da delim klupu nisakim... :)

Ljudi CUVAJTE SE LOPOVA! Meni su maznuli torbicu i jos neke su pokusali ili opljackali sa vise ili manje uspeha. Inace je grad fenomenalan i za 10 dana nemoze sve zanimljivo da se obidje! p.s. vetar duva ko lud!!
 
Da li je moguce da bas toliko kradu? Nema turiste koji je bio tamo a da nije rekao kako se treba cuvati lopova... A cula sam iz pouzdanog izvora da npr na Islandu nikada ne kradu, cak i kada se desi tako nesto zna se da nije lopov Islandjanin vec neki turista... E da je svuda tako...
P.S. I dalje ocekujem malu pomoc, pa ako bi neko mogao da mi odgovori na gore postavljena pitanje, bila bih mu zahvalna... Pozzz
 
Da li je moguce da bas toliko kradu? Nema turiste koji je bio tamo a da nije rekao kako se treba cuvati lopova... A cula sam iz pouzdanog izvora da npr na Islandu nikada ne kradu, cak i kada se desi tako nesto zna se da nije lopov Islandjanin vec neki turista... E da je svuda tako...
P.S. I dalje ocekujem malu pomoc, pa ako bi neko mogao da mi odgovori na gore postavljena pitanje, bila bih mu zahvalna... Pozzz

Ne mozes ni da zamislis. Toliko su drski da cak idu motorom dvojica i otimaju torbe, nema sanse da ti je neotmu! Najjaci su oni sto kao prodaju pivo na ulici i kad izvadis pare iz dzepa posle te prate! Da ne poverujes!!
 
ja sam bila u barceloni kao turista i zivim sada u barceloni, momak mi je iz barcelone i ni meni ni njemu za ceo zivot se nista nije desilo. jednostavno budite oprezni kao sto ste oprezni kod kuce, nemojte da privlacite paznju i urlate na ulici ko recimo amerikanci sto cestp rade pa uvek budu glavne mete raznih razbojnika, kad vam nude na ulici ko zna sta, ne komunicirajte sa tim ljudima,odvojeno nosite novcanik,pasos i kreditne kartice i to je to. ja kupujem pivo stalno na ulici i nikad mi nista nisu radili. samo ne privlacite paznju i ne panicite, i sve ce biti ok.
 
ja sam bila u barceloni kao turista i zivim sada u barceloni, momak mi je iz barcelone i ni meni ni njemu za ceo zivot se nista nije desilo. jednostavno budite oprezni kao sto ste oprezni kod kuce, nemojte da privlacite paznju i urlate na ulici ko recimo amerikanci sto cestp rade pa uvek budu glavne mete raznih razbojnika, kad vam nude na ulici ko zna sta, ne komunicirajte sa tim ljudima,odvojeno nosite novcanik,pasos i kreditne kartice i to je to. ja kupujem pivo stalno na ulici i nikad mi nista nisu radili. samo ne privlacite paznju i ne panicite, i sve ce biti ok.

Mozda ti se i nije desilo(Bogu hvala), verovatno jure turiste, ali kad covek malo proanalizira kako i na koji nacin treba da se ponasa, prosto mu se ...................ja nisam panicar, u Beogradu nikad nisam odzeparen, ali znam od prijatelja sta se desava u gsp-u! Samo 7 dana sam bio u Barseloni ali sam svasta video.
 
Eriu, vi mi mozete pomoci ako imate vremena? Naime, dolazim u Barselonu na dva, tri dana, sta mi savetujete da obidjem za to vreme? Necu moci da posetim sve sto me zanima, ali volela bih da mi neko preporuci sta ne smem da preskocim. Ukljucite Kamp Nou, a za akvarijum sam cula da nije nista posebno. I jos me zanima da li mi savetujete da dodjem pa da trazim preniciste (poput guesthouse-a)?
Imajte u vidu da nisam od onih sto lencare do podneva, nego planiram da iskoristim svaki minut uzivajuci...
Hvala vam unapred, pozdrav...
 
Poslednja izmena:
Eriu, vi mi mozete pomoci ako imate vremena? Naime, dolazim u Barselonu na dva, tri dana, sta mi savetujete da obidjem za to vreme? Necu moci da posetim sve sto me zanima, ali volela bih da mi neko preporuci sta ne smem da preskocim. Ukljucite Kamp Nou, a za akvarijum sam cula da nije nista posebno. I jos me zanima da li mi savetujete da dodjem pa da trazim preniciste (poput guesthouse-a)?
Imajte u vidu da nisam od onih sto lencare do podneva, nego planiram da iskoristim svaki minut uzivajuci...
Hvala vam unapred, pozdrav...

Dobar je akvarijum, vredi otici, Kamp Nou se podrazumeva, karta je bila 13e! Uvece obavezno da odes na vodoskoke, FENOMENALNI SU!!
 
Eriu, vi mi mozete pomoci ako imate vremena? Naime, dolazim u Barselonu na dva, tri dana, sta mi savetujete da obidjem za to vreme? Necu moci da posetim sve sto me zanima, ali volela bih da mi neko preporuci sta ne smem da preskocim. Ukljucite Kamp Nou, a za akvarijum sam cula da nije nista posebno. I jos me zanima da li mi savetujete da dodjem pa da trazim preniciste (poput guesthouse-a)?
Imajte u vidu da nisam od onih sto lencare do podneva, nego planiram da iskoristim svaki minut uzivajuci...
Hvala vam unapred, pozdrav...
ok, akvarijum mozes lagano da zaobidjes i ustedis sebi pare, zaista nije nista posebno,ja sam se jako razocarala.

ono sto bih ja preporucila kao obavezno je park guell, jedna setnja niz celu ulicu passeig de gracia u njoj se nalaze kuce la pedrera i batllo,znaci bar spolja da se vide, montjuic je deo koji ja svakako preporucujem zbog prelepog pogleda na grad i more i lepih parkova, i obavezno se popeti na tvrdjavu (za to postoji opcija ici zicarom ili metroom,koji se penje negde do pola brda,pa posle malo peske, park ciutadella koji je blizu centra grada a ima lepu fontanu koju vredi videti, magicne fontane hvatati sto kasnije (nisam sigurna akda je poslednja tura) ali je nocu bolji dozivljaj jer se svetla bolje vide. ne znam da li te zanimaju muzeji i sta, ali miroov muzej mislim da je nezaobilazan. stari centar grada ili ciutat vella je najturistickiji centar grada i tu obavezno prosetati temeljno peske, predeo oko katedrale je posebno lep a tu se u blizini nalazi i crkva santa maria del mar,koja je meni prelepa pa bih i nju preporucila...i to su ukratko neke najbitnije tacke,mada naravno ima jos dosta toga naravno,ali sa dobrom organizacijom mislim da ovo moze da se postigne za par dana.

sto se tice smestaja, ja bih isla na rezervaciju,jer ako se pojavis u barceloni bez icega moze biti tesko da se odmah nadje nesto, a i ne znam kako bi to uticalo na cenu, a verujem da ne zelis da trosis svoje vreme u barceloni jureci smestaj :)
 
Planiram da sa drustvom obidjem Barselonu ovog proleca. E sad, ideja je da sami organizujemo put i nadjemo smestaj ( stan, hostel), tj. zelimo da zaobidjemo turisticke agencije i njihove aranzmane!
Istrazivali smo malo i saznali da postoji kompanija "Vizer" preko koje mozemo putovati avionom od Temisvara do Barselone za nekih 70 eura (povratna karta). Da li je neko koristio njihove usluge?
Takodje bih volela cuti neki predlog kako pronaci smestaj (neki Internet sajt bi koristio). Sta mislite o iznajmljivanju stanova na nekih desetak dana? Da li to moze biti povoljnije od hotela ili hostela?
Moram napomenuti da mi je ovo prvi put da putujem u sopstvenoj reziji, zato ne zamerajte ako su neka pitanja naivna i glupava.
Hvala!

P.S.- i naravno, sta videti, probati, popiti... u Barseloni??????? :D

Jako dobra ideja da idete u vlastitoj režiji i ne dopustite agenciji da vas voza i uzme vam previše novca. Barcelona ima aerodrom u Gironi, koji je namijenjen samo letovima low coast avio kompanija i to doista nije skupo, ako se možete naći u terminima koje imaju, a imate i mogućnost se raspitati u Adria Airwaysu iz Ljubljane isto tako ne za velike novce povratna karta. Smještaj u Barceloni ne bi nikako smio biti problem i to uopće ne preskup - inače iz Barcelone možete kud hoćete po Španjolskoj, ali ići i u Portugal ili Francusku - samo odvojite dovoljno vremena da sve to proučite i pokušate dogovoriti što vam odgovara.
Barcelona je vrlo lijepa, zanimljiva i uzbudljiva. Jesti sve što ima, riblje, gazpacho, paellu, tapas, vina su izvrsna, sangriju ako hoćete. Treba, baš kao i u Parizu (a tako je građena), samo hodati, hodati, hodati...
 
Jeftine su karte ovim superbrzim vozom do Madrida,povratna 92 €,da sam to ranije znao povratak bi odlozio pa bih obisao oba grada odjednom,ovako se plasim da bi mi 4 dana u Barseloni bilo malo -sta vi mislite Barselona 8 dana ili Barselona i Madrid po 4 dana?
P.S. Mogucnost da se vozim 300 km na sat sa vozom djeluje mi tako čarobno:)
 

Back
Top