NOCNO VREBALO
Aktivan član
- Poruka
- 1.632
Zastrašujuće
BANKROT FONDA PIO, PENZIONERI OSTAJU BEZ PARA?!
(21) Send to friend Print Utorak, 15. Mart, 2011.| Autor: Sandra Mališić
Fondu PIO preti propast, inspektori češljaju dokumentaciju, kasa očerupana, isplata penzija ubuduće veoma neizvesna
BEOGRAD - Zbogom, penzije!
Ukoliko se nastavi ovakva politika u Fondu za Penziono i invalidsko osiguranje zaposlenih, bankrotiraće i fond i penzioneri.
Poslovanje Fonda trenutno ispituje kriminalistička policija, a funkcioneri se redovno goste u najluksuznijim beogradskim kafanama. Na računu koji je juče objavio Kurir stoji da je svaki od prisutnih direktora pojeo i popio po 8.000 dinara! A hiljade penzionera u Srbiji nema toliku penziju!
Ovo za Kurir tvrdi Dragoljub Rajić, član Upravnog odbora Fonda PIO iz Unije poslodavaca Srbije. Rajić tvrdi da će, ako država što pre ne krene u ozbiljnu reformu penzionog sistema, uslediti propast!
- Najveći problem u Fondu predstavljaju nabavke po hitnom postupku, kojima je teško ući u trag. Nije normalno da plata u privredi bude dosta manja od primanja zaposlenih u Fondu, koji se finansira iz te iste privrede! I broj od 3.013 zaposlenih u Fondu, kao i menadžment, koji se bira po stranačkom principu, a ne stručnosti, doprinosi njegovom urušavanju - naglasio je Rajić.
Osim toga, kriminalistička policija već danima češlja dokumentaciju u vezi s brojnim malverzacijama.
Milorad Mijatović, član UO Fonda PIO iz Samostalnog sindikata, kaže da se čeka njihov izveštaj:
- Kad se završi istraga, svi članovi UO izaći će pred javnost, jer rad Fonda PIO mora da bude transparentan. Uvek sam se zalagao za to da i sednice UO budu javne i da njima mogu da prisustvuju novinari.
Za ručak cela penzija
Kurir je juče objavio račun iz restorana „Sinđelić“, koji potvrđuje da je za ručak direktora plaćeno 252.000 dinara za 30 ljudi, u proseku po 8.000 dinara po osobi.
AKO SE OVO ISPOSTAVI KAO TACNO, OVDA JE KRAJNJE VREME DOSLO ZA 
TRECI SRPSKI USTANAK
BANKROT FONDA PIO, PENZIONERI OSTAJU BEZ PARA?!
(21) Send to friend Print Utorak, 15. Mart, 2011.| Autor: Sandra Mališić
Fondu PIO preti propast, inspektori češljaju dokumentaciju, kasa očerupana, isplata penzija ubuduće veoma neizvesna
BEOGRAD - Zbogom, penzije!
Ukoliko se nastavi ovakva politika u Fondu za Penziono i invalidsko osiguranje zaposlenih, bankrotiraće i fond i penzioneri.
Poslovanje Fonda trenutno ispituje kriminalistička policija, a funkcioneri se redovno goste u najluksuznijim beogradskim kafanama. Na računu koji je juče objavio Kurir stoji da je svaki od prisutnih direktora pojeo i popio po 8.000 dinara! A hiljade penzionera u Srbiji nema toliku penziju!
Ovo za Kurir tvrdi Dragoljub Rajić, član Upravnog odbora Fonda PIO iz Unije poslodavaca Srbije. Rajić tvrdi da će, ako država što pre ne krene u ozbiljnu reformu penzionog sistema, uslediti propast!
- Najveći problem u Fondu predstavljaju nabavke po hitnom postupku, kojima je teško ući u trag. Nije normalno da plata u privredi bude dosta manja od primanja zaposlenih u Fondu, koji se finansira iz te iste privrede! I broj od 3.013 zaposlenih u Fondu, kao i menadžment, koji se bira po stranačkom principu, a ne stručnosti, doprinosi njegovom urušavanju - naglasio je Rajić.
Osim toga, kriminalistička policija već danima češlja dokumentaciju u vezi s brojnim malverzacijama.
Milorad Mijatović, član UO Fonda PIO iz Samostalnog sindikata, kaže da se čeka njihov izveštaj:
- Kad se završi istraga, svi članovi UO izaći će pred javnost, jer rad Fonda PIO mora da bude transparentan. Uvek sam se zalagao za to da i sednice UO budu javne i da njima mogu da prisustvuju novinari.
Za ručak cela penzija
Kurir je juče objavio račun iz restorana „Sinđelić“, koji potvrđuje da je za ručak direktora plaćeno 252.000 dinara za 30 ljudi, u proseku po 8.000 dinara po osobi.
AKO SE OVO ISPOSTAVI KAO TACNO, OVDA JE KRAJNJE VREME DOSLO ZA 
TRECI SRPSKI USTANAK
Evo vec drugi mesec ne salju penziju mojoj zeni



.. A TADIC OD SOICA ... 
