Quantcast

Barak Obama dobio Nobelovu nagradu za mir

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
11:09 OSLO, 9. oktobra (Tanjug) - Američki predsednik Barak Obama dobio je ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.
Obama je nagradu dobio zbog poziva za smanjenje svetskih zaliha nuklearnog naoružanja i zalaganja za mir u svetu, prenela je agencija Rojters.

Poslednja izmena:

Uljavi ker

Početnik
Banovan
Poruka
32
11:09 OSLO, 9. oktobra (Tanjug) - Američki predsednik Barak Obama dobio je ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.
Obama je nagradu dobio zbog poziva za smanjenje svetskih zaliha nuklearnog naoružanja i zalaganja za mir u svetu, prenela je agencija Rojters.
Evo, i ja pozivam na isto. Hocu li dobiti Nobelovu nagradu za mir?

SirimavoBandaranaike

Početnik
Banovan
Poruka
41
Mora da je dobio zbog Gvantanama.Bolje za ljudska prava da su mu dali.
Ali treba znati i ko je bio Nobel. :per:
Алфред Бернард Нобел, (Nobel, Alfred Bernhard, 1833-1896), шведски хемичар; проналазач динамита.Године 1865, почео је да производи глицерил-тринитрат („нитроглицерин" који је 1847. открио А. Собреро /Sobrero, 1812-88/), али је у руковању експлозивном течношћу долазило до несрећних случајева; исте године његова фабрика је одлетела у ваздух, уз пет смртних случајева (укључујући и његовог брата Емила).

Године 1866. је открио да је експлозив безбедан ако га апсорбује киселгур (инфузорна земља); мешавина је продавана у шипкама премазаним воском, као „динамит".

Године 1875. пронашао је експлозивни желатин или гелигнит (нитроглицерин у нитроцелулози), чак и бољи експлозивни агенс; а профитирао је из нафтних поља која је поседовао у Русији.
Tako da bi se ja ISKRENO osećao bedno da mi neki tamo trgovac oružjem da neku nagradu. :thumbdown:

SirimavoBandaranaike

Početnik
Banovan
Poruka
41
"(...)I sad, umjesto svakog mog objasnjavanja, sjetite se Petra Kocica, njegovih primitivnih strbaca i jazavaca, sjetite se kako je on dozivljavao austrougarsku vlast u Bosni, kako ju je on tumacio i opisivao, pa to usporedite s ovim sto o njoj pise Andric, i vidjet cete da su to dvije optike, dva gledanja i dvije suprotne orijentacije: jedna je srpska, ona Kociceva, a druga, ona Andriceva, jest europska." Tako Jelcic o Andricu i Kocicu, o nama Europejcima i njima Srbima,:rtfm:

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.042
Mislim da je prerano. Njegove inicijative za smanjenje nuklearnog oružja jesu navele čitav svet na diskusiju o tome i razmatranje te mogućnosti.
Međutim, od tih izjava nije prošlo više od nekoliko meseci.
Oslo prati evropski trend obožavanja Obame radi njegovih 'evropskih' stavova i ova nagrada se može tumačiti kao podrška na tom putu, ali svejedno mislim da je prerano.
Na stranu to što ta odluka ima i svoju političku dimenziju. To više odavno nije novitet.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Mislim da je prerano. Njegove inicijative za smanjenje nuklearnog oružja jesu navele čitav svet na diskusiju o tome i razmatranje te mogućnosti.
Međutim, od tih izjava nije prošlo više od nekoliko meseci.
Oslo prati evropski trend obožavanja Obame radi njegovih 'evropskih' stavova i ova nagrada se može tumačiti kao podrška na tom putu, ali svejedno mislim da je prerano.
Na stranu to što ta odluka ima i svoju političku dimenziju. To više odavno nije novitet.
otpilike je to to.
znaci komletna "politika" ili poruka nagrade je bez ratova, bez trke u naoruzanju, bez..

Poruka
23.754
:hahaha: :hahaha: :hahaha: Да није смешно било би жалосно.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.