Barozo: Dobri odnosi neophodni za ulazak Srbije i Kosova u EU

Poruka
21.479
Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo izjavio je da Srbija i Kosovo neće postati članice Evropske unije bez dobrih susedskih odnosa.
Barozo je pozdravio početak dijaloga Beograda i Prištine i rekao da je EU spremna da pomogne tom procesu koji je vrlo važan za budućnost regiona .

Učesnici okruglog stola "Spoljnopolitički izazovi Srbije", predstavnici vlasti i opozicije, složili su se danas u Beogradu da je članstvo u Evropskoj uniji (EU) prioritet spoljne politike Srbije.


Blic

A ovo http://forum.krstarica.com/showthread.php/458800-VAŽNO-Pravilnik-foruma-Politika

Kosovo je prema Ustavu i Savetu UN-a, sastavni deo Srbije. Svaki post u kome bude pisalo suprotno – biće sankcionisan kao direktno nepoštovanje Ustava Republike Srbije.

Odma da se Baroso i Jeremic sankcionisu :hahaha::hahaha: !!!
 
Blues Brothers
Vec sam pisao o Barozu koji je dao tri zadatka Gruevskom na temi o ex yu Makedoniji, koga kritikuju u samoj Portugaliji, na Balkanu, uopste po Evropi.

Portugalci i drugi se pitaju zasto Barozo koji je Portugalac nije kao predsednik Evropske komisije resavao probleme Portugalije koja je pred bankrotom i potreban joj je pozamasan paket spasavanja vredan 80 milijardi evra.

Medjutim Barozo je danas visoki EU funkcioner, on je dakle pripadnik visoke EU birokratije koja je da tako kazemo klasa sama po sebi neosetljiva na poreklo i nacionalnost njenih clanova, i to ima smisla.

Sta god ljudi mislili o Barozu on je predsednik EK i veoma je ozbiljan, tako da treba obratiti paznju na to sto govori.
 
Blues Brothers
Vec sam pisao o Barozu koji je dao tri zadatka Gruevskom na temi o ex yu Makedoniji, koga kritikuju u samoj Portugaliji, na Balkanu, uopste po Evropi.

Portugalci i drugi se pitaju zasto Barozo koji je Portugalac nije kao predsednik Evropske komisije resavao probleme Portugalije koja je pred bankrotom i potreban joj je pozamasan paket spasavanja vredan 80 milijardi evra.

Medjutim Barozo je danas visoki EU funkcioner, on je dakle pripadnik visoke EU birokratije koja je da tako kazemo klasa sama po sebi neosetljiva na poreklo i nacionalnost njenih clanova, i to ima smisla.

Sta god ljudi mislili o Barozu on je predsednik EK i veoma je ozbiljan, tako da treba obratiti paznju na to sto govori.

Eto ti tvoje logike...čovek koga nije briga za sopstvenu zemlju daje savete drugima...gde to može da bude dobro za ikoga osim za njega i tu, kako sam kažeš, "klasu samu po sebi"???

Uglavnom zaključak iz ovoga ti je prost: Neće Srbija u EU, a tek Kosmet nikada...
 
Nije samo ovaj Barozo koji potencira da bez dobrosusedskih odnosa nema ulaska u EU. Nece da unose zamrznute konflikte pogotovu ne ove z.Balkanske gologuzije. Sto se tica Kosova posle misljenja MSP i usvojene rezolucije GS obe inicirane od strane Srbije nema tu vise sta da se trlja ( hocu necu u EU, Kosovo trte-mrte ), treba poceti i to uzurbano sprovoditi reforme i druge zadatke koje su neophodni sa uclanjenje u pomenutu organizaciju.
 
Nije samo ovaj Barozo koji potencira da bez dobrosusedskih odnosa nema ulaska u EU. Nece da unose zamrznute konflikte pogotovu ne ove z.Balkanske gologuzije. Sto se tica Kosova posle misljenja MSP i usvojene rezolucije GS obe inicirane od strane Srbije nema tu vise sta da se trlja ( hocu necu u EU, Kosovo trte-mrte ), treba poceti i to uzurbano sprovoditi reforme i druge zadatke koje su neophodni sa uclanjenje u pomenutu organizaciju.

Pa sada, pre će biti da je ovako: trenutna situacija sa Kosmetom je zamrznuta, ali konflikt očigledno nije rešen, ni mišljenjem MSP ni rezolucijom GS. Jer da je rešen, ne bi Barozo ni pričao to što priča. Kako će situacija biti rešena na kraju, da li potpuno u albansku korist (kako je sada), da li potpuno u srpsku ( što nije realno u doglednoj budućnosti), ili nekim kompromisom, vreme će pokazati.

Za reforme se slažem, njih treba sprovoditi ( i to treba da rade i Srbi i Albanci), ali za to nerešen status Kosmeta nije prepreka: korupciju, nepotizam, nepoštovanje zakona, prevlast politike nad privredom, nepoštovanje ljudskih prava, nezaposlenost, siromaštvo, loš pravni sistem nam neće rešiti EU...to je na nama...

Što će reći, sada je ovako: Srbija neće priznati nezavisnost Kosmeta. Ti misliš da bez priznavanja nezavisnosti Kosmeta Srbija ne može u EU. OK, ne može.

Ne može Srbija u EU - ne može Kosmet u EU...i opet ne valja...kako god okreneš, vezani smo lancem za noge...ako se mi ne dogovorimo, drugi nam sigurno neće
pomoći...
 
Pa sada, pre će biti da je ovako: trenutna situacija sa Kosmetom je zamrznuta, ali konflikt očigledno nije rešen, ni mišljenjem MSP ni rezolucijom GS. Jer da je rešen, ne bi Barozo ni pričao to što priča. Kako će situacija biti rešena na kraju, da li potpuno u albansku korist (kako je sada), da li potpuno u srpsku ( što nije realno u doglednoj budućnosti), ili nekim kompromisom, vreme će pokazati.

Za reforme se slažem, njih treba sprovoditi ( i to treba da rade i Srbi i Albanci), ali za to nerešen status Kosmeta nije prepreka: korupciju, nepotizam, nepoštovanje zakona, prevlast politike nad privredom, nepoštovanje ljudskih prava, nezaposlenost, siromaštvo, loš pravni sistem nam neće rešiti EU...to je na nama...

Što će reći, sada je ovako: Srbija neće priznati nezavisnost Kosmeta. Ti misliš da bez priznavanja nezavisnosti Kosmeta Srbija ne može u EU. OK, ne može.

Ne može Srbija u EU - ne može Kosmet u EU...i opet ne valja...kako god okreneš, vezani smo lancem za noge...ako se mi ne dogovorimo, drugi nam sigurno neće
pomoći...

Tacno tako, proglasenjem nezavisnosti konflikt nije resen, vec je produbljen!
 

Back
Top