Banke za cuvanje mozgova

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Danas najvise ljudi umire od kardiovaskulartnih oboljenja... Infarkt, fibrilacija komora ili jednostavno srce se zaustavi...I sve se zavrsava..

Ali, sta biva sa mozgom?

Jos par minuta mozak zivi, a tada nastaju nepopravljiva osetecenja mozdanih celija usled nedostatka kiseonika i mozdana smrt....Ona uvek nastaje nesto kasnije od telesne..


A sta bi se desilo da se u momentu smrti coveku odmah izvadi mozak, potopi u neku tekucinu slicnu mozdanoj i prikljuci na vestacki krvotok?

Mozak bi NASTAVIO DA ZIVI...Bez tela...

Ono "JA" bi bilo SACUVANO.

Istina vise ne bi imalo telo, ali bi mozak nastavio da zivi, da MISLI.

Vremenom bi se pronasle tehnicke mogucnosti i da se kontaktira sa spoljnim svetom.

Vestascki krvotok bi mogao da bude i od vestacke krvi.

Tako bi se mogli skladistiti mozgovi u BANKE MOZGOVA koji bi i dalje ziveli i razmisljali.

Nasi dragi i mili ne bi umrli, samo vise ne vi imali telo.

Sta mislite o toj mojoj ideji?
:sad2:
 
Ja blajbi mislim da si i ti noćas popio, kao ja :D :pivce:

hahaha....Cini ti se?
wdw-krasni.gif
 
krang.jpg
:think:

Daleko smo još od toga. Ali, čak i ako jednog dana bude moguće, pitanje je da li bi mozak, svestan nedostatka tela, mogao da ima iste misli. Lišen čula, i oslonjen isključivo na sećanja i dotadašnja iskustva, mogao bi da misli samo o onome što je spoznao do trenutka smrti tela.
Zamislimo nesreću tog mozga kad ustanovi da je ostao bez unutrašnjih organa, nogu, ruku, i ostalih udova.:sad2: Ostali samo dugmići ... tj. vijuge. Pa poželeo bi da se ubije (a ne bi mogao)! :sad2: Morao bi biti kljukan antidepresivima da bi uopšte funkcionisao. :sad2:

p.s. Inače, uvek mi je bio problematičan izraz "odliv mozgova". Sačuvaj bože kako to zvuči ... :mrgreen:
 
krang.jpg
:think:

Daleko smo još od toga. Ali, čak i ako jednog dana bude moguće, pitanje je da li bi mozak, svestan nedostatka tela, mogao da ima iste misli. Lišen čula, i oslonjen isključivo na sećanja i dotadašnja iskustva, mogao bi da misli samo o onome što je spoznao do trenutka smrti tela.
Zamislimo nesreću tog mozga kad ustanovi da je ostao bez unutrašnjih organa, nogu, ruku, i ostalih udova.:sad2: Ostali samo dugmići ... tj. vijuge. Pa poželeo bi da se ubije (a ne bi mogao)! :sad2: Morao bi biti kljukan antidepresivima da bi uopšte funkcionisao. :sad2:

p.s. Inače, uvek mi je bio problematičan izraz "odliv mozgova". Sačuvaj bože kako to zvuči ... :mrgreen:

Da li smo daleko ili ne, to ne znamo... Tako da su i reakcije mozga na dato stanje samo prazne pretpostavke laika...

Lišen čula, i oslonjen isključivo na sećanja i dotadašnja iskustva, mogao bi da misli samo o onome što je spoznao do trenutka smrti tela.

A ovo apsolutno nije tačno... Misao (mentalno) ima slobodu kretanja i nije vezana isključivo za prošlost i doživljeno...
 
Poslednja izmena:
Danas najvise ljudi umire od kardiovaskulartnih oboljenja... Infarkt, fibrilacija komora ili jednostavno srce se zaustavi...I sve se zavrsava..

Ali, sta biva sa mozgom?

Jos par minuta mozak zivi, a tada nastaju nepopravljiva osetecenja mozdanih celija usled nedostatka kiseonika i mozdana smrt....Ona uvek nastaje nesto kasnije od telesne..


A sta bi se desilo da se u momentu smrti coveku odmah izvadi mozak, potopi u neku tekucinu slicnu mozdanoj i prikljuci na vestacki krvotok?

Mozak bi NASTAVIO DA ZIVI...Bez tela...

Ono "JA" bi bilo SACUVANO.

Istina vise ne bi imalo telo, ali bi mozak nastavio da zivi, da MISLI.

Vremenom bi se pronasle tehnicke mogucnosti i da se kontaktira sa spoljnim svetom.

Vestascki krvotok bi mogao da bude i od vestacke krvi.

Tako bi se mogli skladistiti mozgovi u BANKE MOZGOVA koji bi i dalje ziveli i razmisljali.

Nasi dragi i mili ne bi umrli, samo vise ne vi imali telo.

Sta mislite o toj mojoj ideji?
:sad2:

Naucna fantastika.
Inace jesi li ti znao da mozak umire sa vremenom takodje.
Celije mozda ne vrse deobu.Verovatno bi posle par godina od smrti tela mozak postao neupotrebljiv.
 
ajd recimo da kažemo da je to moguće,

iskreno ja se grozim ideje da mi mozak živi bez tela,
nikada ne bih pristao na tako nešto

a vi? ne kontam koja bi bila svrha da recimo ja riknem i da mi drže mozak u životu u nekakvoj tegli

50259_259092065763_5224596_n.jpg

Ma zašto bi pristajali na tako nešto? To je za materijaliste, koji drhte od straha na svaki pomen smrti...
Onaj ko misli da je smrt kraj, odlazak u ništavilo, pritom nemajući nikakvu predstavu o tome da je i to ništavilo nešto, ima žarku želju za ovakvim glupostima...
Za mene je to ravno vezivanju u okove...
 
Horor!
Mislim...zamislite da većna ostane tako...sklupčana u mozgu, da se tako izrazim :lol: .
To bi bilo pogodno samo za one sklone kontemplaciji, a opet, i to bi kroz neko vreme izgubilo smisao.. jer nema novih iskustava (karma više ne teče! ).

Btw, što Borka reče, i meni je jeziv termin "odliv mozgova"... kad god to pročitam u novinama, uvek bih zamišljala male mozgiće kako gmižu preko aministrativne granice države...brrrrr :lol:
 
:lol: kao u onom filmu. nekako je mozak jedne devojke zavrsio u tegli, i mogla je telepatski da komunicira. tip, naucnik, se zaljubio u mozak tj. njen karakter i u ono sta je sa njom pricao i odlucio da nadje novo telo za nju. i nasao neku ribetinu. uspeo da presadi mozak i jedne i druge. mozak te u koju je bio zaljubljen ubacio je u telo te ribe. a mozak ribe u telo nekog dede koji je u medjuvremenu umro. na kraju on i devojka mozak u novom telu dolaze sa vencanja i on je prenosi preko praga, a ona njega moze u zubima da nosi.:lol: skroz se udebljala, jedina mana joj je bila ta sto voli da jede.

Btw, što Borka reče, i meni je jeziv termin "odliv mozgova"... kad god to pročitam u novinama, uvek bih zamišljala male mozgiće kako gmižu preko aministrativne granice države...

:zcepanje:

ili robokap. :lol: ali, deo tela robokapa je bio bioloski. dakle, nesto slicno robokapu, samo bez bioloskih delova.

nije valjda da se misli da mozak ostane u tegli. :eek:
 
Poslednja izmena:
Доказано је да мисли и осећања нису похрањени само у мозгу.
Пресађивање срца код неких људи је изазивало потпуну промену личности.
Медицина, поготово западна има обичај да човека посматра "на парче", а то је потпуно погрешно.
 
Доказано је да мисли и осећања нису похрањени само у мозгу.
Пресађивање срца код неких људи је изазивало потпуну промену личности.
Медицина, поготово западна има обичај да човека посматра "на парче", а то је потпуно погрешно.

Tačno...
 
Доказано је да мисли и осећања нису похрањени само у мозгу.
Пресађивање срца код неких људи је изазивало потпуну промену личности.
Медицина, поготово западна има обичај да човека посматра "на парче", а то је потпуно погрешно.

SVE JE U MOZGU!

Ostalo je samo BALAST!
 
Zanimljiva teorija. Naucna fantastika, da. Ali verujem da je izvodljivo.

Dusa nakon smrti izlazi u astral i onda neko vreme posmatra sta joj rade sa telom, ako je sve u redu i naprave pristojanu sahranu,
duisa odlazi zadovoljna nekamo, i nakon nekoliko godina se opet inkarnira.

Ali, negde sam citao da ima mnogo ljudi (ne svi) ali mnogi koji imaju telo koje spava na nekom drugom mestu, a ovo telo im je sekundarno.
Bas kao u Matrixu. Jedno telo spava, i dusa je preseljena u drugo telo. Ta tela koja spavaju su verovatno na drugim planetima, ili mozda u drugom svemiru.
 

Back
Top