Banknota iz 19 veka

Sale bgd

Početnik
Poruka
4
Treba mi informacija koliko moze da vredi i da li je interesantna za kolekcionare?
20220727_122207.jpg

VanderGraaf

Zainteresovan član
Poruka
355
https://www.examinerlive.co.uk/news...th-century-huddersfield-banknotes-5107073.amp

Prije desetak godina se takvu moglo prodati za 300 do 400 GBP, mislim da danas aukcija krece oko 500. Pazi da te netko ne oguli.
Da, ali novac koji se nudi na aukciji je obicno u perfektnom stanju i ima ocenu ocuvanosti (graded). Saletova novcanica je veoma ostecena. Na gornjoj desnoj ivici je pocepana a ima i ostecenja od vlage sto se vidi na donjoj desnoj strani kao i svuda u sredini oko kosnice. Izgleda kao braon mrlja. A i slova su ostecena i izbledela, pogotovu N u "demand". Ostecenja u mnogome smanjuju vrednost. Mislim da bi trebao kontaktirati nekoga u Britaniji ko se bavi prodajom i kupovinom starih novcanica. Ima sajtova kojima mozes poslati sliku i koji ce ti odgovoriti na pitanja o tvojoj novcanici.

Poruka
16.399
Da, ali novac koji se nudi na aukciji je obicno u perfektnom stanju i ima ocenu ocuvanosti (graded). Saletova novcanica je veoma ostecena. Na gornjoj desnoj ivici je pocepana a ima i ostecenja od vlage sto se vidi na donjoj desnoj strani kao i svuda u sredini oko kosnice. Izgleda kao braon mrlja. A i slova su ostecena i izbledela, pogotovu N u "demand". Ostecenja u mnogome smanjuju vrednost. Mislim da bi trebao kontaktirati nekoga u Britaniji ko se bavi prodajom i kupovinom starih novcanica. Ima sajtova kojima mozes poslati sliku i koji ce ti odgovoriti na pitanja o tvojoj novcanici.
Slazem se, ista je stvar kao i s kovanicama, postoji "mint" condition i onda slijedi gradacija prema nadolje.
Bas cu probati naci onu aukcijsku stranicu, samo malo.

Evo tu je bila na aukciji, cini se da nije cesta:

https://www.londoncoins.co.uk/?page=Pastresults&auc=132&searchlot=225&searchtype=2

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.