zlatko01
Buduća legenda
- Poruka
- 27.420
vožnja automobila...par-nepar
Donji video pokazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Пар-непар је врло кратко трајао и било је супер јер је била мања гужва у центру у време шпица. Требало је то продужити и после мера штедње.vožnja automobila...par-nepar
Све то се десило као последица тзв. Вашингтонског концензуса када је Реган изједначио инвестиционе банке за земље у развоју са комерцијалним банкама. Другим речима, то су биле прве последице увођења нео-либералног модела у светску економију од стране Американаца. Међутим, то је Југославија успела да преброди, извела реформе и 1990 године општи друштвени стандард је био никада већи пре тога нити ће икада више бити такав стандард овде.Tako je Jugoslavija bankrotirala 1982. godine jer nije mogla da redovno finansira svoje strane obaveze. Nezavisno od toga zašto je do toga došlo, kratkoročne posledice su bile: restrikcije na količinu novca koji se mogao izneti u inostranstvo, nestašice pojedine uvozne robe i sporazum sa Međunarodnim monetarnim fondom o finansijskoj podršci uz preuzete obaveze o promenama koje bi obezbedile vraćanje dugova. U Grčkom slučaju, budući da je to aktuelno, ovaj poslednji deo, sporazum sa kreditorima, došao je na početku krize kako bi se izbegle one prethodne posledice, nestašice novca i robe, do kojih dolazi sada. No, problem je isti: nemogućnost urednog finansiranja stranih dugova ili, drukčije rečeno, moratorijum na strane obaveze.
https://pescanik.net/bankrot-2/
mislis one reforme sto su ameri finansirali za 3.5 milijardi dolara pa lova ubrzo potrosenaСве то се десило као последица тзв. Вашингтонског концензуса када је Реган изједначио инвестиционе банке за земље у развоју са комерцијалним банкама. Другим речима, то су биле прве последице увођења нео-либералног модела у светску економију од стране Американаца. Међутим, то је Југославија успела да преброди, извела реформе и 1990 године општи друштвени стандард је био никада већи пре тога нити ће икада више бити такав стандард овде.
Све то се десило као последица тзв. Вашингтонског концензуса када је Реган изједначио инвестиционе банке за земље у развоју са комерцијалним банкама. Другим речима, то су биле прве последице увођења нео-либералног модела у светску економију од стране Американаца. Међутим, то је Југославија успела да преброди, извела реформе и 1990 године општи друштвени стандард је био никада већи пре тога нити ће икада више бити такав стандард овде.
mislis one reforme sto su ameri finansirali za 3.5 milijardi dolara pa lova ubrzo potrosena
taj rad
Jos je gore uradio Ante Markovic 1989/90
Fiksirao kurs dinara za nemacku marku, i preko noci na foru narodu skocile plate u markama sa 300 na 1500 maraka
I normalno to je trajalo dok su trajale devizne rezerve - a onda bankrot mama, propast i razlaz....
Posle je plata bila 3-5 marke.... Mozes kako hoces, ali ne mozes dokle hoces
A budale zbog toga krivile Milosevica , a u sustini pare su pojeli dok je jos Markovic vodio ekonomiju
Hrvati su grobari srpske ekonomije i hrvati nam vode ekonomiju vec 100 godina unazad
- - - - - - - - - -
Secam se da su zbog bankrota SFRJ 1982 bile nestasice svake robe iz uvoza, primerice kafe.
Nije bilo ni benzina i vozilo se na par-nepar....
Мислим на успешне реформе Савезне владе Анте Марковића. И нормално је било да се узимају кредити. Већ је било договорено и да Citi Bank добије филијалу на Славији и да одатле кредитира српске и југословенске фирме да би најбољи домаћи брендови изашли на светска тржишта, али јбга морало је да се ратује за Велику Србију.
Мислим на успешне реформе Савезне владе Анте Марковића.
Kako ono beše:
“Druže Tito mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrenemo”
Ante Marković je skrenuo sa Titovog puta. Privatizaciju društvenih preduzeća u SFRJ je pokrenula Markovićeva savezna vlada.
Steta je samo sto su te reforme izvrsene prekasno kada vise sistemski nisi mogao da podrzis promene. Jos sezdesetih pre privredne reforme se zemlja podelila na konzervativce i liberale. Sukob je bio i strukovni, politicari protiv ekonomsta a podela je bila i prilicno regionalna. Razvijeniji regioni su tezili liberalizaciji privrede, oni manje razvijeni Srbija, Crna Gora, Makedonija, Bosna su tezili ocuvanju postojeceg sistema. Tito je tu napravio neki kompromis, pa je ipak podrzao reformsku struju sto je i dovelo do donosenja mera 1965. godine i blagoj liberalizaciji. Ali nakon sto je reforma propala i nakon sto su krenuli strajkovi i protesti, pa i politicka previranja, on je u Karadjordjevu pocetkom sedamdesetih smenio celo rukovodstvo Komunisticke partije Hrvatske nakon Maspok-a a onda je pocistio i srpsko rukovodstvo. To je dogadjaj poznat kao "smena liberala". U toj cistki, pocisceno je iz politike, privrede, sa univerziteta oko 12000 ljudi, uglavnom onih koji su ukazivali na to da sistem treba menjati. Ne rusiti, nego unaprediti i prilagoditi razvijenim zemljama.
Ante Markovic je bio poslednji pokusaj da se spasi nesto, ali problem je sto su nakon desavanja sedamdesetih i Titovog u tom trenutku odsustva zelje da zemlju sustinski prevede u visestranacje i trzisnu privredu, u politici ostali samo kadrovi koji su bili poslusnici koji su vrlo brzo od tvrdokornih komunista i branitelja tog sistema postali tvrokorni nacionalisti. U takvom okruzenju, nije bilo spasa ni za najbolju ideju. Ante je tu bio nemocan a vrlo brzo posle sastanka Slobe i Tudjmana u Karadjordjevu gde su razgovarali o nezadovoljstvu njegovim radom i smenjen.
Zarad 20-30 godina lepog zivota, unistena buducnost dece i unucica.
Kako ono beše:
“Druže Tito mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrenemo”
Ante Marković je skrenuo sa Titovog puta. Privatizaciju društvenih preduzeća u SFRJ je pokrenula Markovićeva savezna vlada.
Obicna mantra koju svi ponavljaju,buducnost dece je unistena jos 1804 sa prvim Karadjordjevicem...
mislis one reforme sto su ameri finansirali za 3.5 milijardi dolara pa lova ubrzo potrosena
Zanimljivo je znati da su smenu srpskih liberala i optužbe za "anarholiberalizam" i "tehnomenadžerstvo" srpskih kadrova izneli upravo drugovi iz visoko razvijene SLOVENIJE, obzirom na dinamiku razvoja u koju je Srbija ušla...
Upravo tako,taj ''standard'' je trajao tačno 6 meseci...dobro se sećam kad je kilogram banana koštao 4-5 maraka a ženska suknjica 100 maraka...jes' bio ''standard'',cene veće no u Nemačkoj...
Kad je potrošena ta američka lova marka je u Junu ''skočila'' na 9 dinara pa na 12 pa dalje...sunovrat dinara koga niko nije mogao zaustaviti.Usled liberalizacije uvoza domaće proizvode više niko nije ni kupovao pa je privreda srozala proizvodnju za 25%...nikad se više nije mogla oporaviti,ostalo znamo...
Није истина.
И та реформа - заправо блага транзиција - у којој су задржана сва радничка права, где је задржана Служба друштвеног књиговодства, где друштвене ("државне") банке и даље постоје јер их та реформа није насилно приватизовала, где су изјадначени сви облици својине (друштвена предузећа са радничким саветима настављају да постоје, а приватизују се једино ако радници то желе и то тако што они постају акционари истих)
Анте Марковић је био Титоиста који је реформисао систем сасвим у складу са тектонским променама која се у свету дешавају тих година; једна епоха је завршена, и дошла је друга
Zarad 20-30 godina lepog zivota, unistena buducnost dece i unucica.